Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Fanclub HC Sparta Praha

FanClub žije a ukáže znovu svou sílu!

9. září 2012 v 20:06,  Fanclub

408.jpg

Jak již mnozí z vás vědí, v červnu jsem se stal novým, od roku založení 1998 v pořadí teprve druhým, předsedou FanClubu hokejové Sparty. V otevřeném dopise k příležitosti ohlášení své kandidatury na tento post jsem se zmínil o tom, jak bych si představoval, aby FanClub fungoval a prezentoval se. Nyní přicházím s konkrétní vizí toho, o co budu jako nový předseda usilovat. Zároveň vyzývám k mobilizaci všech Sparťanů, s jejichž pomocí dáme FanClubu pevné základy a navrátíme mu ČEST, RESPEKT a SLÁVU, které si jistě zaslouží, stejně tak jako náš klub, kvůli kterému tu vlastně jsme, a tím je Naše SPARTA.

Před tím, než se budu dále rozepisovat, bych rád upozornil, že se jedná o mé subjektivní postoje, které leckomu mohou připadat bláznivé nebo dokonce směšné, ale jak jsem naznačil ve zmíněném dopise, tak s těmito velkými sny a ambiciózními cíli jsem do toho také šel. Třeba to nevyjde a s mými názory se většina neztotožní; pak ovšem můžeme zvolit jiné vedení a pokračovat jiným směrem. To vše ukáže čas. Mým úkolem je teď FanClub opět nastartovat a nasměrovat vzhůru. Nyní k mé samotné vizi.

„Vize je mentální obraz toho, co má být, hnaný vášní, že to může být.“             [Zbigniew Rek]

Nevím jak ostatní, ale mně se při vyslovení jména SPARTA s patřičným akcentem rozbuší srdce. Sparta je pojem, který už sám o sobě něco znamená, ať už mluvíme o starořeckém městě věhlasném svými bojovníky a gladiátory, nebo o dvou slavných sportovních pražských klubech (AC a HC). “MY JSME SPARTA“, a naší povinností i právem je tomuto heslu dostát. Jak říkal slavný Leonidas I.: „Sláva a Čest.“ To je nám hodno! Proto povstaňme, Sparťani, a budujme společně náš FanClub, který bude oporou Sparťanů na ledě i mimo něj!

Naplnění této vize vidím v následujících cílech, které bychom si mohli vytyčit na naší cestě k ní:

  1. 1.      FanClub s 300 nejvěrnějších fanoušků tvořící nejsilnější jádro

Dokážete si představit, jak 300 Sparťanů v rudých dresech pochoduje na utkání? Ve formaci jako jeden muž a skandující dech beroucí chorály, u kterých ostatním naskakuje husí kůže? A to nemluvím o samotné elektrizující atmosféře při utkání. S jasně definovanou sestavou lidí se dokážou dělat obrovské věci (pár podobných akcí můžeme vidět různě po světě) – určitě víte, o čem mluvím.

  1. 2.      Fanouškovská organizace, která bude mít tu nejlepší pověst a věhlas

Pokud si položíte otázku, čím je třeba jaký národ charakterizován, co se týče fanoušků na sportovních utkáních, o spoustě z nich dokážete něco říct. Mnohdy to jsou i negativní vlastnosti. FanClub Sparty by měl mít také svou pověst, složenou z pozitivních reakcí ostatních – ať už jde o návštěvnost, kvalitu fandění, hostování či běžné chování jeho členů. Nemáme se za co stydět, tak ať se nemusíme stydět ani za chování našich fanoušků.

  1. 3.      Respekt vůči soupeřům a mít respekt a uznání u nich

Sparta bude nejspíš vždy neoblíbená u ostatních konkurenčních klubů, nicméně stále je to jméno, které táhne a všude tam, kam přijede, zvyšuje návštěvnost. Jako FanClub bychom měli soupeře respektovat. Tím myslím vyloučit jakékoliv násilí a vulgární projevy. Slabomyslné jedince ignorovat a dodržovat základní principy slušného chování.

Předchozí body vycházející z mých důvodů, proč vlastně chodím na hokej a fandím Spartě. Nejsem hokejový expert, který hodnotí, který hráč má nastoupit, který špatně přihrál a proč trenér udělal to či ono. Chodím na hokej kvůli emocím, vybití energie jako určitý ventil a kvůli tomu sladkému pocitu vítězství a bojovnosti, že má cenu něco pro to obětovat. Pokud sdílíte alespoň některé z těchto či podobných důvodů, přidejte se!

Sparťani, podpořte FanClub na jeho cestě vzhůru a staňte se členem.

FanClub není a nemůže být tvořen jen z několika málo příznivců. Je to naše společné úsilí a srdeční záležitost podílet se na atmosféře podporující Naší oblíbenou Spartu! Proto následujte kroky níže a staňte se členem a podporovatelem FanClubu.

1)     Vyplnit přihlášku:

- Přihlášku si můžete stáhnout ve formátu PDF a vyplněnou a naskenovanou ji poslat na fanclub@hs-sparta.cz.

- Na možnosti vyplnění přihlášky online se pracuje.

- Přihlášku lze vyplnit a odevzdat osobně před každým domácím zápasem u Igora Němce (rikkicz@gmail.com) nebo Lenky Kverkové (lenkakverkova@seznam.cz) v prostorách FanClubu (Tipsport Arena, vchod 32).

2)     Zaplatit členský příspěvek ve výši 300,- Kč

- Na účet vedený u ČSOB: 129461764/0300, var. symbol = vaše mobilní číslo

- Osobně (viz bod 1)

Igor Němec alias Rikki #13

předseda FanClubu

Pokud chcete k novince přidat komentář, odsouhlaste prosím sociální pluginy v rámci nastavení souborů cookies. Komentáře využívají plugin Facebook.com.