Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Novinky

Komentář: Nastřelení puku souběžně s písknutím vs. likvidační zákrok kolenem

19. března 2013 v 11:25,  Komentáře

497.jpg

Nechci se vracet ke včerejšímu výsledku, ten všichni známe a jsme za něj rádi. Jediné, co mě dělá vrásky na čele je stav zraněných obránců - Pilaře a Hunkese. Oba museli ze hry odstoupit po faulech třineckých hráčů.


Běží 14. minuta první třetiny a Polanský nabírá ramenem hlavu domácího Hunkese. Za tento úder na hlavu dostal od rozhodčích dvě minuty. Hunkes odjel po tomto zákroku do nemocnice. Ano, voláme po tvrdé hře. V NHL by to byl dost možná hit, za který by byl Polanský pochválen - ramenem na hlavu, bez vyskočení. V Čechách máme, ale jiná pravidla a tudíž měl přijít vyšší trest. 

faul Polanského - čas cca 29:00 a faul Rotha čas cca 2:21:00

Vrcholem prasáren byl zákrok hostující Rotha. Tohle do hokeje nepatří ! Úmyslný (nebál bych se říci) likvidační faul kolenem na Karla Pilaře. Tohle mohlo stát domácího beka kariéru! Nejen, že Roth dostal oprávněně trest do konce zápasu, ale měl ještě pocítit rukavice v obličeji od někoho z našich hráčů. Tohle se prostě nedělá!

Asi si mnozí říkají, proč toto píši. Zajímá mě posouzení těchto zákroků disciplinární komisí. Pokud za střelu, která přisla současně s písknutím dostal Pacovský tři zápasy stop (trestaly se následky, ne příčina), tak musí přijít pro Polanského a hlavně Rotha minimálně trest ve stejné výši.

Tak jako tak máme ze hry dva obránce (s Milamem, který včera nehrál tři) a to je citelné oslabení. Doufám, že budou výše jmenovaní v pořádku a odpovíme na zmiňované nefér zákroky tím nejlepším způsobem - výhrou v 7. zápase.

Sparta !


Autor: Schaschek

Foto: kasnarka

Video: hokej.tv

Pokud chcete k novince přidat komentář, odsouhlaste prosím sociální pluginy v rámci nastavení souborů cookies. Komentáře využívají plugin Facebook.com.