Víkend se Spartou aneb rozhodně se nenudíme!

2. prosince 2013 v 14:15,  FanBlog,  chuli

V pátek  29.11.2013 se scházíme před naší halou v počtu 29 lidí, abychom autobusem mohli vyrazit směr město bot – Zlín.

Dlouhá cesta probíhá v tradičním duchu s popíjením a pár pokřiky. Během cesty máme dvě zastávky na benzínce. Na druhé zastávce, která se koná kousek za zatáčkou na Vídeň, spouštíme oblíbený pokřik na zdejší klub – Brno Kometa to je … vedle … určitě to všichni znáte, protože obsluha na benzínce nám nerozuměla, jsme nuceni jí to ještě jednou zopakovat. Poté už směřujeme do cíle.

Po nákupu vstupenek a důkladné prohlídce se přemisťujeme do hostujícího sektoru. Do začátku utkání chybí asi 10 minut, a když je oznámena sestava tak se dozvídáme, že bude chytat protekční spratek Král. Bohužel jeho nasazení do zápasu bude mít později nepříznivý vliv.

První třetina probíhá pod kontrolou Sparty. Domácí inkasují hned 4krát a tak střídají brankáře. Náš brankář inkasuje jenom jednou. Po konci první třetiny si jeden člen naší výpravy slovně vyměňuje názory s rozhodčími, ve Zlíně totiž rozhodčí chodí do své kabiny vedle sektoru hostí.

Ve druhé třetině se ovšem začínají dít neblahé věci. A naplno se projevuje neschopnost a nezkušenost protekčního spratka Krále, který pouští 4 góly a je to 5:4 - naštěstí Sparta ještě zvládá vyrovnat a samozřejmě je Král střídán.

Po třetině už ochranka chrání rozhodčí, abychom jim opět nemohli sdělit náš názor :D. Ve třetí třetině máme několik šancí na rozhodnutí, ale žádná neskončí v bráně a tak inkasujeme my a prohráváme 6:5. Je mi líto Pepise - dělal, co mohl a pustil pouze jeden gól, ale na výhru už to nestačilo. A tak jedeme domů bez bodů. Cesta domů probíhá v poklidu a většina z nás využívá prázdného autobusu ke spánku.

Takto probíhal ostudný výjezd od Zlína.

Očekávám, že se do mě za kritiku Krále pustíte, ale podle mého tohle není gólman pro Spartu, porážka jde na jeho vrub a úplně mi znechutil páteční večer.

Výjezd do Pardubic:

Druhá část víkendu se Spartou je na pořadu 1 prosince, tentokráte je naším cílem oblíbená výjezdová destinace - Pardubice. Scházíme se jako již tradičně pod odjezdovou tabulí ve slušném počtu. Tipoval bych kolem 70 lidí. Tentokráte s námi jede i reportér a kameraman TV Nova (co kurví hokej), kvůli reportáži o fanoušcích. Krátká cesta rychle ubíhá a tak se za hodinku nacházíme na nádraží v Pardubicích.

Samozřejmě o sobě dáváme vědět, hlavně ve vestibulu se naše pokřiky krásně nesou. Cestou ke stadionu polepujeme Pardubice nálepkami se sloganem „MY TEN PERNÍK STEJNĚ NEŽEREM“ tyto samolepky zákonitě musí skončit i na výloze obchodu s názvem Pardubický perník. Doufám, že druhý den budou mít zaměstnanci obchodu radost: D. Cestou si ještě střihneme krátkou pyrotechnickou vložku, která vypadá fakt dobře.

Již jsme u haly, předseda rozdává vstupenky a my se přesouváme do sektoru. Na ledě začne probíhat ceremoniál, vyvěšování dresu Dominika Haška ke stropu, který se poté změní v komedii, kterou snad neumí ani v Cirkuse EDEN. Tento ceremoniál je protažen asi o 20 minut, než měl být a proto někteří z nás spouštějí pokřik, že chceme hokej. Nevím jak vy, ale já přijel na hokej. Hašek je legenda to mu nikdo nebere, ale tento ceremoniál se dá udělat rychle anebo začít o hodinu dříve aby nezdržoval utkání.

Poté co je dres vytažen zápas začíná a my rozjíždíme vytrvalý support, který byl tentokráte suprový a lepší sem na výjezdu letos asi neviděl. Opravdu fandili všichni a často jsme byli více slyšet než domácí kotel. První třetina je pod naší kontrolou dostáváme se do vedení 2:0 a všechno vypadá, že půjde podle plánu.

Ve druhé třetině přidáváme další dva góly a vypadá to na pohodový zápas, ale opět jako ve Zlíně dovolíme domácím zápas zkorigovat a tak po dvou třetinách je stav 2:4 pro nás.

Ve třetí třetině Pardubice sníží na rozdíl jednoho gólu a vypadá to, že bude horko, ale vyrovnání domácím znemožňuje výborně chytající Pepis, který nás opět drží. Výhru tak pečetí do prázdné brány TON. Sparty vyhrává 5:3 a odčinila porážku ze Zlína a my se spokojeně můžeme vydat zpět do Prahy s pocitem, že vedeme ligu opět o 10 bodů a tak to má být. Tak jsme první no a co!!!!!!  A v úterý hostíme doma Hradec, všichni se dostavte.

Jinak se zde ukázal rozdíl v brankářích, zatímco Král ve Zlíně pokazil zápas, Pepis ho v Pardubicích dokázal udržet a díky němu jsme vyhráli (kdyby šel ve Zlíně do brány po třetím gólu, tak jsme vyhráli).

Toto je můj krátký pohled na víkend se Spartou.

Autor: Chuli

NÁZOR AUTORA NEMUSÍ BÝT TOTOŽNÝ S NÁZOREM ČLENŮ REDAKCE SPARTA HOCKEY SUPPORTERS!