Reportáž z promrzlé lednice na Kladně

3. listopadu 2012 v 18:00,  FanBlog,  chuli

Odpoledne v neděli 28.10.2012 se dostavujeme na Zimní stadion v Kladně v očekávání, zda konečně získáme tříbodové vítězství proti „Jágr týmu“.

Před zápasem jsme optimističtí, že by to mohlo vyjít. Oproti prvnímu zápasu máme v týmu pár změň, třeba mladého Rachůnka, a hlavně Marka Hovorku, který přišel z kladna (celý zápas se ho snažíme podporovat,proti domácím fandům,kteří na něj nadávají). Bohužel, po 11 minutách se do děje zápasu vkládá domácí ikona s číslem 68 a svým golem po sólu dostává domácí tým do vedení, v průběhu utkání o něm ještě uslyšíme. I přesto jsme optimističtí a snažíme  se hnát SPARTU dopředu. Jenže za další 4 minuty se k puku dostává opět 68 a Marek musí lovit puk podruhé ze své sítě, naši hráči jsou jak opaření a vůbec nevědí, co mají,i když šance jsou většinu z nich pochytá Chábera, jenž byl u nás díra, v Kladně zatím září. V 17. minutě přichází třetí zásah z hole Kuchejdy, to už je na Schwarze moc a jde střídat, do brány nastupuje Michal. Za tři minuty končí první třetina, je to 3:0 a my už víme,že z Kladna pojedeme opět bez bodů. I přesto se naše hrstka fanoušků neúnavně snaží bojovat s domácí přesilou. Sotva začne druhá třetina, tak se prosazuje Honza Hlaváč a Kladno vede 4:0, je po zápase. Ale v 28. minutě se alespoň my,  fanoušci, dočkáme čestného úspěchu z hole Paciho a můžeme si zakřičet gól. Ve 32. minutě jde Michal na střídačku a do branky se vrací Marek. Po chvíli zjišťujeme , že je zraněn. V 50. minutě se do děje opět vkládá majitel domácích a uzavírá svůj hattrick. A my si říkáme, to zase budou všechny noviny v Čechách psát o jeho super výkonu, no ostatně jak jinak,  je to Jágr. Poté domácí fans pouští po celém stadionu transparent "Praha u Kladna", ale bohužel k nám do kotle se nedostane, i když už jsme se na něj chystali. Jinak se opět ukázala naše nemohoucnost v koncovce a neschopnost hrát tělem.

Co mě nejvíce naštvalo, že za hráčema jedeme do takové zimy a poděkuje jich asi osm. To je opravdu znepokojující. Takže z Kladna opět odjíždíme z výpraskem, před námi jsou dva domácí zápasy a všichni se shodujeme na tom , že šest bodů je povinností.

SPARTA vs. Primáti Chomutov 30.10.212

V tomto zápase máme hostujícímu celku co vracet. Z předešlých zápasů jsme vždy odjížděli s přídělem a to dnes nechceme zažít. Před zápasem se dozvídáme nepříjemnou zprávu,že do zápasu nenastoupí Petr Ton. Mezi některými fanoušky to vyvolá vlnu nevole a zděšení (mně osobně tímto sýkora nasral, ale to sem nepatří). Každopádně po šesti minutách se dostává soupeř do vedení a my se zase bojíme co se bude dít. Naštěstí po třech minutách srovnává PACI a nám svítá naděje, po první třetině je to 1:1 a čekáme co se bude dít. Po pěti minutách nás dostává do vedení Tenkrát, začínám ho podezřívat, že dává góly pouze pokud je u megafonu a nebo na utkání přítomen Schaschek , který ho má velice rád a je nucen jeho jméno poprvé v zápase vyvolat J. Další branka ve druhé třetině už nepadne, alespoň je vidět náš zlepšený výkon. Ve třetí třetině se ve 47. minutě opět prosazuje Tenkrát k velké radosti všech fanoušků a dožadujeme se hattricku. Boužel, po třech minutách Chomutov snižuje na 3:2 a my máme strach , že opět přijdeme o body, naštěstí hned po minutě po bleskovém protiútoku Alex Foster zvyšuje na 4:2 a všechny tím uklidní, my už víme, že 3 body zůstanou doma. Bohužel, požadovaného hattricku od Tenkráta jsme se nedočkali. Zápas končí 4:2 a my oslavujeme třetí domácí vítězství v řadě.

Jinak na tomto utkání se mi líbil povedený transparent od Choreo týmu "Vítáme Zoopark Chomutov" jako reakce na chování fanoušků hostů při zápase proti Liberci, když rasisticky uráželi hráče Liberce Simmonse. Celkový projev týmu se začal zlepšovat a bylo to snad nejlepší utkání v letošní sezoně v našem provedení, uvidíme, co bude dál. V pátek hostíme Budějovice. Očekáváme zisk všech tří bodů.A málem bych zapomněl na dva naše oblíbené pokřiky proti hráči hostů z číslem 69, které jsme neopomněli zakřičet  a sice DUDA VEN, a že Duda mlátí důchodce tyto pokřiky se nikdy neomrzí.

Na závěr jen dodám HCS!!!!!!!!!!!!! A věřím že se brzy odpoutáme z posledního místa.

Autor:Chuli

pozn: NÁZORY FANOUŠKŮ NEMUSÍ KORESPONDOVAT S NÁZOREM REDAKCE WEBU SPARTA HOCKEY SUPPORTERS !