Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Novinky

Motor se zadřel, Sparta poháru na dostřel

4. února 2012 v 15:00,  Komentáře

361.jpg

Holešovická mašina jede! Oplývá vyrovnaností, stabilitou, někdy to pořádně zahrká, nikdy však nezamrzne a vrátí se do zajetých kolejí. Sparta míří k cílové zastávce, o které jen málokdo mluvil nahlas. Už nemusíme šeptat, vyndejme karty na stůl. Tým trenéra Jandače je kousek od prvenství v základní části extraligy, vítězství nad Motorem přiblížilo Spartu na patnáct bodů k prezidentskému poháru.

Doména současné Sparty tkví v týmovém výkonu. Zásluhou kormidelníka Jandače se můžeme pyšnit nejvyrovnanějším útočným komandem, rozděleným mezi všechny čtyři formace. Kdo v posledních zápasech vyčnívá a posouvá výkonnostní hranici své hry k bodu maxima? Napadá mě jen jedno jméno. Hbité ruce a nohy, důraz v každém střídání a konečně i střelecká muška. Sascha Treille se dostává pomalu ale jistě do formy. Branka, obrovská šance, několik povedených a důrazných zákroků u hrazení, to je výčet "černé" práce francouzského obra, jenž se jako první zapsal mezi sparťanské střelce pátečního večera. Z mého pohledu, hvězda zápasu, která společně se čtvrtým útokem rozzáří ještě mnoho tváří v blízké hokejové budoucnosti na Spartě.

Pokud nahlédneme pod pokličku statistického guláše, dominantní a silná stránka Sparty je počet obdržených branek na zápas. Ne nadarmo, se včerejší souboj dal také nazvat bitvou reprezentačních gólmanů. Krásné zákroky jsou kořením hokeje, stejně jako voňavá mletá paprika základem pořádného guláše. Pepis je jednička. Mrzí mě občas zbytečné góly ke konci v závěru třetiny, které inkasuje povětšinou z chyb a ztráty koncentrace svých spoluhráčů, hokej není o číslech, a statistika nuda je, údaje však mluví za vše. Sparta se jako jediný tým extraligy nepřehoupla přes magickou hranici sta obdržených gólů, ohromný podíl na tom má i poctivá práce Tomáše Pöpperle v brankovišti. O kom by se dalo hovořit jako o třetí hvězdě včerejšího utkání?

Fanoušci. Žhavé téma debat a diskusí posledních dní. Atmosféra na domácích utkání Sparty se stala terčem oprávněné kritiky z řad fanoušků napříč diskusním světem internetových fór. Uznejme, je potřeba pohledět pravdě do tváře. Nevím, jestli se někdo opravdu zamyslel, jak se může přičinit ke zlepšení atmosféry, ale včera jsem byl svědkem zázraku. Ono to najednou jde! Po stránce objektivity musím zdůraznit, že budějovický kotel, který čítal slušný počet hlav na druhé straně zimáku, byl jedním z nejsnadnějších vyzyvatelů, jaký domácí kotel mohl obdržet. Na druhou stranu byl rozdrcen neúnavností a zarputilostí domácích fanoušků, které pro tentokrát výborně dirigoval celý kotel, jako jeden muž. Nepostradatelná práce a podpora tribun je na Spartě samozřejmostí, včerejší support byl jedním z nejlepších výkonů v letošní sezoně. Derby je jenom jedno, ale to všichni víme!

Sparta se zásluhou přesných zásahů Saschi Treilleho, Sersena, Tona a Milama do sítě Českých Budějovic přiblížila o kousek blíže prezidentskému poháru. Zbývá šest ostrých kol. Věřím, že Sparta s naší podporou za zády neřekla letos poslední slovo!

Autor: KubaSF

Foto: Kasnarka

Pokud chcete k novince přidat komentář, odsouhlaste prosím sociální pluginy v rámci nastavení souborů cookies. Komentáře využívají plugin Facebook.com.