Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Novinky

OČIMA FANOUŠKŮ: Kritika rozhodčích, Bubna i diváků

11. března 2012 v 10:56,  Komentáře,  SpartaCorps

381.jpg

Jak viděli první čtvrtfinále fanoušci? Přečtěte si dva pohledy na zápas s Kometou Brno.

Na play OFF jsem se těšil od té doby, co bylo jasné, že hráči Sparty si ho vybojovali. Proto jsem se nemohl dnešního zápasu dočkat.

Se sestrou a kamarádem sme se dostali do Chrámu HCS docela brzo plný očekávání. První zádrhel jsem zaznamenal na kostce, která při uvádění intra vysílala jen zvuk, což mě docela mrzelo. Nasledovala hymna a mohlo se začít. Hned po začátku nějaký tupec hodil na led kousek od Pepise petardu, do teď nechápu, co tím sledoval.No nic. Jinak první třetina byla taková podle mě už tradiční, nějaké šance byly, ale bez golového efektu. Nechci se tu vyjadřovat o těch čtyrech v pruhovaném, ale co tam předváděli, to svět neviděl. Nějak mi připadalo, že prostě tlačí kotletu, když nás stále posílal do oslabení. Nakonec se prosadil soupeř, takže do kabin se šlo za nepříznivého stavu.

Ve druhé třetině konečně přišly goly do sítě Trvaje. Napřed Mário Bližnák a poté z nájezdu Ivan Rachůnek. Byli jsme ve vedení, fandilo se, atmosféra byla perfektní, i když po čase upadala. Následně se ale dvakrát prosadili hráči Kotlety, takže bohužel jsme museli znovu dotahovat. Přišlo mi, že kluci nějak přestávali hrát.

Ve třetí části přišel náš tlak, střel bylo docela dost, trefil se Angel Krstev. Bylo vyrovnáno. Oba týmy se snažily strhnout zápas, nakonec o ten jeden gol byla lepší Kometa...

Takže první zápas nevyšel, soupeř vede v serii, zítra hrajem znovu, to už kluci musí vyhrát.

Ještě se chci ale zastavit u několika dost zasádních problémů. První - doporučoval bych Bubnovi, aby si zašel k ušnímu nebo lépe skončil na Spartě uplně. Ve třetí části, když se Czechmate snažil něco vyřvávat a docela se fandilo, tak Buben začal něco mektat, aby se fandilo víc, že nás neslyší...

Druhý - doporučoval současnou "security" okamžitě vyhodit, pač po dnešku co si máme o nich myslet? Komeťáci chvíli před koncem po jejich čtvrtém golu zápalili ve svém sektoru světlici nebo co, a co se nedělo? Securiťáci něž tam vůbec běželi, to byla doba a stějně s tim nic neudělali. Sem si jako myslel, že by je měli vyvést, ale prostě tihle NE...

Atmosféra byla celkově fajnová, ale byly tam i hluchý místa.

SPARTA!!!

Roman alias SpartaCorps

 A druhý....

1. zápas v režii rozhodčích... eee Brna

„Dneska bude vyprodáno“, říkáme si s kámošema před zápasem. Hrubě jsme se zmýlili. Ale pěkně popořádku. Už ve 14:57 vyjíždím sám MHD z domova, musím si něco zařídit, s kámošema mám sraz o hodinu později.

Již v tento brzký čas jedu se 3 sparťany. V 16:30 jdeme už do haly, kde se poměrně nudíme. 10 minut před začátkem, tribuny praskají ve švech, galerie zaplněná… ale co to mé oči modravé nevidí :-D. V kotli je kolem nás dost místa, bylo to tak o celý zápas.

Nezlobte se na mě, jsem sice taky ten,co nemá na hokej moc čas (vysvětlení v minulém reportu), ale aby na 1. Zápas play-off, ještě k tomu s Kometou, přišlo méně lidí než na derby? Jděte doprdele. V sobotu, 17:30. Co chcete víc?!?

Při oznamování jmen rozhodčích mi naskakuje husí kůže. Jak jsem již v minulém článku psal,pískali mí „oblíbenci“. Šindler a Polák. Bože.  Ale to už je tu začátek utkání. Po úvodním vhazování vhodil nějaký (alespoň pro mě) bezmozek na led petardu. 2:33-po 26 sekundách využitá přesilovka Kotlety Brno, Čermák 0:1. Do konce 1. Třetiny se toho nijak moc extra zajímavého nestalo.

Osobně by mne zajímalo, co trenér Jandač řekl hráčům v kabině, ale do 2. Třetiny vjela nová Sparta, teda alespoň na chvíli. 21:57-oslavenec Mário Bližňák 1:1. O chvíli později přišla studená sprcha (nebo možná horká,fanoušci byli do půl těla) 23:01-Ivan Rachůnek  2:1. To, co předváděli sudí, nemělo obdoby. Vražení na hrazení, hodno při nejmenším 10+2, né-li 5+ do konce, ohodnoceno jako nic. Jeden z fanoušků to dokonce nevydržel a hodil plné pivo na plexisklo.

Pak ale přišly dva rychlé goly. 36:41-Divíšek 2:2. 38:33-Erat 2:3. L Na začátku 2. Třetiny megafonista musí 3x!! zopakovat, aby dali všichni ruce nahoru, byl jsem jediný, kdo reagoval z pravé půlky na poprvé.  42:56-Angel Krstev- 3:3. Paráda. V cca. polovině třetiny mohl jet Ton sám na Trvaje, ale Čermák ho nemilosrdně srazil k zemi.

V čase 58:53 je dílo dokonáno, bohužel.  Jakub Svoboda- 3:4. Fanoušci hostí bouří, ani se jim nedivím. Ke konci odpalují mnou očekávané pyro. Pyro mám rád, ale na hokeji nemá co dělat, securiták stojí a kouká, jak to před ním hoří. A to si nesmíme vzít ani blbé prskavky…

Ke konci, asi 5 sekund před sirénou, se zvedá část fanoušků z hlavní tribuny a odchází, kotel tleská. Nejdřív jsem si myslel, že jim děkují za support, ale to jsem vyloučil. Ironický potlesk? Nebo snad potlesk pro security z reportu ze stejného zápasu od  Cze87?  Líbilo se mi staré, „oprášené“ „Trvaj to pustí“ :D, ale znovu mi chyběla Pipi. Můj názor.

S pozdravem Lukáš87


Pokud chcete k novince přidat komentář, odsouhlaste prosím sociální pluginy v rámci nastavení souborů cookies. Komentáře využívají plugin Facebook.com.