Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Novinky

Komentář k dění na sociální síti Facebook

6. září 2015 v 19:09,  Komentáře

690.jpg

Blíží se nám začátek sezóny, sparťanská obec si stále zvyká na fakt, že od nastávajícího ročníku soutěže bude po dlouhých letech vídat své hrdiny v ,,nové” hale a na sociální síti se spouští podivný osobní boj členů současného a minulého vedení klubu.

Vše zdánlivě rozpoutal článek Deníku Sport, ve kterém se spekulovalo o finanční nejistotě klubu a kde rovněž byly nastíněny možné trenérské a hráčské změny po konci této sezóny. Vypovídající hodnota článku není velká, ostatně jako u mnoho podobných textů z okurkových sezón. Nicméně, pokud měl článek provokativní účel, povedlo se to mnohonásobně. Reakce našeho vedení totiž na sebe nenechala dlouho čekat a jako v jiných případech se jednalo o těžký přechod do protiútoku.

Vše se vyhrotilo v posledních hodinách, kdy se do sebe na sociální síti Facebook pustil Viliam Sivek a Petr Speychal. To by třeba nebylo tak neobvyklé, horší je, že se vše odehrávalo ze strany našeho vedení pod hlavičkou oficiálního profilu na sociální síti a v rukavičkách se rozhodně nejednalo. Může se zdát, že tímto článkem, jako fanoušci, ke zlepšení situace nepřispíváme, ale záleží nám na dobrém jménu Sparty a takovéto události nás rozhodně nenechávají klidnými.

Řekněme si, že PR hokejové Sparty je v posledních měsících velmi zvláštní. Zažili jsme například méně zvládnutou situaci se vstupenkami a následným stěhováním do O2 Arény. Rozlučka s Tipsport Arénou sice proběhla, ale nejvěrnější fanoušci si ji také představovali trochu jinak a bohužel, přístup vedení byl v tomto ohledu zklamáním. Uvidíme, jak budou dále pokračovat jednání o podmínkách ve Vysočanech. Klub je v soukromém vlastnictví a v nadsázce řečeno si mohou majitelé se Spartou dělat, co se jim zachce, ale pokud má sportovní klub sloužit svému účelu, bez spokojených diváků to půjde stěží.

Dnešní den si však mnoho sparťanů sledující bouři na FB profilu Sparty asi neužije. Nechceme se mezi dvě nesvářené strany vměšovat, pravda může být někde uprostřed a v budoucnosti doufejme vyjde najevo. Nicméně, jedna věc se upřít nedá. Za éry, kdy byl u kormidla pan Sivek, se takovéto aféry v médiích neprobíraly a vztahy s fanoušky byly taktéž lepší. Je pravda, že můžeme porovnávat neporovnatelné. Nacházíme se v jiné době, jiné finanční situaci, ale přesto, základní principy (práce s fanoušky, slušnost, korektnost,...) by se ani za jiné situace měnit neměly.

Věříme, že se brzy situace uklidní a my se budeme moci soustředit pouze na podporu našeho oblíbeného klubu!

Za redakci SHS: Amadeus
Foto: Amadeus 

Pokud chcete k novince přidat komentář, odsouhlaste prosím sociální pluginy v rámci nastavení souborů cookies. Komentáře využívají plugin Facebook.com.