Sparta a Lev jsou v holdingu na stejné úrovni, to znamená, že žádný z nich není nadřízený tomu druhému. V tuto chvíli nám bylo přislíbeno, že Sparta není a nebude jakýmkoliv způsobem farmou Lva.
KOMENTÁŘ SHS: Samozřejmě, že až budoucnost ukáže, jak to bude vypadat v praxi vzhledem k tomu, že jeden z týmů má 3x větší rozpočet. To, jestli jsou si kluby v rámci holdingu rovny, budeme pečlivě sledovat.

Případ Sičák z tohoto týdne je jasným důkazem, kdo je v Holdingu silnějším psem, který… Sparta je až druhořadým týmem, Lev je lídrem. Navíc vedení předvedlo takové trenérské veletoče, za které by se nemusel stydět ani Jevgelnij Pljuščenko.  Takže NESPLNĚNO.


2. Fair game
S tím souvisí další bod. Přestupy mezi Lvem a Spartou se dost možná uskuteční, ale maximálně na tržní bázi. To znamená, že Lev nebude mít jakési přednostní právo na hráče a nebude si je přetahovat dle vlastního uvážení. Pan Musil prohlásil, že rozhodnutí o soupiskách nechá plně na trenérech a vedení holdingu je nebude ovlivňovat. K tomu jen doplňujeme, že HC Lev Praha je veden jako EXTRALIGOVÝ KLUB, tedy se na něj vztahují tuzemská přestupová pravidla.
KOMENTÁŘ SHS: Opět, až čas ukáže, jak to bude ve skutečnosti. Snažíme se věřit, že vedení do sestav zasahovat nebude, na druhou stranu po zkušenostech z minulosti v tomto bodě zachováváme jistou ostražitost.

Totéž. Případ Sičák v praxi ukazuje, že Lev má na hráče přednostní právo. A příklady, kdy hráči pendlovali mezi oběma týmy, nalezneme i v předchozích měsících. NESPLNĚNO.


3. Extraliga vs. KHL
HC Lev Praha je dlouhodobý projekt majitelů. Zároveň se nám dostalo ujištění, že HC Sparta Praha, minimálně pod současnými majiteli, nezanikne a bude stoprocentně existovat.
KOMENTÁŘ SHS: Sparta evidentně bude dál existovat, zároveň se uvidí, v jaké soutěži. V tuto chvíli jsou zde dva kluby, které mají pouze stejného majitele, ale jinak budou hrát rozdílné soutěže a budou na sobě nezávislé.

Žádná změna. SPLNĚNO.


4. "Rusko"
Majitelé HC Lev Praha jsou česká ČKD Praha a švýcarská společnost A-Energy, která je vlastněna ruskými podnikateli. Pan Musil zdůraznil, že se nejedná o nějaké pochybné osoby, ale férové byznysmeny. 
KOMENTÁŘ SHS: Chelsea vlastní Abramovič, Manchester City arabští šejkové. Z hlediska majitele, který má dostatek financí, si člověk příliš nevybere. Pokud to, že holding a tím pádem i Spartu vlastní Rusové, znamená stabilitu, tak můžeme být za někoho, kdo hodlá investovat, rádi. Opět, čas a zkušenost ukáže, jestli se jedná o férové majitele. Navíc tím z vedení Sparty odpadá jakýsi pan Charouz a to rozhodně není k zahození.

SPLNĚNO.


5. Krize 
Nebýt holdingu, Sparta by měla obrovské finanční potíže. Hrozil by pád na úroveň například Slavie. Holding Spartu finančně podpořil, detailní informace však zmiňovat nebudeme. Jen můžeme doplnit, že několik posledních let byla Sparta ztrátový podnik.
KOMENTÁŘ SHS: Podle toho co, co na setkání zaznělo, na tom Sparta v tuto chvíli opravdu není dobře a vstupem nových majitelů se podařilo situaci stabilizovat. Za to můžeme být v tuto chvíli jen rádi.

Situace je stabilizovaná. SPLNĚNO.


6. Hala
Reklamy na ledě a na dalších plochách budou smíšené, v některých ohledech budou převažovat reklamy Lva na úkor Sparty, ale obecně by jich mělo být méně, než na extralize. Ztráty z absence reklamních ploch partnerů Sparty kompenzuje Spartě Lev. Zároveň jsou instalovány nové led-panely nad sektory za brankou, nové osvětlení a nová plexiskla (typu NHL – to znamená, že se budou více prohýbat pod nárazy.)
KOMENTÁŘ SHS: S těmito změnami snad na Spartě fanoušci ani problém mít nemohou. Čím méně reklam na ledě, tím lépe.

SPLNĚNO.


7. Termíny
Termínová kolize hrozí jen ve dvou případech, jinak by měly být všechny zápasy obou celků hrány v rozdílných dnech. O případných kolizích se jedná. Přednost má při termínovém kalendáři Sparta.
KOMENTÁŘ SHS: Zatím tato problematika vypadá jednoduše, ale uvidíme, s čím přijdou například žádosti české, či ruské televize při přímých přenosech. Pevně věříme, že bude upřednostněn sparťanský fanoušek na stadionu. Pokud nebude, dobrým vztahům to nepomůže.

Lev přednost co se týče termínového kalendáře má. NESPLNĚNO.


8. Supporters
Závěrečný bod – fanoušci. Schůzka proběhla z velké části kvůli ujasnění postojů fanoušků Sparty vůči novému klubu v jejich hale. Zároveň přišlo na přetřes téma toho, jestli by měli zájem podporovat i Lev Praha.
KOMENTÁŘ SHS: Na to můžeme říct za megafon, bubeníky, choreotým i redakci SHS jasné ne. Podporujeme Spartu Praha a ne někoho jiného. Argument, že jsme snad fanoušci dobrého hokeje, a tak bychom mohli podpořit i Lva, který by kvalitní hokej hrát mohl, nebereme. Podporujeme kvalitní hokej, ale jen v produkci Sparty. Samozřejmě velká část sparťanských fanoušků na zápas Lva zavítá, ale s aktivní podporou, jakou má v Holešovicích Sparta Lev počítat nemůže. Zároveň však protesty proti Lvu ZATÍM vystupovat nebudeme, bereme na vědomí, že v Praze funguje, ale prioritou je pro nás Sparta. Zároveň však odmítáme garantovat, že budeme fanoušky, kteří výhrady mají, umírňovat.

Vzhledem k tomu, že se našli okamžitě “fanoušci“ Lva, tak mají sparťané klid. Na toto téma se můžeme hádat, či šprýmovat v rámci diskusního fóra. SPLNĚNO.

Suma sumárum to vychází na 3 body nesplněny a 5 bodů splněno. Vítězně tedy vychází z tohoto porovnání vedení. Ale jen na body. O žádný knockout se nejedná. Navíc je třeba si uvědomit, že bod číslo jedna je klíčový a u něj se jedná o hodnocení výrazně v neprospěch Lva. To samé se opakuje u bodu číslo dvě. U bodu číslo tři se uvidí, jak se vše v budoucnosti vyvrbí. Zatím vše zůstává při starém.

Bod čtyři je splněn, dal by se sice vypíchnout příchod pana Sejejse, jehož kroky občas budí smích, občas pohoršení, ale jinak je třeba přiznat, že o majitelích prakticky nevíme. I bod pět je k potěše fanoušků splněn. Bod šest pomohl zkvalitnit prostředí v Holešovicích, takže i zde spokojenost. U bodu sedm se v praxi ukázalo, kdo má přednost. Bod číslo osm, respektive to co z něj vzešlo na zápasech KHL může u sparťanů vyvolat jen pobavené úsměvy.

Na závěr je třeba zdůraznit, že by toto všechno nemělo být o soupeření, ale o dodržení všech dohod. Nelze to tedy brát způsobem, že každý negativní bod je vykompenzován pozitivním. I proto za sebe říkám, že ač jsem byl po této schůzce relativně pozitivně naladěný, některými kroky vedení holdingu se tento můj postoj bohužel výrazně změnil…

 

Autor: Czechmate87

Foto: hs-sparta.cz


NÁZOR AUTORA NEMUSÍ BÝT TOTOŽNÝ S POSTOJEM OSTATNÍCH ČLENŮ REDAKCE SPARTA HOCKEY SUPPORTERS.