Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Novinky

Postřehy ze zápasu s HC Rytíři Kladno

24. září 2012 v 20:15,  FanBlog,  chuli

Zápas s Kladnem byl veřejností nejen sparťanskou velice očekáván - což signalizovalo i to, že na zápas se skoro nedaly sehnat lístky - nakonec dorazilo slušných 12500 diváků.

Mě na tom ovšem vadí to, že většina z nich šla na Jágra a ne na Spartu. takže jsme se opět dočkali přeplněného kotle lidmi, které jsem tam viděl úplně poprvé. Všichni víte co tím myslím.

A teď k zápasu.

Začátek zápasu byl víceméně pod taktovkou Kladna a především jejich první lajny. Sparta nebyla schopná přejít ani červenou čáru a pořád vyhazovala puky. První kdo se odvážil do útočného pásma byl Petr Tenkrát, který ale našeho „oblíbence“ Cháberu ohrozil pouze z úhlu. Jágr a spol. se museli na ledě cítit jako by tam bruslili sami, protože naši hráči se jich snad báli nebo z nich měli respekt - žádné napadání nic. A přesto první třetina skončila 0:0. Opět jsme hráli stylem všechno do rohu, což praktikujeme už nějaký ten rok a nikomu ještě nedošlo, že by se to třeba mohlo eventuálně změnit - ostatně v tomto duchu jsme pokračovali celý zápas. Naštěstí pro nás Kladno předvedlo i nějaký ten faul a tak se v 35. minutě celou halou rozlehl mohutný pokřik: "gooooooooool" to když náš velice oblíbený hokejista s číslem 62 Petr Tenkrát v přesilovce po zmatku před brankou uklidil puk za Cháberova záda. Bohužel z vedení jsme se neradovali ani dvě minuty - to se k puku dostal jistý Tomáš Plekanec, který občas brečel u rozhodčího, že mu sparťani zahráli do těla což bylo neobvyklé a Kladno vyrovnalo na 1:1. Jenže za necelé dvě minuty si miláček kladenského publika Jaroušek hrál s pukem tak dlouho až do něj vletěl náš amík sebral mu puk a minutu před koncem nekompromisně propálil díru v bráně Kladna. Takže stav po dvou třetinách byl 2:1 pro domácí a vypadalo to nadějně. Zvláště poté co jsme hráli minutu a půl přesilovku 5 na 3. Hráči však zapomněli střílet a pojišťující gol nedali. A tak se projevilo staré známé "nedáš dostaneš". To nějaký Patera, nevím kdo to je, přihrál opět oblíbenému hráči s číslem 41 v kladenském dresu, ten si v klidu obkroužil bránu a nikým neatakován zasunul do prázdné brány. No a aby toho nebylo málo tak Kladno se po chvíli při přesilovce dostalo do vedení. To když Schwarz odrazil puk po střele od modré do vzduchu a nejrychleji se zorientoval Hovorka a ze vzduchu uklidil puk do naší branky potřetí.Poté přišla dost sporná situace - Kladno podle mě bylo v 6 na ledě tudíž mělo jít ven, jenomže se jednalo o Jarouškovu lajnu a tak se rozhodčí neobtěžoval zvedat ruku no a Jarouškova lajna musím dodat po nádherné akci rozebrala naši obranu na šroubky a pro Tlustého už nebyl problém uklidit puk do prázdné branky. To se konečně naši borci vzpamatovali a začali hrát. No a co čert nechtěl náš hráč si dovolil šedesátosmičce sebrat puk, Jaroušek to nerozdejchal a ohnal se po něm no a šel si sednout na dvě minuty za hrubost. No a Sparta trestala, ale bohužel moc pozdě. Na konečných 3:4 upravil 13 vteřin před koncem Peter Jánský. Takže už nebyl čas na vyrovnání a Kladno vyhrálo.

Dojem z tohoto zápasu je nic moc. Řada Kladna NHL sice předvedla 3 akce a držela puk, ale to od nich bylo všechno a co mi na nich vadilo, že brečeli po zákrocích na které by měli být zvyklí z NHL. Naše obrana opět tragická, ale co si budeme povídat bez dvou zraněných beků se hraje těžko. A závěrem bych chtěl dodat, že ten tyjátr co předváděla Sparta kvůli Jarouškovi, byl úplně zbytečný, protože jsme toho moc neviděli. A ještě k fanouškům - dle mého skromného odhadu bylo na stadionu takových 4500 fanoušků - to ostatní byli diváci, co se přišli podívat na hvězdy z NHL a mohli se z nich doslova posrat. No uvidíme jak to dopadne až přijede HC Kladno bez hvězd NHL, jestli nám bude rovnocenným soupeřem nebo ta kladenská díra v bráně bude několikrát překonána a zesměšněna.

PS: JE to moje prvotina tak se nezlobte za případné chyby.

Autor : Chuli

pozn: NÁZORY FANOUŠKŮ NEMUSÍ KORESPONDOVAT S NÁZOREM REDAKCE WEBU SPARTA HOCKEY SUPPORTERS !