Domácí prostředí aneb 3 body z PERNÍKOFFA

18. ledna 2014 v 19:30,  FanBlog,  chuli

V pátek 17. 1. 2014 se scházíme na Hlavním nádraží k výjezdu do nejoblíbenější výjezdové destinace – Pardubic.

Počet je i tentokráte něco kolem 50 lidí. Je to slušné, ale mohlo by být více. Cesta byla na naše poměry až moc klidná. Většinou bývá sranda už ve vlaku, ale dneska nic. Takže za mírného popíjení se dopravujeme do Pardubic a zde na nádraží rozjíždíme náš tradiční pokřik: „Už jsme, už jsme tady, přijeli jsme z Prahy, přijeli jsme fandit Spartě vožralí jak Dáni.“  V podchodu pak rozjíždíme další pokřiky, aby domácí věděli, kdo přijel. Cestou ke stadionu roztahujeme naší vlajku a s vlajkou v čele jdeme městem, u budovy ČSOB zapalujeme pyrotechniku a za doprovodu pokřiků jdeme ke stadionu, to je jasný signál pro domácí, že dorazili fanoušci nejlepšího týmu v republice. Po nákupu lístků se přesouváme do sektoru, upevňujeme vlajku a čekáme na začátek zápasu. Domácí kotel nás vítá pokřikem: „vy kurvy co vás tak málo“. Většina lidí ještě byla v bufetu anebo před stadionem. To je taky poslední čas, kdy jsou domácí slyšet, když se náš sektor zaplní, už nemají šanci, ale o tom později.

Už ve 2. minutě se dostáváme do vedení zásluhou Lukáše Pecha, jak jsme zažraní do fandění tak většina lidí náš gól neviděla. První třetina je jasně v naší režii, další góly přidávají Buchta a Hlína a vedeme 3:0 po první třetině. Ve druhé třetině přidává další gól Krejčík a je to 4:0. Domácí jedním gólem snižují, ale na stavu druhé třetiny nic nezmění a našim hráčům se i díky nám daří, protože jsme jak na hřišti, tak i v hledišti jasně lepší. Ve druhé třetině děláme menší kartoniádu v barvách trikolóry. Ve třetí třetině, pokračujeme jak v hledišti, tak i na hřišti v nastoleném trendu a naši hráči se tu musí cítit jako doma. Když přidá pátý zásah Petr Ton (jeho 30tý v sezoně) a potvrzuje tím postavení nejlepšího kanonýra extraligy tak zazpíváme domácím oblíbenou písničku o tom, že jim právě odbila „pátá“. Poté ještě padnou dva góly, jeden dají domácí a na konečných 6:2 upravuje Vláďa Sičák.

Ve třetí třetině se strhávají tři bitky. Nejdříve po nájezdu do Novotného v brankovišti umravní Zohornu Honza Švrček a několika dobře a tvrdě mířenými údery ho posílá na zem. Poté najede domácí prase Vašíček do Filipa za bránou - toto samozřejmě nemůže zůstat bez odezvy, tentokráte Filipa mstí Krejčík, bohužel na Vašíčka nemá, a tak prohrává. Nakonec dvě vteřiny před koncem domácí Aleš Píša neunese porážku a pouští se do Formana, ale ten mu pár důraznými ranami předvede kdo je tady pánem a tak Sparta i na bitky vítězí v poměru 2:1. Takhle by to mělo vypadat, když je důvod a soupeř prasí, ukázat mu že my jsme Sparta a na nás si tohle nebude dovolovat. Po zápase následuje tradiční děkovačka a i vyvolání Filipa Novotného, dnes předvedl famózní výkon.

Zaslouženě si vezeme do Prahy další 3 body a udržujeme 17 bodový náskok. Cesta domů probíhá bez problémů, jen jeden domácí fanoušek před stadionem se chce prát je rychle umravněn PČR a tak se přesuneme na nádraží kde si zapějeme, vyfotíme se a míříme spokojeni domů.

Pár poznámek závěrem:

Dnešní výkon v hledišti byl výborný, domácí fanoušci vůbec nebyli slyšet a tak se naši hráči cítili jako doma, protože jsme jim udělali domácí prostředí.

Domácí megafonista kterému je snad 15 vyzíval našeho ve 3 třetině na souboj, v hledišti jasně prohrál a kdyby došlo, i na výměnu názorů myslím si, že by taky prohrál. Po zápase nás Schaschek pochválil za super výkon a zároveň jsme se rozloučili s naším megafonem v Mechově už bude nový.

Filip Novotný má u mě poklonu, předvedl v tomto zápase famózní výkon.

Hráči konečně předvedli soupeři kdo je Sparta a že si na nás nikdo nebude dovolovat, jinak bude potrestán a tak to má být.