Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Novinky

Vyzýváme k symbolickému protestu

25. února 2019 v 21:09,  Pozvánky

823.jpg

Po prohlášení, že nám došla trpělivost, se doslova rozbouřila diskuse, kdy se Sparťanský národ rozdělil na dvě části. Jedna nás zatracovala, co si to dovolujeme a že nejsme "správní" fanoušci. Druhá naopak říkala, že jsme s protestem měli přijít už dávno a že je stále ještě dost měkký. Člověk se holt nezavděčí všem a jsou určitá témata, kdy ani všichni fanoušci nestojí na stejné straně. Proto existuje oficiální spolek, který je jednak motorem atmosféry na zápasech, ale také určitým sjednocovatelem a zástupcem fanoušků. A je tím silnější, čím více má členů a podporovatelů a někdy musí prostě zaujmout jasné stanovisko k určitým věcem, i když je část fanouškovské veřejnosti proti. Pravdou je, že jsme největší a nejsilnější uskupení na hokejové Spartě, otevřené Sparťanské veřejnosti a snažíme se, aby podpora a atmosféra v hledišti byla co nejlepší. A z tohoto titulu respektujte i ty kroky, které se vám nelíbí. Jsou to kroky, které ani my neděláme rádi, ale cítíme potřebu je udělat.

A proto v návaznosti na předchozí dvě prohlášení, kde jsme zmínili i důvody plánovaných protestů, vyzýváme všechny fanoušky Sparty, kteří přijdou na středeční utkání proti Třinci (zejména kotelníky), aby se přidali k našemu protestu, který bude formou bojkotu první třetiny.

Chceme zdůraznit, že se jedná o symbolické gesto, kterým chceme vyjádřit naší nespokojenost a chceme dát najevo, že nám není všechno jedno. Narozdíl od některých pomíjivých "fanoušků", my Spartě budeme fandit a podporovat ji i nadále, ale je třeba se ozvat v i případě, když se nám něco nelíbí. A tím "něco" nemyslíme jednu, dvě prohry.

Naše představa je následující: přijďte všichni včas na začátek utkání, aby byl vidět jasný úmysl, co chceme udělat a nešlo pouze jen o nedochvilné fanoušky. Po nástupu hráčů na led a po rozsvícení haly všichni přítomní opustí svá místa a celou první třetinu stráví na chodbě. Vyzýváme i fanoušky na podélných tribunách, aby se k nám přidali. Po skončení první třetiny a první přestávky nastoupíme na druhou třetinu a fandění zahájíme hymnou "Sparto, my Tě nikdy neopustíme" s rozvinutými šálami. Tato symbolická hymna vznikla při cestě z Českých Budějovic v roce 2006, kdy Sparta byla v podobné situaci, na poslední chvíli se probojovala do play-off, které nakonec vyhrála.

Na závěr chceme poděkovat zástupcům Sparty, že s námi chtěli dnes diskutovat. Schůzku vyvolali oni a bavili jsme se převážně o sportovní stránce - více si můžete přečíst ze záznamu na onlajnech.com.

Přejme si, ať nám dělá Sparta větší radost než doposud

Buďme věrní, buďme hrdí, ale buďme také sebevědomí

 

Vaši Sparta Hockey Supporters

Rikki, předseda SHS