Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Novinky

SHS nově - SPOLEČNĚ za jedním cílem!

21. července 2016 v 21:53,  Prohlášení

753.jpg

Úvodní slovo předsedy

Před 4 lety jsem se stal předsedou oficiálního FanClubu HCS a vytáhl jsem ho doslova z klinické smrti (můj tehdejší článek po zvolení naleznete zde). Sny a vize u mě přetrvávají, jen se trochu mění forma, od které si slibuji snazší a efektivnější cestu ke společným cílům a snům. A jelikož cítím podporu mnoha skalních i spřízněných Sparťanů, rozhodl jsem se na této cestě pokračovat, ovšem v trochu novém kabátu, který chci nyní představit.

O co se tedy jedná?

Na poslední valné hromadě se jednohlasně odhlasovalo zrušení oficiálního sdružení s názvem Fan club hokejové Sparty, o.s., které všichni znáte pod zjednodušeným jménem FanClub HCS. O důvodech byli členové informováni a není nutné je tady vypisovat. Zároveň byly členům FanClubu představeny plány na nový spolek, který bude v nejbližší době oficiálně založen - viz níže. Celý zápis z valné hromady je veřejně k dispozici zde.

Sparta Hockey Supporters

V době hokejových prázdnin podnikáme potřebné kroky k řádnému založení spolku Sparta Hockey Supporters (dále jen SHS). Jak nejspíš víte, SHS byla původně určitá platforma pár nadšenců, ale postupem času nabývala na síle a zejména spojením se s FanClubem zaznamenala opravdu velký rozmach s novými obzory a potenciálem. Ten se nyní snažíme využít a ještě více rozšířit - proto dostane SHS svou oficiální podobu. Pro běžného fanouška či externího pozorovatele se toho zas tolik nezmění, ale zejména pro lepší správu a administrativu to bude mít více pozitiv - pojďme si je nyní stručně představit.

Hlavní důvody pro založení SHS:

  • právně lépe ošetřené a respektující nový občanský zákoník;
  • transparentnost, zejména v podobě transparentního bankovního účtu;
  • jednoduchost a srozumitelnost: jednodušší a jasnější organizovanost a dostupnost informací. Základním kamenem bude pevné vedení, které bude možné obměnit pouze se souhlasem ostatních členů vedení;
  • oficiální status SHS

A co je nejdůležitější, věnujte pozornost následujícímu odstavci, který má celé nové SHS charakterizovat:

Sparta Hockey Supporters si klade za hlavní cíl působit jako zastřešující organizace pro všechny sparťanské fanoušky a fanouškovské skupiny! Do našich aktivit budou nadále patřit bubny, choreo, megafonisti a redakce webu a Facebooku, kteří tvoří hlavní pilíře fanouškovské scény včetně oficiální organizace výjezdů. Moje osoba a zkušenosti z předchozího působení ve FanClubu jsou garantem toho, že na většinu těchto aktivit máme již teď monopol coby největší organizované uskupení fanoušků hokejové Sparty, ve kterém hodláme pokračovat a dále ho rozvíjet. A proto vyzýváme všechny Sparťany, aby se do tohoto spolku registrovali společně s námi a pomohli nám všem užívat si Spartu naplno. Čím více nás bude, tím bude cesta snazší a zážitky mocnější - a o ty jde především, protože proč fandíme Spartě? Proč chodíme na hokej a vyhledáváme nové zážitky? Odpovědí jsou EMOCE! A jak název v úvodním obrázku napovídá, VŠICHNI MÁME SPOLEČNÝ CÍL a velmi podobné sny!

Nehledejme mezi sebou rozdíly, soustřeďme se na to, co máme SPOLEČNÉ! A tím je naše srdeční záležitost HC SPARTA PRAHA. Let's be UNITED.

Jak to bude s členstvím?

Snažíme se eliminovat co nejvíc povinností plynoucích z registrace do SHS, aby si k nám našel cestu každý Sparťan. Také se snažíme zaujmout i ty, kteří měli jisté výhrady k předchozímu FanClubu. Detaily (stanovy a konkrétní podmínky a výhody členství) stále připravujeme a budou k dispozici během léta, ale něco již můžeme nakousnout. Členství bude mít 3 úrovně především v závislosti na délce a výši příspěvku:

  • BLUE - zdarma - omezené výhody
  • YELLOW - 500 Kč na 1 sezónu
  • RED - 1500 Kč na 4 sezóny

Registrace budou pouze online prostřednictvím našeho webu a brány otevřeme snad co nejdříve.

Slovo na konec

Závěrem bych chtěl napsat pár řádků z mého osobního pohledu. Nad výše představeným návrhem jsem přemýšlel intenzivně celou uplynulou sezónu a samotný nápad nového sdružení jsem měl v hlavě již dříve. Letošní play-off mi vzalo spoustu sil, ale také mi vlilo další nesmírnou energii a utvrzení v tom, že to vše dělám dobře. Slova díků, které jsem slýchával mě skoro až dojala. Musím říct, že přes všechnu tu dřinu, hromadu času a energii, které jsem tomu věnoval bez vidiny jakékoliv finanční odměny, to za to stálo! Možná to zní pateticky, ale přesně proto to dělám – vidět šťastné a spokojené tváře, za kterými stojí i má snaha, to mě prostě naplňuje a jsem ochoten se kvůli tomu leckdy vzdát i svého pohodlí a zábavy, kterou na ten úkor prožívají ostatní. Budu se opakovat, ale zkrátka si myslím, že to dělám dobře. Pokud si to myslíte také, tak mi nadále zachovejte přízeň a důvěru, protože to budu já, kdo bude nové SHS zakládat a vést (společně s dalšími kolegy: Marek "Lipos" Lípa, Petr "Bumbi" Bumbálek, Vlastimil Cvrček a Lukáš "Schaschek" Valenta).

A slova na úplný závěr, kterými se prezentujeme na Facebooku:

Stmelujeme fanoušky nejtradičnějšího týmu v ČR!

Igor "Rikki" Němec

leader Sparta Hockey Supporters

Fan Ambassador CHL

Pokud chcete k novince přidat komentář, odsouhlaste prosím sociální pluginy v rámci nastavení souborů cookies. Komentáře využívají plugin Facebook.com.