Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Novinky

Předvánoční výjezd aneb ostuda ve Varech

17. prosince 2014 v 13:45,  FanBlog,  chuli

647.jpg

V neděli se scházíme k výjezdu do Varů. K mému zděšení nás jede 30! K tomu není co dodat. Cesta probíhá v klidu, spíše se povídá a trochu popíjí než něco jiného. Do haly dorážíme asi 30 minut před začátkem, pověsíme vlajku a jdeme si dát občerstvení. 

Od začátku se naše hráče snažíme podporovat, přestože nás je tu málo. Zápas by byl celkem nudný, kdyby za Karlovy Vary nehrál Duda, ten nám opět zvedá tlak, a tak je už od začátku zápasu častován nejrůznějšími pokřiky a výrazy.  První třetina končí stavem 1:1. 

Ve druhé třetině dochází alespoň k nějakému vzrušení, když Duda krosčekuje Barinku, a pak zbaběle zdrhá na střídačku, když si to s ním chce Barinka vyřídit. Rozhodčí Hejduk na tento moment kouká z 20 centimetrů a dělá, že nevidí…. Poté Duda trefuje vysokou holí našeho hráče do hlavy a dostává 2+2. Karlovy Vary jdou do tří a Sparta dvěma góly jde do vedení. Bohužel při té samé přesilovce prchá, po fatální chybě naší obrany, hráč Varů a dává gól. Od tohoto momentu se do zápasu vkládají rozhodčí. Během druhé třetiny je bezpáteřní krysa Duda umravněn Formanem, bohužel mu Míra dal málo výchovných a Duda v klidu odjíždí po svých na střídačku. A potom už si ho nikdo nenajde což je chyba!!!! Poté si rozhodčí vymyslí trestné střílení a je to 3:3. Do konce třetiny inkasujeme ještě počtvrté. 

Do třetí třetiny nastupuje do brány Jan Lukáš. Ten čelí dalšímu nájezdu, nájezd ale chytá. V dalším průběhu inkasujeme v přesilovce a náš zmar dokončují Vary gólem do prázdné branky, přestože hrajeme 2 minuty přesilovku 6 na 3. Naši hráči při ní vůbec nevystřelí a to je konec našeho utrpení. 

Po zápase všichni odcházíme do busu nasraní, někteří na hráče, někdo na rozhodčí a někdo na všechny dohromady. Cesta do Prahy je v duchu konverzace a ubíhá rychle. Díky brzkému začátku jsem naštěstí brzy doma. 

A nyní se zmíním o několika faktorech z výjezdu. 

Hráči:

Katastrofa!!!!!! Je to asi 6-tý zápas po sobě, co vedeme o dva góly a nejsme schopni to udržet. Za všechno může naše lajdáctví v obraně, nedůraz a neschopnost si přihrát a zpracovat puk. Vedeme a vysereme se na to. Při přesilovce nejsme schopni vystřelit a šmrdláme to do prázdné brány. V předbrankovém prostoru, odkud padá nejvíc gólů, vymýšlíme milion kravin místo důrazu a střelby. Takto to vypadá několikátý zápas. Jak dlouho toto bude ještě trvat? Podle mě chybí hráč, který by byl schopen rozhodnout zápas sám, nějakou akcí nebo gólem. Takový hráči se hold nehodí Jandačovi do krámu. 

Trenér:

Jandačovi je to evidentně jedno, není schopen hráče nabudit ani jim vynadat, jen místo toho alibisticky vystřídá před třetí třetinou gólmana , než aby ho podržel (pokud se tedy Filip nezranil). Za mě už pohár trpělivosti začíná přetékat a pan Jandač by se měl buď změnit a nebo se pakovat. 

Fanoušci:

Dokážu pochopit, že lidé jsou naštvaní, na vedení jak se chová, na hráče jak se chovají na ledě a na všechno možné, ale nechápu jak je možné, že do Varů nás jede jen 30!!! Je to za rohem, v neděli a od tří hodin. Co chceme víc? Chceme být na úrovni Komety a Hradce, mít dobré výjezdy, tvořit atmosféru všude v republice nebo se snížíme na úroveň Varů, Liberce, Vítkovic a jim podobných, kdy nás na výjezdy bude jezdit 30 a budeme všem pro smích? Pojďme se nad sebou zamyslet. Toto není směřované na lidi z Fanklubu a na pravidelné účastníky výjezdu, ti pojedou pokaždé. Spíš tímto mířím a další lidi, pojeďte s námi okusit atmosféru výjezdu. Nekoušeme, rozhodně se nechováme jako dobytek (čti Kometa) a jezdíme podporovat Spartu. Chápu, že někteří nemohou kvůli práci, jiní kvůli penězům a někdo, protože je třeba nemocný. Já také občas nějaký výjezd vynechám, ale pokud můžu, tak jedu. Proč z 5000 lidí, co chodí na zápasy, není třeba 200 lidí schopno zvednout zadek a jet na výjezd? Zamysleme se nad důvody. Jsou to výkony hráčů, lenost, nebo to, že výjezdy nejsou zadarmo? 

Dost bylo kritiky. Toto je můj poslední report z výjezdu v roce 2014, tak Vám všem přeju klidné svátky, ať jste všichni zdraví a hodně dárků pod stromečkem. 

PS: Ježíšku, máme skromné přání. Nemohl bys nám letos už ten titul nadělit?

SPARTA!!!!!!!!!! 

Autor: Chuli 

NÁZOR AUTORA NEMUSÍ BÝT TOTOŽNÝ S NÁZOREM ČLENŮ REDAKCE SPARTA HOCKEY SUPPORTERS!

Pokud chcete k novince přidat komentář, odsouhlaste prosím sociální pluginy v rámci nastavení souborů cookies. Komentáře využívají plugin Facebook.com.