Mstitel Hovorka aneb za tři body proti Jágr teamu

11. prosince 2012 v 23:30,  FanBlog,  chuli

9.12.2012 jsme na domácím ledě přivítali hosty z HC Kladno (co patří na dno) v čele s majitelem # 68. Tento zápas byl sparťanskými fans velmi očekáván, protože po ostudné porážce na ledě Jágr týmu měli naši kluci co odčiňovat. Hala byla opět narvaná - to se ostatně dalo čekat.

jagr

Mnozí z fanoušků se ani nestačili usadit a už se křičelo gól - to když hostující majitel vyrobil chybu, puku se ujal Petr Ton a pelášil sám na Cháberu. Jeho pokus ještě Chábera měl, následnou dorážku od Hlíny už né. To muselo být pro Jágr tým hodně kruté přivítání. Druhý gól do jejich sítě padl při naší přesilovce. To když v čase 11:40 skóroval "oblíbený" hráč fanclubu Kladna - Marek Hovorka a mohl tak slavit svůj první gól večera. Poté se do děje vložili páni rozhodčí (aby se neřeklo, že nic nedělají) a poslali nás do tří. Asi aby se pan Jágr a spol. mohli vrátit do hry. Do konce první třetiny se jim to nepovedlo a tak byl stav po 1. třetině 2:0 pro domácí.

golman sparta

Bohužel hned v první minutě druhé třetiny se v pokračující přesilovce prosadila hostující hvězda s číslem 68 a v čase 20:15 snížila na 2:1. Aby toho nebylo málo, tak rozhodčí vyloučil Karle Pilaře na 2+10 - evidentně pískal pro hostující tým. Hostující hráč se poroučel k ledu až moc ochotně a desítku dostal Karel za následné protesty. Kladno opět ve vymyšlené přesilovce trestalo - v čase 28:50 se trefil Hlaváč - 2:2. Naštěstí se naši borci tentokráte nenechali ovlivnit ani výkonem rozhodčích ani leskem čísla 68. V čase 31:57 propasíroval nadvakrát puk za záda hostujícího brankáře Zdeněk Bahenský a stav byl 3:2. A po 16 vteřinách se oslavovalo znovu - to když své turbomotory nastartoval Petr Ton a dostal naprosto přesnou přihrávku na modrou čáru. Obránci nemohli nic dělat jenom faulovat, ale i přesto se Ton prosadil a zavěsil dnes už po čtvrté do sítě Kladna. Stav po dvou třetinách byl 4:2.

tonak gol

V čase 52:01 snížil Patera a zdálo se, že bude opět drama, ale to odmítl svým druhým gólem v zápase v čase 57:45 nejlepší hráč Sparty v tomto utkání Marek Hovorka. Tento gól doprovodil obrovskou radostí a myslím si, že druhým gólem se dokonale pomstil hostům za pokřik "Jidáši".

Skóre zápasu už potom jen upravil v čase 59:33 Michal Broš střelou do prázdné brány. Zápas tedy skončil výsledkem 6:3 a kluci odčinili výprask z kladenského ledu. A ještě bych chtěl poblahopřát Marku Hovorkovi ke dvěma jeho gólům a doufám, že se mu bude i nadále dařit, a že se třeba trefí i v dalším zápase, který hrajeme na stadionu Jágr týmu. Jinak tohle byl snad jeden z nejlepších zápasů sezóny, který naši kluci odehráli. Bylo tam vše, po čem voláme a jak si představujeme, aby kluci hráli. Doufám, že to takhle půjde dál a do toho play off se dostaneme.

Těším se na další zápas který nás čeká na ledě Budějovic doufám, že opět kluci předvedou super výkon. Jinak z tohoto zápasu sem odcházel opravdu šťastný a chci za to klukům poděkovat.