Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Novinky

Sparta vs. Slavia aneb Velkolepé oslavy dvakrát jinak

14. ledna 2013 v 18:00,  Komentáře

576.jpg

Nejen na hokejových kluzištích pražských arén se letos odehrály bitvy mezi městskými rivaly. Letos se síly porovnaly též marketingová oddělení obou klubů. Proč? Oba kluby slavily kulaté výročí. Sparta 110 let od vzniku, Slavia 20 let v extralize. Resumé? Slavia utrpěla ještě brutálnější debakl než na ledě.

Nevím, zda je smutnější být hokejovým fanouškem Slavie, když marketingové aktivity klubu jsou takřka nulové. A nebo právě pracovníkem marketingové oddělení za představy, že fanoušci Slavie takřka neexistují. Tedy pokud se nehraje finále play-off, nebo se na hokej nejde takřka zdarma s tím, že pivo bude levnější než v Dejvické nádražce páté cenové skupiny.

Oslavy obou klubů se konaly před nedávnem, takřka měsíc po sobě. A srovnání opravdu stojí zato. Začněme u Slavie, kde se "oslavovalo" 5. ledna v utkání proti Třinci.

Všimli jste si plošné propagace akce v médích, v MHD, na billboardech? Ne? To nejste sami. Slavia šanci alespoň jednou si zaplnit halu až po strop propásla. Aby přišla alespoň důstojná návštěva, vyhlásila vstupné za dvacet korun + zlevněné občerstvení. Přišlo 11 352 fanoušků, kteří viděli... Kteří neviděli nic. Pouze malé gesto vůči Jaroslavu Bednářovi, který odehrál 500 zápasů v extralize. Dál viděli jen choreo fanoušků a prohru sešívaných dezolátů 1:4. Žádné vzpomínky na dvacetiletou, ruku na srdce, celkem úspěšnou éru. Žádní bývalí hráči, žádná autogramiáda, žádné speciální artefakty, NIC. Diváci raději prchali ještě před koncem utkání, na tuto "oslavu" budou ještě dlouho vzpomínat.

A Sparta? Kdyby se člověk rozepisoval ve větách o unikátních oslavách, četli byste tento text opravdu dlouho.

Proto jenom v bodech.

- speciální dresy
- krásná kolekce oblečení ke 110 výročí
- speciální logo
- speciální design stránek
- sparťanská tramvaj
- propojení s oslavami ACS (120 let)
- plná média informující o oslavách
- billboardy, kam se jen podíváš
- parádní časová osa o historii Sparty
- vzkazy sportovních osobností na kostce
- legendy na utkání Sparty

A to ještě nejsme u samotného celodenního programu...
- stylové přijetí sparťanských legend na pražské radnici
- turnaj mladých nadějí
- hodinový dokument vyrobený za spolupráce s Českou televizí
- zápas legend Sparty, který si navzdory prohře všichni užili
- autogramiáda největších osobností Sparty
- muzeum sparťanských suvenýrů
- nabídka občerstvení zdarma
- unikátní mapping na ledě
- celostadionová kartoniáda
- dramatická výhra nad Plzní
- "pyroshow" při děkovačce
- tisíce nadšených a hrdých fanoušků, kteří na tuto oslavu jen tak nezapomenou

Někdo samozřejmě může namítat, že Slavia nemá na podobné oslavy, které se daly směle porovnávat s těmi zámořskými, finance, nemá vlastně ani legendy. A už vůbec ne nápad, který nic nestojí. Sparta i v tomto ohledu natrhla Slavii gatě a těžko říct, zda se z toho "marketingového" knockautu letos vzpamatuje. Já mohu jen poděkovat Spartě za to, co pro fanoušky letos připravila a ještě chystá připravovat. Jen tak dál, ať Slavia zůstane v kanálu ve všech ohledech.

(S69)

Pokud chcete k novince přidat komentář, odsouhlaste prosím sociální pluginy v rámci nastavení souborů cookies. Komentáře využívají plugin Facebook.com.