S nulou aneb zakouřené Pardubice

12. října 2014 v 10:21,  FanBlog,  chuli

V pátek se scházíme na Hlavním nádraží již k tradičnímu výjezdu do Pardubic. Tentokrát nás, podle informací od předsedy, jede 51. To je slušný počet, ale na vlakový výjezd - v pátek do Pardubic - bych čekal tak o 20-30 fanoušků víc. Cesta byla bohužel na prd, přestože připojili další dva vagóny k vlaku, i tak byl plný. Všichni lidé totiž měli místenky, a tak jsme museli stát. Zlaté staré rychlíky s kupéčkama, kdy se všichni zvednou a dobrovolně před námi utíkají. Cesta jinak probíhala v tradičním duchu - s pár pivkama a než jsme se nadáli, po hodině jsme byli v Pardubicích.

Na nádraží v podchodu spouštíme dva pokřiky. Prvním je „Heja Sparta“ a druhým „Už jsme už jsme tady…“ - to, aby domácí věděli, že jsme již dorazili. Cestu si tentokráte krátíme přes Tesco, kde si rovněž místní obyvatelé vyslechnou pár pokřiků. Když přicházíme k hale, stoupáme si trochu stranou a odpalujeme trochu pyra, ze kterého jde nádherná mlha - z toho plyne název reportu „zakouřené Pardubice“. Myslím, že pyro bylo i tentokráte povedené.

Zakourene Pardubice

Předseda nám rozdal lístky a my se přesunuli do sektoru. Již 10 minut před zápasem jsme několika pokřiky začali podporovat Spartu a zároveň si rýpat do domácího kotle, který býval kdysi pojmem, ale v posledních 3 sezonách, pro nás není soupeřem. Potvrdilo se to i nyní, kdy jsme byli od začátku, i v takto malém počtu, lépe. Několikrát jsme si vyměnili i pár „pozdravů“. Náš support jsme drželi na vysoké úrovni po celých 60 minut. Také jsme si dovolili zakřičet pokřik:“ MY jsme tady doma“ a domácím jsme sdělili i něco o tom, že nemají kotel. Po zápase se domácí předvedli, jako velcí nevychovaní spratci a zaházeli hřiště plastovými flaškami. To, že domácí sedláci hodí flašky do našeho sektoru, bych ještě překousnul, ale to, že zaházejí hřiště a ohrožují nebo dokonce trefí i naše hráče, už nepřejdu a doufám, že to bude disciplinárka řešit.

Při děkovačce nás baví Rasťa, který předvedl poprvé v sezoně super výkon a je po zápase s nulou vyvolán. Předvedl nám i jízdu na lodi :-D. Spokojeni vyrážíme směrem na nádraží (opět přes Tesco), i s vítěznými pokřiky. Na nádraží dáváme ještě „Spartička je nejlepší“, v klidu se přesouváme na vlak směr domů a s třemi body.

Nyní trochu ke hře. Sparta vyhrála 3:0 a zápas ubojovala, přestože si řekl pan Hribik, že prostě nebudeme hrát v pěti. Minimálně v první třetině jsme hráli asi 6 minut v kuse ve 4. Přestáli jsme to a udeřili. Pak ještě dvakrát a byla z toho další výhra. Zvedáme se, Rasťa předvedl dobrý zápas, a takhle by to mělo být pořád.

Ještě krátké shrnutí. Počet fanoušků byl žalostný, ale atmosféra byla parádní. Kam jinam by nás mělo vyrazit minimálně 100, když ne do Pardubic na tradiční výjezd. Snad to na příštím výjezdu do Pardubic bude lepší.

Na další výjezd se chystám do dalekého Polska, i odtud samozřejmě přinesu report. HCS!!!!!!!!

Autor: Chuli

NÁZOR AUTORA NEMUSÍ BÝT TOTOŽNÝ S NÁZOREM ČLENŮ REDAKCE SPARTA HOCKEY SUPPORTERS!