Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Novinky

Komentář: Mrzuté derby pražských "S"

21. října 2011 v 18:45,  Komentáře

304.jpg

Nemám ve zvyku psát běžně reporty ze zápasů či výjezdů, po pravdě, nyní píši první. Ani nevím, proč jsem se tak rozhodl, nejspíše z nudy v práci, to však nehraje roli. Každopádně napíši pár řádků o derby, které se konalo v úterý 18. 10. v Šaškárně.

Již dlouhé týdny před zápasem byl avizován pochod na derby, na ksichtknize se přihlásilo téměř 100 lidí, realita byla bohužel poněkud slabší, já jsem se nakonec přímo pochodu nezúčastnil, jelikož se mi prostě a jednoduše nechtělo pochodovat s těžkým bubnem v ruce, na rameni. Nicméně za aktivními účastníky pochodu jsem se stavil, když se scházeli a žádná sláva to nebyla, předchozí pochody byly s podstatně větší účastí. Jak probíhal samotný pochod tedy nemohu posoudit.

Když jsem se pak po jednom rychlém panáku čehosi čirého u stánku na metru doklepal do arény samotné, myslel jsem, že právě přijelo Kladno, Zlín nebo další vesnické kluby, jelikož kromě obsazenějších hloučků v kotlích za brankami nebyli v hale víc než 3 lidé vedle sebe. Rozhodně to však nevypadalo na to, že se chystá nejprestižnější zápas české ligy. Nakonec však v rámci možností se hala i zaplnila. Na počet diváků - asi 8800 - se lze dívat dvě způsoby, určitě bych čekal před zápasem alespoň "desítku", na stranu druhou, při příchodu do hlediště jsem se bál, že přijde sotva 5,6 tisíc.

I náš kotel byl nakonec celkem slušně zaplněný, cca na stejné úrovni jako naproti přes kluziště kotel domácích fandů.

Krátce před zápasem se ještě uskutečnilo uctění památky jednoho ze tří tragicky zemřelých hokejistů, Josefa Vašíčka, který bohužel nepřežil stejně jako celý tým Jaroslavle letecké neštěstí na začátku září. Toto rozloučení byla první a poslední důstojná chvíle celého zápasu a doprovodného programu.

Co se totiž hokeje týče, není co popisovat, prostě nuda, šeď, to je celé. 65 minut, 0 gólů, výhra Slávie v nájezdové loterii. Skutečně nevím co k dalšímu k průběhu zápasu říci.

ČTĚTE TAKÉ: Reportáž z derby

Co ale si popsat troufnu, to je nasazení a snaha Sparťanských hokejistů. Tento report píši až v pátek 21. 10, tudíž po zápase s plzní. A nechápu, proč tým, který proti plzni jezdil po prdeli, jak se dalo, snažil se, padal do střel, mohl o pár dní předtím předvést veřejné bruslení. Skutečně, co se obrany týče, snesla naše obrana alespoň ještě průměrné hodnocení, ale co se útoku týče, tam neexistovala ani Sparta, ani Slavie. Takže zápas o ničem.

Naši hokejisté se jeli sklouznout, slávisté evidentně více neuměli. Po slibech tipu že je to zápas kde je třeba 200% nasazení nevím, jestli je to k breku nebo k smíchu. V jednoduchém hodnocení lze říci, že to byl zápas nehodný nejen derby, ale i extraligy a špičky 1. ligy.

Co se atmosféry týče, nálada na ledě odrážela i náladu v hledišti. S tím rozdílem, že zde se z dvou set fanoušků v "kotli" nalezlo alespoň několik jedinců, kteří se snažili fandit a nikoliv mumlat pod vousy cosi potichu. Zapálení hráčů si snad ani lepší „atmošku“ nezasloužilo, přesto vyzývám lidi co byli v kotli, zda do kotle jdou skutečně pouze koukat, nebo třeba se pokusit hráče trochu vybudit??? Bylo to nedůstojné, trapné, a byť na tom seshitci nebyli o moc lépe, to jako měřítko nehodlám akceptovat.

Pokud někomu stačí trmácet se na stejné úrovni, jako oni, mě tedy nikoliv. Ještě tedy poslední souhrnnou větou k zápasu: Když mi někdo položí otázku "jaké bylo derby?" mi nejrychleji vyskočí odpověď: "Jaké...?" Jak jsem již psal, nejsem žádný novinář a v psaní článků praxi nemám, ale třeba to někomu kdo tam nebyl pomůže, vytvořit si lepší představu o prvním derby, pardon, první hrůze v zatím jinak úspěšné sezoně. Proto se těším na reakce pravopisoznalců a dalších, kteří se do mě zajisté ze všech sil pustí! :-)

Autor: Lipos


Ilustrační foto: Kasnarka

Pokud chcete k novince přidat komentář, odsouhlaste prosím sociální pluginy v rámci nastavení souborů cookies. Komentáře využívají plugin Facebook.com.