Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Novinky

BLOG: Výzva pro všechny fanoušky Sparty, především kotelníky

30. září 2013 v 14:45,  Komentáře,  Lipos

521.jpg


Musím se přiznat, že těchto pár řádků píšu v silných emocích, přesto už mi došla trpělivost s apatií lidí v kotli! Ať už na výjezdu do Chomutova, Liberce nebo domácích zápasech s Třincem a především s Kladnem včera (psáno v pondělí) - byl support vzhledem k počtu lidí naprosto otřesný!!!

Nevím z jakého důvodu, ale mezi fanoušky se snad šíří obavy z nakažlivé nemoci, která vedou k tomu, že skoro nikdo se neobtěžuje otevřít ústa a podpořit náš milovaný klub! Nebo to má jiný důvod? Já už sám nevím! Ale evidentně je něco špatně, když je v kotli na DOMÁCÍM zápase cca 200-250 fanoušků a slyšet je max. 50 z nich! Z pozice bubeníka mám v kotli relativně rozhled a pohled na kotel připomínal pro znalce Cimrmana jeho vyhlášený "živý obraz" (pro ty kteří metaforu neznají, jde o soubor lidí, který si někam stoupne v jisté póze a následeně se třeba hodinu ani nepohne, ani nešpitne).

Je to sakra smutnej pohled. Hrajeme minimálně z hlediska gólového většinou krásný, atraktivní hokej, ale odezva fanoušků prakticky neexistuje! V zápase jako byl s Třincem, bych očekával že od stavu 4:1 bude kotel burácet, skákat a užívat si každou chvíli na stadiónu, v tak krásném zápase!
Result? průměrný support, který předvedou i někde v pralese!

A zápas s Kladnem? prvotřídní ostuda! Z hlediska hry to nešlo tak po másle jako v pátek, to ale neznamená že se 70% lidí v kotli vysere na jakoukoliv podporu! Naopak, Sparta potřebovala podpořit a místo toho to v hale "dunělo" jak na baletu!

Kolegové fanoušci, takhle to dál nepůjde, jsme přece Sparta kurva! Tak se podle toho chovejme! Kluci u megafonu můžou dělat zázraky, ale pokud nebude ochota u ostatních fans, je to k ničemu! Každý musí začít u sebe! Není to složité - prostě tu pusu otevře a dá o sobě vědět!

Jako vsuvku bych doplnil jednu svou zkušenost ze soboty - byl jsem se podívat na zápas 1. ligy v Berouně mezi místními a Motorem. První věc která bila do očí - z jihu čech dorazilo cca 200 fanoušků! Už to je věc kterou lze závidět. Co byl ale největší rozdíl? - Nadšení do supportu! Každý z budějovických věděl proč na zápase je, užíval si a snažil se fandit!!! Byl vidět fanatismus, vášeň. Žádné odřikávání z povinnosti, ale skutečná chuť podpořit svůj tým!!!! Důvod toho je evidentní - jedná se o klub, který málem zanikl, a tak je najednou fandění, a vědomí že člověk může svému klubu stále fandit RADOSTÍ! A tak to má být - každý musí chtít fandit!

Pevně doufám, že se u nás support dokáže zvednout bez toho, abychom se museli bát o holou existenci Sparty! Nebo ne? Chcete čekat na chvíli, kdy bude hrozit, že už si s kotlem nezazpíváte "Sparta"??? Tak se doprdele jako celek musíme probrat. Samotné návštěvy v kotli jsou ostudou, ale to není důvod, aby se sralo na fandění! Proto na dalším zápase (již zítra) a hlavně dalších - pojďme s tím něco udělat! Každý musí začít u sebe - prostě tu hubu otevřít a zařvat s ostatními. Povzbuzujte i kamarády - ať už aby se přidali a jen tupě necivěli na ledovou plochu, nebo ty "nové" aby do kotle přišli!


Ukažme, že pro nás heslo "Jsme Sparta" není jen nápisem na tričku, ale čest! Je na každém jak si toto přeberete, je to jen výzva člověka, kterému na atmosféře ve Sportovce záleží!

Snad nás přece není tak málo...

Autor: Lipos

Foto: Kasnarka 

NÁZOR AUTORA NEMUSÍ BÝT TOTOŽNÝ S NÁZOREM ČLENŮ REDAKCE SPARTA HOCKEY SUPPORTERS!

Pokud chcete k novince přidat komentář, odsouhlaste prosím sociální pluginy v rámci nastavení souborů cookies. Komentáře využívají plugin Facebook.com.