Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Novinky

Je Staňa skutečně problémem Sparty?

13. října 2014 v 10:53,  Komentáře

623.jpg

Kdo byl včera osobně přítomen na zápase proti Vítkovicím, ten mohl vidět celkem 13 gólů. Sparta přetlačila hosty v poměru 7:6. Bohužel došlo k situaci, kdy někteří lidé z kotle po (tuším) šestém obdrženém góle vyvolávali náhradníka Novotného.

Jméno Staňa se tak stalo hlavním tématem i po zápase. Na našem facebooku jsme mu vyjádřili podporu a tím jsme rozjeli vlak reakcí. Hodně z nich bylo negativních.

Pro jednu skupinu fanoušků je to díra, žoldák, čobol atp. Pro druhé zase gólman, který se má podporovat.

Já patřím do té druhé a rád bych napsal proč. Po vychladnutí emocí jsem se podíval na všechny obdržené góly:

1. Vandas propálil všechno co mu stálo v cestě. Tři naši hráči vyjeli proti němu a nikdo nepohlídal clonícího hráče přes kterého Staňa velmi pravděpodobně neviděl.
2. Tečovaná střela. Úplně neobsazený Hlinka srovnává na 2:2. Tady je to opět chyba obrany. Okolo tečujícího hráče nebyl 2 metry žádný náš hráč.
3. Huna překvapuje Staňu. Ano - toto měl domácí gólman chytit.
4. Staňa vyráží puk a Vandas pohodlně doráží. Zde bych vinil gólmana Sparty tak napůl. Vyrazil první střelu a opět dorážel hráč, kterého obránce pouze stínoval.
5. Romanova paráda. Roman trefuje perfektně do šibenice. Tohle by překvapilo i mnohem lepší gólmany než je Staňa.
6. Šedivého "dudy". Gól mezi nohy v podání Šedivého. Šedivý OPĚT neobsazený sám před gólmanem.

Sečteno podtrženo. Vinit Staňu lze pouze u třetí branky, s přivřeným okem možná u čtvrté. Ostatním gólům předcházely velké chyby obrany.

Nejsem nějaký fanatický obdivovatel Stani, ale z mého pohledu je jeho včerejší kritika přehnaná. To bychom totiž měli stejně tak plísnit nedůraz v defenzivní části.  Vyvolávání dvojky po obdrženém gólu považuju za obrovskou ránu pod pás. Kritika je jistě věc potřebná, ale musí mít nějakou formu. Není přece možné jít proti vlastnímu týmu tím, že rozhodíme vlastního gólmana idiotským vyvoláváním jeho náhradníka.

Určitě nejsem jediným pamětníkem, který si vybaví výkony Petra Břízy. V základní části také neměl oslnivou formu, ale jakmile přišlo play off, se všemi si vytřel zadek. On byl rozdíl
ve finálové sérii se Slávií. To on nám vyhrál titul! Totéž se může stát u Stani.

Místo srážení sebevědomí naší jedničce bychom se měli soustředit na podporu Sparty, která byla včera horší než předešlé zápasy. Nový chorál zní dobře, ale ještě na něm je potřeba pracovat.

Co říci závěrem? Jeden muž po loňském výpadku z Kometou se slzami v očích řekl památná slova. My ten titul pro Vás vyhrajeme jako tým, jako Sparta. Tento muž nyní jezdí se šedesátkou na zádech a je naším kapitánem. Čím víc se budeme soustředit na podporu Sparty namísto řvaní na jednotlivé hráče, kteří zrovna nehrají tak, jak bychom chtěli, tím lépe. Pro Spartu, pro nás, pro zážitky s tím spojené.

Tak v úterý doma proti Litvínovu!

Sparta!

 

Autor: Schaschek #6

Foto: kasnarka

 

 

 

Pokud chcete k novince přidat komentář, odsouhlaste prosím sociální pluginy v rámci nastavení souborů cookies. Komentáře využívají plugin Facebook.com.