Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Novinky

Abeceda trošku jinak aneb jaká byla uplynulá sezóna?

23. března 2017 v 16:40,  Komentáře

788.jpg

Na oficiálním webu Sparty vyšlo hodnocení sezóny formou abecedy.  I já jsem se pokusil touto formou zhodnotit sezónu.

 

A - Atmosféra na zápasech Sparty by se dala rozdělit do dvou kategorií. První jsou utkání s divácky atraktivními soupeři. V těchto zápasech nebyl problém předvést velmi dobrý výkon. Do kategorie druhé bych zařadil zápasy s Vítkovicemi, Vary, Olomoucí atd. Tito soupeři prostě netáhnou a odrazilo se to i na výkonu kotle. Jistě, chodit se má na Spartu a ne soupeře, ale ruku na srdce. Koho zajímá Olomouc, Vítkovice? Jen hrstku nejaktivnějších. Zmínil bych i horší zapojení tribun oproti Holešovicím. Určitě máme co se týče atmosféry velké rezervy a je jen na nás jak se s tím popereme v sezóně příští.
B - Bojovnost je jedním ze základních předpokladů dobrého výsledku. Původně jsem to chtěl nechat prázdné, ale trošku to rozvedu - jako fanoušci můžeme odpustit to, že to na ledě nejde, ale nikdy nemůžeme odpustit, že se nebojuje. Ironický potlesk Lukáše Pecha směrem k fanouškům ve 4. zápase čtvrtfinále po pokřiku "bojujte za Spartu" upřímně nechápu. Každý sparťan by zcela pochopitelně tu bojovnost rád viděl na ledě a tudíž by nemusel řvát tento pokřik, který se sparťanské kabině tak nelíbí. Bojovnost je i ten faktor, který ve čtvrtfinále Brno mělo a nám chyběl. Otázkou je proč tomu tak bylo.
C - C jako CHL. Liga mistrů. Jedna z nemnoha věcí co se letos povedla. Sparta šlapala jak dobře namazaný stroj a postoupila až do finále, kde rozhodně netahala za kratší konec. Obrovský úspěch celého českého hokeje a nezapomenutelný výjezd pro všechny zůčastněné.
D - D jako deset. Deset let čekáme na úspěch v domácí soutěži. To je na Spartu ukrutně dlouhá doba.
E - Eminger nemá svými výkony na Spartu. A rozhodně není jediný. To samé platí o Gernátovi. Oba zmiňovaní mají navíc smlouvu na příští rok. Za mě tedy díky, už toho bylo dost!
F - Fiasko, jinak se vyřazení s Brnem v poměru 0:4 na zápasy hodnotit nedá. Můžeme se vymlouvat na to, že jsme je přestříleli, že jsme dvakrát prohráli až v prodloužení atd., ale série bez jediného vítězného zápasu je totální fiasko a nelze to ničím omlouvat.
G - Gólman by měl chytit něco navíc kór v play off. Argumentovat tím, že měl Pöpperle úspěšnost přes 93 % v Lize mistrů, když měl v play off extraligy průměr 84,78% je přinejmenším úsměvné. Jistě ne vždy za inkasovanou branku mohl. Často ho nechávali na holičkách hráči v poli. Šancí však dostal ve Spartě až až a kromě loňské sezóny nepřesvědčil.
H - Hlaváč jako jedna z posil. Bezesporu jedna z legend. Svými góly rozhodoval nespočet utkání. Čas ale člověk nezastaví a po roce slunění na Floridě zapadnul v šedi průměru stejně jako ostatní posily.
CH - Choreo na Spartu patří. Jsem rád, že jsme se letos vydali cestou kvality (nikoliv kvantity). Zejména choreografie "Ghost rider" se řadí vůbec k tomu nejlepšímu, co jsme kdy předvedli. Obrovské poděkování všem, co se letos na choreu podíleli. Někdy to bylo doslova na krev.
I - Indiánská výpomoc. Můžeme spekulovat zda Sparta nechala Plzeň bodovat v posledním zápase základní části, či ne (já myslím, že ne). Faktem je, že pokud bychom neztráceli s papírově slabšími soupeři v domácím prostředí, tak jsme vůbec nemuseli dostat Brno. Stejně jako jsme si mohli druhým místem zajistit účast v Champions league pro příští rok.
J - Jönköping a zápas s místním HV71, zřejmě nejlepší výkon Sparty v sezóně. Domácím jsme nedali čuchnout a zcela zaslouženě vyhráli 5:0.
K - Kalous. Po odchodu Jandače jsem si říkal, že to nemůže být horší. "Trošku" jsem se mýlil. Neúspěch Sparty jde hlavně za ním a jeho trenérským štábem. Není totiž pouze trenér, ale i sportovní manažer zodpovědný za přestupovou politiku Sparty. Jistě - někteří hráči již měli ve Spartě dlouhodobé smlouvy, když nastoupil, ale na to se nejde vymlouvat. Další věcí, která mě enormně vadí je jeho flegmatičnost. Kdo byl v Brně a musel trpět tu frašku, tak viděl, že na střídačce nehecuje tým, neřve. A v neposlední řadě je tu další věc. Jak je možné, že jen kvůli svým osobním antipatiím opomíjí obránce Barinku?
L - Lavička a šíře kádru by mohl být faktor, který v play off může pomoci. Jak ale hráči, kteří odpracovali celou sezónu přijmou zprávu, že budou bojovat o místo s hráči, které přivedla Sparta pro play off? Nemohlo i toto způsobit, že zmizela pohoda v kabině a pak se to odrazilo na ledě?
M - Marketing. Jestli někdo zaslouží absolutorium za svou práci, tak je to marketingové oddělení. Vymýšlet neustále nějaké akce pro fanoušky je krok správným směrem. Bohužel pro lidi z marketingového oddělení nenabízí Sparta to hlavní, co má nabízet - a sice dobrou hru na ledě. To se můžou klidně přetrhnout, když veškerou snahu devalvují hráči svým (ne)výkonem.
N - Naděje - i přes (nebojím se napsat) blamáž v úvodních zápasech čtvrtfinále se vypravilo do Brna 120 fanoušků (víc lístků nebylo). Pořád jsme věřili, že můžeme sérii zlomit. Nyní již můžeme mít pouze naději, že se věci hnou správným směrem. 
O - Obrana - největší průšvih letošní sezóny. Po odchodu Čajkovského do KHL jsme přišli o jediného beka, který uměl solidně vystřelit od modré čáry. Při vší úctě ve Spartě není nikdo další, kdo by tuhle činnost ovládal. V sérii s Brnem jsme několikrát ztratili "vyhraný" zápas hlavně kvůli kiksům v obranné fázi. Obrana musí dostát změn jinak se nikam nepohneme.
P - Peníze. Kdo četl rozhovor s Františkem Výborným, tak asi ví kam mířím. Dle něj jsou hráči v extralize nenažraní. Není tajemstvím, že ty největší hvězdy ve Spartě mají platy o kterým se běžným lidem ani nezdá. Neorientuji se úplně v problematice hráčských smluv, ale opravdu by nešlo koncipovat smlouvy s nižším základem a vyššími bonusy za úspěch v play off?
R - Rozhodnutí - Rozhodnutí, která bude Sparta v brzké době dělat budou pro fanoušky nesmírně důležitá a pro další fungování klubu zcela zásadní. Je potřeba jasně definovat co stálo za neúspěchem a začít pracovat na tom, aby se to nestalo za rok znova. Pokud zůstane současný trenérský štáb, tak Sparta vlastně uzná, že je vše v pořádku a že je vlastně s jeho prací spokojená a nikam se neposuneme.
S - Sebereflexe by měla být vlastnost, kterou má člověk mít. Z vyjádření Kalouse po skončení sezóny nemám dojem, že by tuto vlastnost sparťanský lodivod měl. Někdo musí vzít odpovědnost za tu blamáž, která se letos stala.
T - Teoretici jsou ve Spartě v kurzu. Po Jandačovi přišel Kalous. Další trenér, za kterým nejsou hráčské zkušenosti z vrcholového hokeje. Další trenér, který má předem připravené "notičky". Pokud se ale stane cokoliv nepředvídatelného, tak nedokáže na tu změnu zareagovat.
U - Útok byl velkou zbraní. Lukáš Pech vyhrál produktivitu ligy, zdatně mu sekundoval Petr Vrána či Jarda Hlinka. Co hráč to osobnost a velké jméno. Často jsme soupeře přestříleli, bohužel byl však k vidění velký kontrast mezi super našlapaným útokem s velkou kreativitou a nicotnou obranou, která mnohdy pouze odevzdávala puky nahozením. Proč Sparta i přes to hledala posily do útoku a obranu posílit nechtěla? 
V - Výjezdy jsou nedílnou součástí sezóny. Bohužel právě zde nás tlačí bota nejvíce. Nezřídka kdy jsme nedokázali naplnit bus i ve výhodném nedělním termínu. Palec nahoru alespoň za výjezdy na Ligu mistrů, kde jsme nechyběli na žádném zápase.
X - X - Faktor X - Spartě v play-off chyběl. Nebyl jím ani gólman, ani nejproduktivnější hráč základní části Pech ani veterán Hlinka. Nikdo nevyčníval.
Z - Změny musí přijít. Nelze se vymlouvat na to, že jsme Brno přestříleli, či jsme uspěli v Lize mistrů. Neuspěli jsme v domácí soutěži, která by nás měla zajímat především.

 

Jak jste sezónu Sparty viděli vy? 

 

Autor: Schaschek #6

Foto: depositphotos

 

 

Pokud chcete k novince přidat komentář, odsouhlaste prosím sociální pluginy v rámci nastavení souborů cookies. Komentáře využívají plugin Facebook.com.