Domácí burani aneb za 3 body z Pardubic u Hradce !

29. listopadu 2012 v 00:13,  FanBlog,  chuli

Report je psán z pohledu vlakového výjezdu, protože na webu je už i jiný report z tohoto utkání. V neděli 25.11.2012 se scházíme ve 14:00 pod tabulí odjezdů na hlavním nádraží na tradiční výjezd do Pardubic.

Schází se nás tu asi 40 což je velice slušná účast. Cesta vlakem je na naše poměry poklidná, pouze se lehce popíjí. Teprve v Pardubicích o sobě dáváme lehce vědět, aby domácí věděli, že už jsme na místě. Přichází nezbytné foto pod cedulí na nádraží a v poklidu vyrážíme směr ČEZ aréna. Zakupujeme lístky a přesouváme se do sektoru, který byl hodně dobře zaplněn.

Většina z nás se ani nestačí rozkoukat a v čase 1:31 domácí Buchtele rozvlňuje síť za Michalem poprvé a stav je tedy 1:0. Otěže zápasu přebírají domácí a jako už několikrát v této sezoně čelíme obrovskému tlaku i když máme pár šancí. Ton trefuje tyč při střele do prázdné brány a Tenkrát zahazuje samostatný nájezd střelou do gólmana. Po první třetině je tedy stav 1:0.

Po nezbytném občerstvení se vracíme zpět do hlediště a od první minuty druhé třetiny ženeme kluky za vyrovnáním. Naskýtá se nám možnost přesilovky a na jejím konci v čase 29:47 se konečně dočkáme, k puku se dostane Dominik Pacovský a po nahrávkách od Tona a Valina prostřeluje Dušana Salfického v domácí brance a stav je tedy 1:1. Potom v čase 34:07 dostává Alex Foster trest na 5+DK za napadení, když u mantinelu nekompromisně sestřeluje domácího borce. Pardubice mají dlouhou 5 minutovou přesilovku a zde se láme chleba, protože Pardubice svojí přesilovku nevyužijí. Bohužel hned po chvilce je naprosto nesmyslně vyloučen Pacovský, když v pádu trefí puk a přitom spadne pardubičákovi pod nohy. Blíží se konec třetiny a při oslabení se stane naprosto neuvěřitelná věc - 10 vteřin před koncem ujíždí Ivan Rachůnek,  zasekne puk (mnozí z nás očekávají, co zase světoborného vymyslí) a světe div se on střílí na bránu a v čase 39:57 nás dostává gólem v oslabení do vedení 1:2. Po dvou třetinách tedy vedeme 1:2 a body jsou cítit ve vzduchu.

Tím spíš když naší další přesilovku v čase 46:16 po přihrávkách od Přibyla a Tona proměňuje Jarda Hlinka a stav je 1:3 a v čase 54:04 je rozhodnutu - to když po přihrávkách od Paciho a Hlíny uniká domácí obraně TON a zavěšuje počtvrté do sítě Dušana. Domácí už pouze korigují gólem v čase 58:40 od Semoráda.

Po zápase při děkovačce je vinou domácích příznivců led zasypán plastovými lahvemi a perníky, některé ohrožují i naše hráče. To už je averze vůči Spartě taková, nebo se rozšiřují po celé republice způsoby z Brna a jim podobných? Protože když jsou naši hráči podruhé během 5 dnů zasypáni láhvemi tak už nebude něco v pořádku (předtím se to stalo v úterý v Litvínově). Každopádně děkovačku si užíváme naplno a pak si ještě zakřičíme cosi o tom, že Sparta dneska vyhrála. Část fanoušků se přesouvá na nádraží, část za hráči. Na nádraží ještě při odjezdu o sobě dáváme hlasitě vědět a odebíráme se směr Praha. V Praze na nádraží samozřejmě všem musíme oznámit, že Sparta dneska vyhrála a posunula se na 10 místo. Prostě to byl suprový výjezd a už se těším na další doufám, že nás pojede opět hodně. HCS!!!!!!!!