Sparta vzdává hold aneb dvě domácí víkendové výhry

21. ledna 2013 v 18:50,  FanBlog,  chuli

Zápas s Libercem

V pátek jsme na domácím ledě hostili tým ze severu Čech Tygry z Liberce. Před utkáním mezi těmito dvěma týmy proběhla výměna na pozici brankářů. Na sever Čech se stěhoval Schwarz, opačným směrem putoval Pinc. Začátek zápasů byl ospalý, zápas se pořádně rozjel až v 8 minutě, když při přesilovce našel Hlinka před bránou Tona a ten poprvé propálil hostujícího gólmana Schwarze. Hostující gólman byl i nadále v permanenci a značně odolával útoků domácích. Až v 15. minutě potvrdil svojí formu a pustil nahození od modré čáry, co na něj vyslal Gřegořek. Hosté se prosadili v závěru třetiny, kdy dal jediný gól hostů Jonák. Od té doby střelecky úřadoval domácí tým. V 29. minutě Sparta využila svojí druhou přesilovku, když Ton našel volného Sičáka a ten svojí bombou poslal puk do sítě Marka potřetí. A ve 33. minutě se po dlouhé době prosadilo číslo 62. Tenkrát dorazil střelu Tona za záda gólmana hostů a ten inkasoval už po čtvrté v tomto zápase. Závěrečná třetina byl naprosto pod taktovkou domácích, kteří spustili ofenzivní uragán, a soupeř se nedostával téměř do šancí. Palbu odstartoval svým gólem ve 45 minutě Marek Hovorka, který poslal puk do odkryté branky. Šestý gól padl opět v přesilovce a opět ho vstřelil v 50. minutě domácí kanonýr Ton, který se tímto zásahem dotáhl na Richarda Žemličku na třetím místě historických tabulek střelců v dresu Sparty. Poté hostující provokatér Duda (co tak rád mlátí důchodce) neudržel nervy na uzdě a zlost si vybíjel na Formanovi a rozhodčí ho za to poslal na trestnou lavici. A vzápětí přišel druhý trest to, když z úhlu svým druhým zásahem propálil Schwarze Tenkrát a hostující gólman po 7.gólu opustil branku. Závěr zápasu byl hodně zajímavý, nejdříve se u trestných lavic porvali Vlach z Bahenským(liberecký hráč bohužel vyhrál). A poté následovalo něco, co jsem ještě neviděl, hostující kapitán psychicky labilní Nedvěd neunesl závěr zápasu a během jednoho střídání udělal 3 fauly, což mu rozhodčí spočítali a vyfasoval celkem 6 trestných minut. Závěrečný gól tohoto zápasu vstřelil Hlinka, když při hře 4na 4 vzal puk a z hostujících hráčů si udělal dobrý den a backhandem vymetl horní růžek hostující branky.

Zápas s Chomutovem

V neděli jsme na domácím ledě hostili poslední tým tabulky Piráty z Chomutova. Což je soupeř od, kterého jsme očekávali minimální odpor a to, že je přejedeme podobně jako Pardubice a Liberec, jenže z toho bylo nečekané drama, ve kterém hrál velkou roli rozhodčí Homola, ale to až později. Hostující tým se dostal do nečekaného vedení ve 12. minutě, když naši obránci špatně vystřídali a v útočném pásmu zůstal úplně sám Yorick a svojí střelou se nemýlil a dostal hosty do vedení. Za 3 minuty bylo zle podruhé, když únik dva na jednoho proměnil hostující (slávista) Hruška a Chomutov vedl 2:0. Naštěstí v závěru třetiny v 19. minutě proměnil naší přesilovku Sičák poté, co si naši hráči asi minutu přihrávali mezi, až Vláďa se do toho opřel. Do druhé třetiny Sparta vstoupila lépe a 25 minutě vyrovnal Ton při přesilovce 5 na 3, když si vyměnil místo se Sičákem a po jeho přihrávce ranou z první vymetl pavučinu v Kostúrově bráně. Tímto zásahem Vyrovnal Jana „Gustu“ Havla na druhém místě kanonýrů Sparty v historii. Poté při přesilovce hostů ujeli Hovorka s Bahenským a nedali soupeři sebemenší šanci a Bahenský  otočil skóre na 3:2. Bohužel v té samé přesilovce hostující tým dokázal vyrovnat. Po minutě a půl už se na druhé místo kanonýrů Sparty prostřílel Petr Ton a svým 247 gólem se odpoutal od Jana“Gusty“ Havla.

Ve třetí třetině vyrovnal odrazem od brusle Kraft, jehož gól musel potvrdit videorozhodčí. Spartě se povedlo vstřelit ještě pátý gól, ale rozhodčí Homola ho pro údajnou vysokou neuznal. V prodloužení žádný gól nepadl a tak rozhodovali nájezdy, které rozhodl dvěma góly Peter Jánský a zařídil tak druhou výhru během tohoto víkendu.

Závěrem bych se chtěl věnovat katastrofálnímu výkonu rozhodčích ,kteří kupili chyby na obě strany. Zejména Homola to je unikát co se jen tak nevidí, jeho rozhodnutí či spíše nerozhodnutí člověk nehcápal,z metru koukal na jasné fauly a nebyl to schopen odpískat. Vše vyvrcholilo tím, když neuznal náš gól a nejel se ani poradit k videu, a další spornou situací, kterou nechápu doteď, Pilař byl podražen, což odpískal rozhodčí na druhé straně, jenže pan Homola viděl zjevně i filmování, i když nevím kde ho viděl a vyloučil i Karla. A to už bylo moc i na fanoušky a spustilo, o co jsem dlouho na Spartě neviděl, takhle nadávat na rozhodčího. Doufám, že už si letos tento pan arbitr nezapíská.

A ještě gratulace Tonovi ke druhému místu a doufám, že zahájí stíhací kanonádu a ještě letos předběhne zelenku v čele kanonýrů.

Autor: Chuli

NÁZOR AUTORA NEMUSÍ BÝT TOTOŽNÝ S POSTOJEM OSTATNÍCH ČLENŮ REDAKCE SPARTA HOCKEY SUPPORTERS.