Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Novinky

Návštěvnost aneb (ne)chce Sparta fanoušky v hale?

16. října 2014 v 21:56,  Komentáře

627.jpg

Téma návštěvnosti na Spartě bylo již stokrát omílané, a tak jsem se do něj nechtěl více pouštět. Až do momentu, kdy Sparta zveřejnila podmínky a ceny vstupenek na osmifinále Ligy mistrů.

Jistě si vzpomínáte na rozhovory po základní skupině ligy mistrů, kdy si představitel Sparty Petr Bříza stěžoval na nízké návštěvy. Vypadalo to takto, cituji: „Ano, pro nás je to velké zklamání. My jsme se nedostali ani na průměrnou návštěvu soutěže. Ani jsme se zdaleka nepřiblížili. To je samozřejmě nemilé.“, nebo Na druhou stranu my máme sedmdesát tisíc fanoušků na sociálních sítích, minimálně dvacet tisíc je z hlavního města. Všichni věděli, že jsme první dvě utkání vyhráli, mohli nás přijít podpořit. Bohužel čelíme nezájmu. Možná máme víc příznivců v diskusích než v hale.“

Na jednu stranu jeho frustraci chápu - liga mistrů je o level výše. Hraje se daleko lepší hokej a je to určitě záživnější než zápasy s Olomoucí, Vary, nebo Boleslaví. Na druhou stranu si za to Sparta může zčásti sama. Prakticky nulová propagace z její strany, cenová politika tomu jistě taky nepřidává. Pokud chce člověk jít fandit do kotle, tak stojí lístek chvályhodných 85 Kč. Pokud však chce přijít se čtyřčlennou rodinou, tak vyplázne z peněženky okolo 1000 Kč (lístky, občerstvení, parkovné). A to ani nemluvě o tom, že prestiž ligy mistrů podrývají další týmy (svým přístupem k ní) a celkově je u nás opomíjená. To vše dohromady lidi odradí.

Abych se vrátil k podstatě tohoto článku. Dnes Sparta zveřejnila údaje o vstupenkách na zápas osmifinále. Pro fanoušky, kteří mají permanentku včetně play off se nic nemění. Půjdou zadarmo. V čem vidím ale problém je přístup Sparty k ostatním permanentkářům, kteří play off v ceně nemají. Vzhledem k tomu, že permanentky s play off se prodávají pouze do kotle a sektoru 300, tak mi to přijde vůči nim nespravedlivé. Znám několik lidí, kteří prostě mají v hale svá místa a klidně by si připlatili za permanentku na celou sezónu včetně play off, ale na jejich místa je Sparta neprodává. Místo toho, aby Sparta vyšla těmto fanouškům vstříc, tak jim "vychází vstříc" tím, že jim dá 50% slevu na vstupenku na osmifinále. Jde o princip a takto to vypadá, že Sparta trestá ty, co chodí pravidelně. Nevím, kdo rozhoduje o cenové politice Sparty, ale čekal bych, že je v zájmu Sparty přilákat fanoušky a ne ty, kteří chodí pravidelně, odrazovat.

Nakonec připojuji jednu připomínku. Na zápas s Litvínovem jsem přišel přesně na začátek. Venku u pokladen bylo ještě cca 300 lidí, kteří stáli dlouhou frontu. Několik se jich otočilo a šlo prostě pryč, protože oprávněně nechtěli platit tři třetiny, když by pak viděli dvě. I takto Sparta přichází o fanoušky a je to škoda. Ono se pak také klidně může stát, že na osmifinále ligy mistrů tam bude méně lidí, než ve skupině. A Sparta na tom má svůj podíl.

Jsem spíše pesimista, ale i tak doufám, že i přes (pro mě) nepochopitelně nastavené podmínky, dorazí do haly víc lidí, než v základní skupině. Jde o postup mezi nejlepších 8 týmů Evropy! Sparta Praha ole!

Autor: Schaschek #6

Foto: kasnarka

Zdroj citací: http://isport.blesk.cz/clanek/hokej-liga-mistru/213830/sparta-netahne-z-navstev-v-lm-jsem-frustrovany-rika-briza.html

Pokud chcete k novince přidat komentář, odsouhlaste prosím sociální pluginy v rámci nastavení souborů cookies. Komentáře využívají plugin Facebook.com.