Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Novinky

Sparťanské krvácení a bruslení na tenkém ledě

3. října 2010 v 21:30,  Komentáře

no-picture.jpg?1

Říjen. Tenhle podivný měsíc nemám v oblibě. Bolí mě v krku, venku je zima, a vedle čaje s rumem se můžu těšit maximálně na státní svátek. V nedohlednu. Dříve jsem si tyto podzimní dny zpříjemňoval sledováním borců v barvách Sparty. Jenže teď mě z celého představení začínají bolet oči. Vypínám hokejový online a jdu poslouchat kvákajícího Bažanta…

Je to až neuvěřitelné. Jsem rozčarován. Mladá Boleslav, Brno, co přijde dál? Týmy, které se ještě před pár lety proháněly na zimácích v Benátkách nebo Třebíči se nám teď vesele smějí do obličeje. Zaslouženě. A to bolí. 

Přemýšlím a nenacházím odpovědi. Sparta bruslí nad propastí a k volnému pádu zbývá velmi málo. Synonymem Sparty byla  v minulosti přízviska rudá, železná. Dnes je to šedá myška bez invence na hokejovém plácku zvaném extraliga. Co dál? To asi neví nikdo. Hlavně trenéři.

Rudé léto bylo příslibem zlepšení. Zajímavé příchody, představování posil, vzájemné plácání po ramenou. Titulky v novinách jako „Horký kandidát na titul“, „Posilami ověnčená Sparta útočí“ a tak dále. I můj mozek podlehl této nereálné zvěsti bez trocha přičinění. A jak nás historie poučila, bylo to bláznovství.

Příchod H+H sklízí své ovoce, potencionální naděje se prohánějí v Berouně, gólman se hledá a je terčem veškerého neúspěchu. Trenéři točí sestavou, úspěch nepřichází. Holešovice se krčí na dně.

Tohle přeci nejde! Sezona je sice v zárodku, ale podobným tempem se brzy ocitneme na tenkém ledě zvaném boj o záchranu. Fanoušci jsou naštvaní, i já jsem fanoušek. Sparta krvácí a nikdo to krvácení nedokáže zastavit. Realizační tým, vedení, hráči, nikdo. Výměna trenéra je alibismus jako pokus zastavení krvácení jednovrstvým toaletním papírem. Kdy přijde někdo do kabiny a pořádně zařve? Kamarádský přístup na Spartě mi začíná lézt krkem…

Obranná součinnost jako celek mi přijde jako podnapilý tým okresního klubu po hasičském bále. Defenziva je příšerná. K smíchu. Hlavně soupeři. Chytat za touto děravou zdí by nemohl ani Martin Brodeur. Brána se třese při každém nájezdu, inkasovat tři a více branek na zápas je snad aprílový žert? Ne říjnová sparťanská zaslepenost.

Abych nehaněl jen „obranný val“ musím si rýpnout i do „ofenzivního orchestru“, jenž momentálně nedosahuje kvalit ani předkapely rumunské Cimbálovky. Je cítit přetlak, nesehranost. Trenérské duo točí sestavou, bez efektu. Bez výrazného gólového příčinu, parádní akce chybí, stejně jako slibovaný důraz z letní přípravy. To je realita dnešního dne. Najdou se i výjimky, které však Spartu nespasí.

Kdo tedy? Fanoušci? Míra naštvanosti se odrazí na návštěvách, tohle není řešitelné v ochozech, na diskusích, tohle se musí vyřešit v kabině. Pootevřít dveře a trochu vyvětrat ten zatuchlý smrádek, možná trochu zařvat. Kdo se k tomuto nezbytnému úkolu postaví je nejisté. Já to rozhodně nebudu.

Lituji a dal bych si pár facek. Věřit, přesto zůstat na zemi, bude mým heslem do budoucna! Je zapotřebí zamyslet se, udělat potřebné kroky, Sparta by neměla dlouho otálet.

Nikoho nezatracuji, ale situace si žádá řešení. Říjen je dlouhý a může být i krutý.
Jsem fanoušek Sparty a čekám...

Autor: KubaSF  

Pokud chcete k novince přidat komentář, odsouhlaste prosím sociální pluginy v rámci nastavení souborů cookies. Komentáře využívají plugin Facebook.com.