Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Novinky

Výjezd do Mechova aneb prohra v mlze

15. září 2014 v 19:42,  FanBlog,  chuli

611.jpg

Tak jsem opět zde a budu se snažit psát reportáže ze všech výjezdů, na které se dostanu. Doufám, že jich letos opět bude hodně. Dne 14. 9. nás čeká první výjezd sezony do Hradce Králové, u autobusu se nás schází ale jenom 33! Hrozně malé číslo, kdepak jsou ostatní lidi, když na Facebooku má Sparta 70000  fans? L Cesta probíhá v poklidu za mírného občerstvování, ani se nenadějeme a jsme v Hradci před zdejší halou. Předseda doběhne pro lístky, poté v hale proběhne malé občerstvení před zápasem. Během občerstvení se trhají místní noviny a vytváříme z nich malou Argentinu.

Před zápasem se místní hlasatel vychloubá tím, jak mají nový led a nové mantinely. Bohužel už po minutě se ukazuje, že soudruzi z „HC Mountfieled krademe licenci“ asi někde udělali chybu. Evidentně někdo zapomněl dát do provozu vzduchotechniku, proto je už po minutě přerušeno. Na ledě je taková mlha, jako ta, za kterou leží Rákosníčkův rybník Brčálník. Rozhodčí nechávají hráče kroužit a mlha se trochu zvedá, ale přesto je po celý zbytek zápasu puk vidět blbě a přes mantinely je vidět kulový. Orgány ČSLH by se měli nad vzniklou situací zamyslet a konat. Podle zpráv to dopadlo ještě  hůř v kokot aréně, kde se vůbec nedohrálo - tam byla ještě hustší mlha. Pánbůh zřejmě trestá týmy, které si nevybojovali postup do extraligy čestně.

Nicméně rozhodčí rozhodli, že se bude pokračovat, a tak se normálně hrálo a my jsme se nestačili divit, co se na ledě děje. Naše obrana jakoby nebyla přítomna a Staňa měl taky den otevřených dveří. Hradec se brzy dostal do vedení, Přibyl sice srovnal v přesilovce, ale to bylo z naší strany vše. Domácí přidali ještě dva góly v první třetině a bylo po zápase. Minimálně ve dvou případech nemá Staňa čisté svědomí. Dostat 6. gól ze 6 zápasů mezi nohy - je taky uměn. Nicméně je teprve začátek, a proto bych mu dal ještě pár zápasů šanci. Ať se předvede, i když mě včera pěkně naštval. Je ale pravda, že včera hrál celý tým špatně.  Uvidíme, jak to bude vypadat dál, ale bojím se, že letos budeme mít problém dávat góly. Dovolím si tvrdit, že kdyby včera byl na ledě jistý nejmenovaný hráč, který byl donucen odejít, tak bychom neprohráli.

Ve druhé a třetí třetině pokračovalo naše trápení a nemohoucnost ohrozit bránu, přesilovky jsme opět hráli v rohu - místo abychom pálili na bránu. I když naše hra z části mohla být ovlivněna podmínkami, je jistě zcela běžné, že po 3 minutách každé třetiny se uprostřed útočného pásma objeví kaluž o rozměrech tak 3x3 metry. Takže zápas nic moc, ale jedno pozitivum by se přeci jen našlo. Naši hráči přitvrdili, a to pořádně. Také byl bit místní vylízaný rabiát Jiří Vašíček, který se dvakrát pokoušel přeprat Míru Formana, ale ten s ním dvakrát vytřel led. Tomuto individuu bych vzkázal, že když prohraje bitku. tak už nemá pokračovat. šašek jeden!!!!!! Hození piva po Formanovi při odchodu do šaten ukázalo to, jací jsou v Hradci „fanoušci“. Možná by si měli přestat hrát na mistry světa, když jimi nejsou a začít se chovat slušně.

Atmosféra zápasu byla dobrá, troufnu si tvrdit, že v počtu jakém jsme byli, byl náš výkon v hledišti slušný, nicméně by nás mělo být tak minimálně o 50 více. Jsem zvědav, kolik lidí se vydá na Kometu, ale předpokládám, že dost. Pak se budu ptát, kde byli tito lidé, když se jelo do Hradce. Nedělní termín, Hradec je blízko, tak proč se nejelo ve větším počtu?

Doufám, že se zlepší jak hra, tak účast a opět budeme předvádět svůj standard. Přeci jen je ještě začátek ligy, a tak i přes kritiku, by se měla ještě přimhouřit obě oči.

Tak toto je můj první report z nové sezony a uvidíme se již v úterý v domácím svatostánku HCS!!!!!!

Autor: Chuli
Foto: Kasnarka 

NÁZOR AUTORA NEMUSÍ BÝT TOTOŽNÝ S NÁZOREM ČLENŮ REDAKCE SPARTA HOCKEY SUPPORTERS!

Pokud chcete k novince přidat komentář, odsouhlaste prosím sociální pluginy v rámci nastavení souborů cookies. Komentáře využívají plugin Facebook.com.