Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Novinky

KOMENTÁŘ: Schwarz za Pince aneb totální selhání vedení Sparty

12. ledna 2013 v 00:30,  Komentáře

461.jpg

Je večer, Sparta vyhrála v Brně. Skóre z posledních zápasů je 11:3 a máme pět bodů.
Mnozí by si mohli říct, že je všechno v pořádku. Ale z mého pohledu tomu tak není.


Sparta vyměnila brankáře Schwarze za Marka Pince. Na úvod musím říct, že jsem se Schwarze
od začátku sezóny zastával a z mého pohledu je lepší gólman než Pepis, který odešel k vetřelcům ze Lva. Před sezónou jsem se mnohokrát dohadoval na diskusi s ostatními, že nám to Marek ukáže. Bohužel toto je nyní pasé. Rozhodně mě to nenechává chladným a myslím si, že vedení Sparty v čele s panem Martincem po pana Jandače výrazně chybovalo. Není to gólman Schwarz, ale právě vedení, které může za to, že Marek nerozvinul svůj potenciál tak, jak mohl.

2

Před příchodem Michala Neuvirtha mu sparťanské vedení garantovalo pozici jedničky. Bohužel (pro mnohé bohudík) začala výluka v NHL. Neuvirth chytal lépe a zaslouženě byl jedničkou. Vyvstává ale otázka: proč vedení Sparty neudělalo něco proto, aby byl Marek v zápasovém rytmu? Každý gólman potřebuje být přece v permanenci a ne sedět na střídačce ! Nechápal jsem a nechápu hysterii, která u mnohých fanoušků následovala po posledních zápasech, kdy byl Marek v bráně. Objevily se názory, že na to nemá. Sparťanské vedení je snad natolik kvalifikované, že mohlo tušit, že v případě, že NHL začne, tak se Michal přesune zpět a Marek se vrátí do svatyně Sparty. Nemusím být trenérem, aby mi bylo jasné, že poté, co většinu zápasů prosedí na lavičce, tak nebude odvádět stoprocentní výkony. Opět se ptám stejně: "proč vedení Sparty neumožnilo Schwarzovi chytat pravidelně a nepojistilo se na situaci kdy NHL začne?"
Jak se za této situace vůbec může někdo divit, že není stoprocentní?

4

Myslím, že v tomto momentu neuškodí malé shrnutí - derby - Schwarz přišel na led nerozchytán a hned čelil přesilovce 3:5 a náporu Slávie. Přišel zápas s Litvínovem - první gól pod víko - to by nechytil ani Patrick Roy v dobách největší slávy. Poté Sparta vyhrála ve Vítkovicích a Schwarz v první třetině předvedl několik důležitých zákroků a hlavně jeho zásluhou Sparta neinkasovala a zůstala ve hře. Nakonec toto utkání dovedla do vítězného konce. Přišel zápas s Pardubicemi. První gól do sítě Sparty padl po přesné střele se kterou Schwarz moc dělat nemohl. Druhý gól přišel po jeho fantastickém zákroku, kdy puk vytěsnil z brankové čáry. Bohužel obrana Sparty
si absolutně nevšímala dorážejících hráčů a Schwarz kapituloval podruhé. Pár minut na to byl střídán. Druhý gól šel jasně na vrub Pilaře, který byl nedůrazný v předbrankovém prostoru. A dočetli jsme se někde kritiku směřující do obranných řad Sparty? Slyšeli jsme, že by někdo spílal obráncům za špatný přístup? Ne. Místo toho si my - "fanoušci" vyléváme zlost na gólmanovi. Může snad za to, že se hráči před ním nechají vyloučit? Může snad za to, že před ním nechávají obránci Sparty osamocené útočníky? Odpověď je pochopitelně ne! Ten kluk měl dostat šanci a ne, aby mu vedení včetně fanoušků plivalo do ksichtu! 

1

Při utkání s Pardubicemi dostane dva góly se kterými nemohl nic dělat a je střídán. Copak je tohle normální? Nyní se dozvídáme, že místo Marka přichází z Liberce gólman Pinc. Já si myslím (a stojím si za tím), že Pinc není tak kvalitní gólman jako Schwarz a nerozumím ani v nejmenším tomuto kroku. Schwarz nedostal adekvátní příležitost a příchod Pince vidím jako oslabení na brankářském postu.

5

Rád bych byl adresný, ale vlastně nevím, kdo za Spartu teď rozhoduje - zda pan Martinec, Bříza, či někdo z toho vyumělkovaného paskvilu hrajícího KHL. Každopádně vedení by si mělo dát co možná nejrychleji vydatný políček, protože tento krok nemá hlavu ani patu. Jen se děsím, co nám všem pan Martinec ještě předvede. Ještě, že máme naplněnou kvótu pro cizince. Mohlo by se snadno stát, že za nás bude chytat nějaký jeho korejský kamarád.

Je mi smutno z toho, jak se  s Markem vymetlo. Asi jsem naivní po tom všem, čeho jsem se od Sparty kdy dočkal, ale čekal jsem, že se bude ke svým hráčům chovat seriózně. Asi jsem holt mýlil. Přitom stačilo tak málo - dát mu šanci pravidelně chytat. Přeji mu hodně štěstí do dalšího angažmá v Liberci. Myslím si, že jeho čas přijde a že pokud v Liberci dostane šanci, tak bude oporou. A já mu přeji, aby našemu vedení ukázal, jak moc chybovalo.

Marku, díky!

 

autor: Schaschek

foto: kasnarka, google.cz

Pokud chcete k novince přidat komentář, odsouhlaste prosím sociální pluginy v rámci nastavení souborů cookies. Komentáře využívají plugin Facebook.com.