Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Novinky

KOMENTÁŘ: Spolupráce s ruským Lvem

22. dubna 2012 v 20:25,  Komentáře

396.jpg

Před nedávnem vyšlo najevo, že do Prahy se stěhuje ruská KHL. ČSLH odsouhlasil klubu HC Lev Praha vstup na české území a ten tak od nadcházející sezóny může hrát KHL v Praze. Ve fanouškovských kruzích se toto nesetkalo s moc velkým pochopením. V situaci, kdy se rozhodně nedá mluvit o zaplněnosti většiny hal je tento krok svazu překvapením. Mnozí (včetně mne) se obávají oslabení již vykradené extraligy o její nejlepší hráče, či trenéry a tím další úpadek společenského zájmu.

V aktuálním čase je to téma číslo jedna. Alespoň pro sparťanský národ.

Z oficiálního webu Sparty i jiných zdrojů je jasně patrné, že Spartu čekají v následující sezóně velké změny. Odchod hlavního strůjce letošních výkonů týmu - trenéra Jandače se dal očekávat a nelze mu to mít za zlé. Na Spartě udělal neskutečné kvantum práce a my - fanoušci mu můžeme jen poděkovat a popřát štěstí v dalším angažmá. Větší rozruch ovšem budí další věci - ať už avizovaný příchod trenéra, či teoretika (nechám na čtenářích) Lenera, nebo především spolupráce s uměle vytvořeným týmem HC Lev Praha, který bude v nadcházecím ročníku hrát ruskou KHL.

Kdo ví co se stalo 6.12.1903 ? Ti z vás, kteří zapátrali v paměti, knize, nebo dohledali tuto informaci jinde a odpověděli by, že ten den měli poprvé hokejisté Sparty trénink, tak by měli pravdu. Mnozí si teď říkají, proč sem pletu událost starou 109 let. Je to z jednoho prostého důvodu. Chci připomenout bohatou historii klubu našeho srdce. Historii, která není dlouhá dvacet, padesát - je dlouhá přesně 109 let!

Generace před námi i ta naše chodily a chodí na Spartu za účelem podpořit milovaný tým a stát za ním v dobrém i zlém. A nyní se dozvídáme, že Sparta začne spolupracovat s konkurencí, která nám vzala gm a trenéra v jedné osobě, že ten tým bude mít v naší hale i tréninky a dokonce i sídlo. A hřebíčkem do rakve je fakt, že do naší haly, do našeho klubu se rozlézá konkurence ne z Čech, nýbrž z Ruska!

Vím, že z pozice fanoušků můžeme akorát tak vyjádřit rozhořčení nad tím, kam se náš klub ubírá, avšak ti, kteří o tom rozhodují by měli mít na paměti, že fanoušci mají jen jednu trpělivost. V historii měla Sparta mnoho majitelů, ředitelů a dalších bafuňářů, kteří střídavě přicházeli a odcházeli. Hokej se však nehraje pro vedení týmu, nýbrž pro fanoušky a to by si při svých rozhodnutích měli dotyční uvědomit.

Sám za sebe říkám, že jsem velmi nespokojen s tím, že Sparta bude spolupracovat se Lvem. Že tým Lva bude mít tréninky v naší hale, že tu bude mít sídlo. Stále není jasno, kde bude hrát Lev soutěžní zápasy a vzhledem ke špatným zkušenostem s naším vedením a tím, co bylo řečeno a posléze nedodrženo bych se ani nedivil, kdyby tu hráli i soutěžní utkání. A už vůbec nesouhlasím s hlasy, které říkají, že by se Sparta měla v budoucnu objevit v KHL. To je pro mě myšlenka naprosto nepředstavitelná a odmítám ji - neláká mě Rusko, chci chodit na český hokej. Radši zkvalitnit extraligu omezením počtu účastníků, než expandovat do nenáviděného Ruska. To jakým směrem se bude spolupráce se Lvem ubírat ukáže blízká budoucnost, nicméně moc nevěřím tomu, že bude Sparta v tomto vztahu rovnocenným partnerem a jsem velmi zklamán z toho jakým směrem se ubírá. Sparta pro mě vždy byla synonymem hrdosti a nerad bych se dočkal okamžiku, kdy bude zobat Lvu z ruky.


Autor: AdminS

Foto: google.com

Pokud chcete k novince přidat komentář, odsouhlaste prosím sociální pluginy v rámci nastavení souborů cookies. Komentáře využívají plugin Facebook.com.