Komentář: Derby pražských "S" pohledem Lukáše87

17. ledna 2012 v 16:45,  Komentáře

Přinášíme Vám komentář z derby pražských „S“ ze zápisníku fanouška Lukáše87. Sparta porazila v nedělním utkání pražskou Slavii na jejím ledě, o hře, fanoušcích i hvězdách utkání si přečtěte v následujícím příspěvku.

Na úvod bych se rád představil: Jmenuji se Lukáš a je mi 14 let, na Spartu chodím od malička s tátou nebo s kamarády. Přiznám se, že na hokeji jsem nebyl už sakra dlouho, (učení se, zákazy, fotbalové tréninky), naposledy proti Rangers, na extralize pár kol před koncem základní části proti Zlínu, kde jsem si sice poprvé v životě chytil puk, ale taky mi někdo ukradl kšiltovku.

Ale teď už k derby. Poněkud netradiční čas (v NHL celkem běžný) mi vůbec, ale vůbec nevadil. Při příjezdu k hale (hodina před začátkem) proudilo do haly poměrně velké množství fanoušků. Potkávám zde také několik známých tváří ze školy, popřípadě i odjinud, většinou v dresech sešívaných. Klasická buzerace od pořadatelů u rámu. Nechce se nám sedět, a tak jdeme 50 minut před začátkem do "bufetu", táta si dává kafe. Míjí mě chlápek ve věku kolem 50-ti let, s pár zuby v puse a pronese: "Máš hlad, co? To u vás nemáte?" Být sám, tak mu řeknu něco ve smyslu, ******, ale než vymyslím něco slušného, co by ho setřelo, je pryč.

Táta si dává kafe, já si pročítám bulletin. O cenách se raději nezmiňuji, to ví každý, ještě pár korun nahoru a bude to jak na Ruzyni. Na svá místa přicházíme ke konci rozcvičky, k libosti fanoušků Sparty promlouvá „teplý“ hlas o tom, jak si dnešní soupeř dobře vede, ale že Slavia také zabrala a je na jedenácté příčce. Poté přichází sestava domácích. Mezitím už ale vyjíždí náš oblíbený tým na led, tím nemyslím pány v pruhovaném, ale hráče Sparty. O pár míst vedle nás sedí dva američtí studenti, o dvě řady pod námi osm Španělů, nebo Mexičanů, ale spíše to první. Pro ně je hokej asi tolik, jako pro nás Španělská vesnice, ale po každém gólu Sparty se zvedají, radují se a plácají si :-) Ještě bych chtěl citovat slova mého táty: "Ať je Jandač jaký chce, v kabině si očividně dokázal udělat pořádek". Mě osobně připomíná Zdeňka Veneru, nynějšího trenéra Konfety Brno, který dokázal s týmem, jako jsou Karlovy Vary, udělat titul a pak 2. místo. To už ale skáčou na led Slávisti.

V 1. třetině se mi hokej líbil, ale scházelo tomu to podstatné góly. Zatrnulo mi po obrovské chybě Angela Krsteva, kdy jel Vondrka sám na Pepise, ale ten ho vychytal. Pak přišlo oslabení za vyloučení Saschy Treilleho (konečně se vrátil), který dostal 10 minut. Doteď nevím za co, on sám na trestný kroutil hlavou.

2. třetina: Ihned po čtyřech minutách využívá (v této sezoně skoro nemožné) přesilovku Tenkrát, asistenci si připsali Ton a Sersen. Jenže radost netrvá dlouho, o 7 minut později dává gól Vladimír Růžička mladší. Líbila se mi taky Toňákova stylová hlavička. Jenom jsem "nechápal" část našeho kotle, když se na kostce nad ledem ukázalo logo Sparty, a hala se snažila svými hlasy ho rozdrtit. Půlka kotle totiž tleskala a ječela taky. A když se to rozjelo po druhé a pak i po třetí tak jsem to nechápal už vůbec. Jinak jeden z mladých Španělů vytáhl svůj mobil, na kterém ty decibely měřil.

3. třetina. Někdy kolem 43. minuty dostává David Kočí 10 minut za vražení na hrazení zezadu, přitom ho srazil zboku. A vůbec, výkon Šindlera a Homoly se mi vůbec nelíbil. Ono popravdě nevím, co v lize dělají, promiňte, hovada typu Husička, Kalivoda nebo nedej bože Polák. Před pár lety pískal ELH Švéd Thomas Andersson, který se mi docela svým stylem líbil, jenže pak nezvládl jednu hromadnou bitku a šel ven.

53. minuta a gól. Branku mužstva HC Sparta Praha vstřelil hráč s číslem 55 Mário Bližňák, asistovali hráči s číslem 87, pardon 20 Petr Ton a s číslem 62 Petr Tenkrát, spokojenost! Když pak na konec třetiny ještě naskočil Kočí na led, pěkně si vyšlápl na jednoho ze slávistů, bohužel nevím na koho :-( Pak jsem nepochopil, proč rozhodčí neodpískali jasný faul na Tona. Když ne tohle, co už jiného?!? Jeden z fanoušků se dokonce naštval tak, že hodil prázdný kelímek od piva pod nás (byli jsme v galerii), chudák ten, kdo to schytal. Musím taky pochválit Pepise, ten nás v hektickém závěru podržel. Pak už jenom klasická děkovačka a hurá domů.

Btw., pak jsem si večer pustil zápas Tampa Bay (kterým fandím) proti Pittsburghu. Po 43 minutách vedli hosté 0:3, ale pak Tampa srovnala, ale nakonec prohrála 3:5, pěknej hokej, málem se poprali i Lecavalier a Malkin. A málem bych zapomněl na Troye Milama, který skočil na mantinel domácího kotle a začal tleskat domácím. V zápase se mi líbili bratři Rachůnkové, Pepis a S. Treille.

SUPPORT: Říkám to velice nerad, ale Slávisté byli v hledišti lepší, sehranější, hlasitější! Chtělo by to nějaký pořádný nový chorál, máme pořád ty samé a ohrané, což je škoda. Třeba „Pipi“ by se mohla skákat častěji, ale to je můj názor.

Doufám, že mě za tento můj první report neukamenujete, snažil jsem se :-)