Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Novinky

Okurková sezóna aneb mediální hon na Pöpperleho pokračuje

21. února 2017 v 19:49,  Komentáře

784.jpg?2

Média mají odjakživa podstatný vliv na myšlení a názory lidí. Kdo ještě pozná, jestli je ta či ona informace pravdivá nebo je pouhou manipulací autora. Dnes se již těžko rozeznávají kvalitní zprávy od těch bulvárních. S příchodem internetových médií a prahnutím po maximální čtenosti se intenzita senzacechtivých nadpisů a obsahů článků zvýšila, mnohdy hraničí s dobrými mravy a neodráží nebo zkresluje realitu. Nejhorší možnou manipulací jsou pak komerční články, které však nenesou označení, že jsou za úplatu.

Příkladem toho, jak se seriózně vystupující internetové deníky mohou nechat svézt z cesty, je aktuální případ Čermák vs. Pöpperle. Prahnutím po maximálním trestu pro brankáře Sparty s jednostranným výkladem celé situace určitě nikdo nechtěl disciplinární komisi ovlivnit. Stejně tak nikdo nechtěl vyvolat domněnku, že Sparta ovládá disciplinární komisi skrze svého bývalého hráče? Je zatím pouze snaha maximálně využít potenciál tohoto střetu mezi brankářem a útočníkem nebo je v tom něco jiného? Nejsme konspiračním webem, tedy nikomu nic nechceme podsouvat ani nikoho obviňovat. Co nás pouze zaráží, je intenzita, s jakou pánové Adam Sušovský a Ondřej Kuchař píší právě o tomto momentu.

Nezpochybňujeme zasloužený trest pro sparťanského strážce svatyně, který ale vyplynul z jasně viditelných příčin. Do hokeje to nepatří stejně jako chování protistrany, Leoše Čermáka, která je pro podobné provokace známa v celé hokejové veřejnosti (toto téma je však pro média méně zajímavé). Disciplinární komise vše zhodnotila podle předem daných známých pravidel a vynesla rozsudek. Pokud ho chceme zpochybňovat, je zapotřebí tabulkové tresty nejdříve změnit.

TotoJeCermak

V případě, že stále někdo trvá na tom, že byl hráč Brna intenzivně trefen do zubů, oblasti hlavy a krku, nechť prosím přidá kvalitní důkaz. Za svým brankářem si stojíme!

Autor: Amadeus
Podklady pro koláž: hokej.idnes.cz

Pokud chcete k novince přidat komentář, odsouhlaste prosím sociální pluginy v rámci nastavení souborů cookies. Komentáře využívají plugin Facebook.com.

Následující zápasy

 • 25. února - 16:30
  6.png
  LIT (venku)
  Extraliga (49.kolo)
 • 27. února - 18:30
  15.png
  HK (doma)
  Extraliga (50.kolo)

Kalendář akcí

<<02 / 2024>>
Po
Út
St
Čt
So
Ne
 
 
 
1
3
5
6
7
8
9
10
11
12
13
15
17
19
20
21
22
23
24
26
28
29