Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Novinky

Novoroční výjezd aneb 3 body ze ZOO Brno

4. ledna 2014 v 16:22,  FanBlog,  chuli

568.jpg

V pátek 3. 1. 2014 se před halou scházíme k výjezdu do nenáviděné a zakomplexované zatáčky na Vídeň, v očekávání čeho se dnes dočkáme. Cesta probíhá v poklidu, trošku se popíjí a Rikki rozdává nezbytné nálepky k tomu, abychom mohli vyzdobit halu. Nakonec jsou tyto nálepky použity už na první pumpě, zbytek samozřejmě vydržel až do haly, kde zastavujeme.

Po nezbytné pauze a nákupu surovin na další cestu pokračujeme po českém tankodromu - směrem moravská vesnice. Na další benzínce nás čeká nepříjemné překvapení, když vedle nás zastavuje Fabia, která má přes zadní okno znak Komety. Jejímu osazenstvu je okamžitě sdělen náš názor na jejich výzdobu oblíbenými pokřiky proti tomuto vesnickému týmu. Chtěl bych apelovat na řidiče tohoto auta, aby se místo zdravení kolemstojících lidí prostředníčkem, raději věnoval řízení, aby se někomu v jeho okolí něco nestalo J. Po této pauze již směřujeme do zatáčky na Vídeň.

Bez problémů se dostáváme k hale i dovnitř, vlajka je upevněna a v klidu se můžeme věnovat přípravě na zápas. Při rozbruslení je nám připraveno příjemné překvapení v podobě Davida Kočího. Je okamžitě radostně přivítán a pozdrav opětuje.

Hala se pomalu začíná naplňovat, a tak nás již 10 minut před začátkem zdraví jejich pokřikem ,,pražské kurvíí“. Chtěl bych apelovat na místní osazenstvo, že je to kurvy a ne ,,kurvíí“, už by se to mohli konečně naučit.

Zápas tedy může začít. Již v 19 vteřině jsme mohli jít do vedení, když Toňák pelášil na domácího sněhuláka, ale obránce mu znemožnil lepší zakončení, a tak domácí ještě odolali. V 6. minutě se však již dostáváme do vedení gólem Krejčíka v přesilovce, a to nám vydrží až do konce první třetiny, přestože se pruhované duo Husička - Šír snaží dělat možné i nemožné, aby dostali Kometu do hry. Dokonce zařídí i přesilovku 5 na 3, ale my JSME SPARTA a tudíž přežíváme i tuto menší komplikaci - hlavně díky famózně chytajícímu Pepisovi, který doslova ztrapnil domácího útočníka, když mu chytil vynikajícím semaforem střelu do brázdné brány. Dotyčný určitě ještě teď kroutí hlavou jak je možné, že z 10 centimetrů netrefil prázdnou bránu, asi to bude tím, že proti němu stál nejlepší gólman extraligy.

Bohužel na začátku druhé třetiny Kometa vyrovnává, ale domácí publikum se neraduje moc dlouho, protože se ke slovu hlásí Rolas a dostává nás opět do vedení. Domácím se opět povede vyrovnat po chybě Hrbase, který nechá domácího útočníka naprosto nekrytého před bránou. Jenže ke smůle domácích, se místní osazenstvo haly ani nestíhá posadit na prdel a už se díky Rolasovi raduje náš kotel, opět vedeme.

Ve třetí třetině se prosazujeme! Zdenda Bahenský vstřelil gól, a dal si tak dárek ke svým narozeninám. Domácí kotel křičí, že když nemůžeme, tak nám rozhodčí pomůže. Evidentně byli buď na jiném zápase a nebo jim ta jejich Starolimonáda leze už do hlavy. Vítězství udržíme, a tak můžeme rozjet oslavy na nepřátelské půdě. Na naší klasickou děkovačku, přijíždějí hráči těsně pod kotel aby nás slyšeli a místním sedlákům se během nadávek smějí do ksichtu. Tak jsme vyhráli, zvýšili náskok v extralize a vezeme si domů 3 body.

Po zápase domácí obyvatelstvo zoologické zahrady opět neunese porážku od nejlepšího týmu v republice, a tak se ke slovu opět dostává security a PČR, která situaci zvládá dobře, i když pár menších strkanic je, protože to, aby domácí odcházeli uličkou pod kotlem hostí, může vymyslet opravdu jenom Brňák.

Když je zabezpečen pořádek v hale a domácí jsou odejiti z haly, rozjíždíme pokřik, že Rondo je naše!!!!!. Poté nás Policie odvádí do autobusu a doprovází nás na první benzínku za vesnici. Cestou zpět v autobuse zkoušíme i nový chorál, bohužel zatím nám moc nejde a samozřejmě dodržujeme i vítěznou tradici v podobě skřítků.

Na závěr bych chtěl domácím poděkovat, že nás naučili nový pokřik: „Brno to je prdel Moravy“ a doporučil bych jim, aby poté co dostanou gól, raději podporovali svého gólnama než nadávali soupeři. A panu Zárubovi bych vzkázal, že to, co on povídá o fanoušcích Kokoty, že jsou nejlepší v republice, je opravdu jen mýtus - ani oni nefandí, když prohrávají.

Takhle probíhal náš první výjezd v novém roce na území Asie. Vyhráli jsme, máme 3 body a jsme všichni spokojeni. HCS!!!!! Tak jsme první, no a co!

 

autor: Chuli
foto: Kasnarka 

NÁZOR AUTORA NEMUSÍ BÝT TOTOŽNÝ S NÁZOREM ČLENŮ REDAKCE SPARTA HOCKEY SUPPORTERS!

Pokud chcete k novince přidat komentář, odsouhlaste prosím sociální pluginy v rámci nastavení souborů cookies. Komentáře využívají plugin Facebook.com.