Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Novinky

Víkend v jižním Polsku aneb dvě výhry z chacharstánu

25. března 2014 v 21:00,  FanBlog,  chuli

V sobotu 22.3 se v 8 hodin scházíme před halou. Všichni v dobré a bojovné náladě a těšíme se na víkend, který strávíme v dalekém chacharstánu. Nezbytné věci k fandění jsou naloženy, proviantu mají sebou všichni dost a tak můžeme vyrazit. Cesta probíhá v tradičním duchu s několika zastávkami a samozřejmě se popíjí a cvičí se nějaké pokřiky. Na jedné pumpě jsou již použity samolepky a tak Polský kamioňák bude mít doma co sundávat J.Za Hradcem se za nás připojuje řidič kamiónu z ostravskou značkou , tak ho zdravíme a pivem mu přejeme hodně zdraví on na nás zvedne svůj hrníček s kávou a také si s námi připíjí na dálku. Tak i takhle se umíme bavit cestou na zápasy. Před Ostravou nás vyzvedávají složky PČR a doprovázejí nás k hale.

Vystupujeme před halou a domácím dáváme najevo, že jsme už dorazili. Přesuneme se do sektoru, pověsíme vlajku a rozjíždíme náš support, jsme poměrně dobře slyšet i v menším počtu. Domácí se dostávají do varu asi v 17 minutě, když je vyburcujeme pokřikem „My jsme Sparta, Vy nejste nic“. Nějak jsme je motivovat museli. Zápas je vyrovnaný skóre 2:2 v prodloužení nejdříve spálí domácí hráč tisíci procentní šanci a tak se opět projeví tradiční, nedáš – dostaneš. Přibyl dotlačí puk za Šindeláře a u nás v sektoru propuká obrovská euforie, skáčeme na mantinel a radujeme se z výhry. Poté nastupujeme do autobusu a přesouváme se do Hotelu ve Frýdku-Místku, kde budeme ubytovaní, po ubytování si zajdeme na večeři, někteří z nás pokračují do Pivovaru, kde se dlouho baví, já jsem ale unaven z brzkého vstávání a fandění a tak se v poklidu přesunu na pokoj a po hodince usínám. Zde zmíním, že v hotelu mají sprchy řešeny tím způsobem, že na umyvadlo je přidělána sprcha. Zajímavé a netradiční.

V neděli po probuzení si na mobilu pouštím záběry z Bazalů. No vypadalo to tam jak na bitevním poli, ještěže u nás na hokeji byl klid. Po vyklizení pokojů a přesunutí věcí do busu, se přesouváme do pivovaru na obídek a nějaké to pivečko poté, zde hrajeme i šipky abychom si zkrátili čekání a již je čas vyrazit na bus a znovu na hokej. Samozřejmě se ještě před odjezdem musíme vyzdobit bojovými barvami, bez toho to nejde. I dnes máme doprovod v podobě dvou aut příslušníků Policie. K hale se dostáváme opět bez problémů, před halou probíhá tradiční focení s vlajkou a přesouváme se do sektoru. V hale naším prvním pokřikem je zdravice místnímu ubrečenému panu Husičkovi za jeho projev a brekot, snad si příště bude pamatovat, co má říkat a co ne. Hra probíhá v naší režii a tomu odpovídá i fandění, Vítkovice do konce třetiny stíhají vyrovnat. Což domácím zlepšuje náladu a tak si o přestávce snaží před halou zvýšit své ego. Bohužel mluví nějakou neznámou řečí, pravděpodobně Polštinou, i když to zní spíš jako mektání a tak jím není rozumět cože po nás chtějí. Ve druhé třetině se dostáváme do dvoubrankového vedení a místní Poláci jsou najednou zticha, vypadá to, že jim nějak došel dech. O přestávkách zdobíme záchody samolepkami, bohužel domácí polské osazenstvo pro to nemá pochopení a tak samolepky pokaždé najdeme stržené …škoda, příště jim je budeme muset dát asi jinam .aby se na ně mohli pořád dívat. Ve třetí třetině přidáváme 5 gól, a proto se halou rozezní populární písnička „Pátá“. Vítkovice sice ještě sníží, ale to je tak všechno. Takže mise splněna, přijeli jsme pro dvě výhry a ty také vezeme, po zápase si užíváme tohoto slastného pocitu. Domácím sdělujeme, že máme v plánu ukončit sérii ve středu doma, protože se nám již nechce jet do Jižního polská mezi tyto pochybná individua. Cesta domů probíhá  suprové náladě zaznívají i tradiční skřítkové a pár oslavných pokřiků. Cestou se několikrát předjedeme s autobusem s hráči a tak je zdravíme doufám, že nás zaregistrovali. Pak se autobus ponoří do spánku, do Prahy přijíždíme kolem druhé ranní a všichni se rozcházíme do našich domovů.

Tak toto je můj pohled na výjezd do chacharstánu.