Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Novinky

Lev Praha v naší aréně aneb ruský smrad peněz proti české tradici

24. května 2012 v 09:30,  Komentáře,  Lipos

398.jpg

 

Redakce webu Sparta Hockey Supporters dává prostor k vyjádření všem fanouškům klubu HC Sparta Praha. Nad tématem klubu HC Lev Praha v naší aréně se zamyslel fanoušek Lipos, jeden z dlouhodobých kotelníků a bubeníků.

 

Na začátek jen stručně připomenu vývoj tohoto umělého klubu.

Jaro 2010 - V té době klub Lev Hradec Králové nedostává licenci od ČSLH, nutnou pro účast v KHL.

Léto 2010 - Klub stěhuje své záměry na Slovensko, zde však nedostává licenci od slovenského svazu včas.

Léto 2011 - Již s licencí slovenského svazu ohlašuje účast v KHL pro sezonu 11/12 ve městě Poprad.

Zima 2011/2012 - Převod majetnické struktury k ČKD, přehlášení sídla do Prahy.

Březen 2012 - Klub dostává licenci ČSLH, která umožňuje hrát KHL na území ČR, Lev také oznamuje že bude trénovat v hale HC Sparta Praha, o pár dní později také že zde bude mít i administrativní sídlo.

Duben 2012 - Navzdory původním prohlášení se Lev stále nemůže dohodnout s provozovatelem O2 arény, poprvé padá v úvahu možnost hrát i zápasy KHL rovněž ve sparťanském svatostánku. Majitel Sparty, pan Charouz, to kvituje výrokem "Dobrý podnikatel musí být připraven na všechny možnosti"

Květen 2012 - Na tiskové konferenci Lev potvrzuje že soutěžní zápasy bude hrát v Tisport aréně. Vedení Sparty uvedlo pouze prohlášení, že se dojednává nájemní smlouva, především technické a marketingové detaily.


To byl tedy rychlý výtah událostí....

Co se stalo, to se stalo. Otázkou je, co tento vývoj událostí přinese Spartě do budoucna.
Jedna varianta, ta dle mého čím dál tím méně pravděpodobná, je že jak řekl pan Musil z HC Lev, nový Pražský klub bude respektovat termíny Sparty. Tím pádem svá utkání rozvrhne do volných dnů v naší aréně. V tu chvíli by finance za nájemní smlouvu Spartě mohly pomoci, dopad by nemusel být fatální. To je únosnější možnost.

A pak je tu další, ta obávám se téměř jistá, že polezeme Rusům doprdele se vším co si budou přát. Už nyní je vysoce pravděpodobná verze že přednost v termínech bude mít Lev. Klub starý 2 roky, hrající ruskou soutěž, v hlavním městě České republiky. Bravo!!! Abychom se nemuseli trápit jen tímto, řeší se i střídavé starty mezi Spartou a Lvem. Pokud zůstane jen u nich, není na tom nic tak špatného a může to prospět oboum stranám. Má to však nevýhodu v tom, že hranice mezi touto spoluprácí a "farmařením", kde chudší klub funguje jen jako cvičné pole, je velmi tenká.

Jako další "bonus" zde máme odchody hráčů ze Sparty do tohoto pseudoklubu z KHL. Jandač, Pepis.
Strůjci loňského nečekaného úspěchu v ZČ byli odlákání právě Lvem. Mimo to, i samotné dělení se o sparťanský chrám není zrovna věc která Sparťana nepotěší.

Ale pointa, hlavní cíl toho co zde píšu, co si myslím že cítí každý pravý sparťanský fanoušek, a co pro naše vedení existuje pouze na papíře jako prázdná fráze:

MY JSME SPARTA!

HRDOST, NEÚSTUPNOST - ZŮSTAŇME SPARTOU!!!

Text: Lipos

Foto: koláž

Pokud chcete k novince přidat komentář, odsouhlaste prosím sociální pluginy v rámci nastavení souborů cookies. Komentáře využívají plugin Facebook.com.