Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Novinky

Reportáž ze zamrzlé lednice druhá část aneb 3 body z chléva

28. ledna 2013 v 19:00,  FanBlog,  chuli

478.jpg

V Pátek 25. 1. 2013 nás opět čeká výjezd do města ve středních Čechách, kde mají nejmrazivější stadion v ELH do Kladna (Jarda Jágr už by měl konečně investovat do nového stadionu nebo do instalace topení).

Osazenstvo našeho auta se schází na Zličíně a poté vyrážíme směrem na Kladno (které patří na dno). Cestou se těšíme na to, co nám předvede naše nová posila Jarda Svoboda, který před zápasem dorazil od ruských vetřelců ze Lva. Po příjezdu na místo míříme nejprve k pokladnám abychom mohli zakoupit lístky do zdejší lednice u pokladen potkáváme známe tváře a společně vyrážíme směr sektor. Když se přesuneme do sektoru, tak se na Kladenské pseudokostce  dozvídáme, že nás bude pískat pan rozhodčí Homola (řekl bych ne náhodou, že by pomsta za stížnost?). Samozřejmě je náležitě přivítán pokřikem, že je pánské přirození a už se soustředíme na zápas. Ve 4 minutě zápasu se poprvé z našeho sektoru ozývá gól to, když puk čapne po nahrávce Hlíny Ton a peláší na Cháberu blafák do bekhendu a pod gólmanem zasouvá puk do sítě 1:0. Ve 13. Minutě se dostal do samostatného úniku Látal, jeho střelu Marcel měl, na následnou dorážku Eberleho, ale už bohužel nestačil a Kladno srovnalo. Za 4 minuty se předvedla nová akvizice v dresu Sparty Jaroslav Svoboda, když s mezikruží po nahrávce od Hovorky propálil domácí díru a stav byl 1:2 pro Spartu. Ovšem po minutě si vybral Marcel svojí nejslabší chvilku ve Spartě to, když z půlky vystřelil David Růžička a Marcel střelu, která mířila, mimo si srazil do brány a byl střídán. Bohužel Marek Pinc byl přivítán kladenskými hráči, tak jak by se měl nový brankář v bráně soupeře přivítat domácí hráč objel bránu a ani Pincův skok plavmo nestačil na to, aby zabránil puku v cestě do sítě. Po první třetině tedy stav 3:2.

Na začátku druhé třetiny opět peláší Ton sám na Cháberu, tentokrát volí blafák na forehand ,ale Chábera je proti a stav se nemění, ten dokáže změnit až Míra Forman, který vyrovnává stav na 3:3. Ke konci třetiny se naskytuje možnost jít do vedení v podobě přesilovky naše první pětka sice Kladeňáky točí jak na kolotoči, ale bez střelby.

Naštěstí hned na začátku 3 třetiny v pokračující přesilovce se na modré napřáhne Troy a Cháberovi nezbývá nic jiného, než lovit čtvrtý puk ze své branky. Od tohoto okamžiku, jde náš Support nahoru, ale v předchozím průběhu zápasu stálo fandění za bačkoru a mělo by se s tím něco dělat,neříkám,že fandím pořád a pokaždé, ale podle mého když už jede někdo na výjezd tak tam snad jede fandit ne? Koukat se může doma u televize. Sice je to každého věc, ale potom se vytváří špatně atmosféra, sektor je plný, ale když nefandí všichni tak je to k ničemu (podotýkám, že je to můj pohled!!!!!!!!!). Další gól přichází při našem oslabení, když Jarda Svoboda, vezme puk a peláší na Cháberu, v tísni a jednou rukou mu backhandem vymetá šibenici a dostáváme se do dvoubrankového vedení, v tuto chvíli už věříme, že si z Kladna povezeme všechny body. V závěru utkání po brejku přidává 6 gól Hlína a je tedy jasné, že vezeme všechny 3 body, užíváme si děkovačku a těšíme se domů. Ale v tu chvíli se začíná dít naprosto neuvěřitelná věc, která svědčí o inteligenci domácích fans. Začnou po našich hráčích, lít pivo, házet kelímky od piva, házet co jim přijde pod ruku a jedné z domácích fanoušků se pokouší dostat k hráčům, naštěstí se jim to nedaří. Myslím, že náš pokřik Seno a vidle, odpovídá realitě a domácí prostě nezvládli to, že je Spartička nejlepší a dala jím 6 kusů. Příště mám pro ně doporučení, pokud se chcete takhle chovat, radši zůstaňte ve, chlévě uděláte lépe. Nakonec spokojeni odcházíme k autu a vyrážíme domů a sebou si vezeme 3 body a 8 výhru v řadě.

HCS!!!!

Autor: chuli

Foto: Milada Vavríková 

Pokud chcete k novince přidat komentář, odsouhlaste prosím sociální pluginy v rámci nastavení souborů cookies. Komentáře využívají plugin Facebook.com.