Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Novinky

HC Slavia uvádí: Před národem za idioty, snadno a rychle

5. září 2010 v 17:00,  Komentáře

200.jpg

Vladimír Růžička se může chytat za hlavu, po velebení jeho trenérských výkonů na posledním mistrovství světa, dostál opět své přezdívce „opičáka“. Se souhlasem slátaného generalissima z něj a jeho týmu udělala televizi organizaci tupců. Ano, řeč je o dokumentu „Zlatí hoši“, jinak řečeno medvědí služba pro tým z Edenu.

Oč vlastně šlo: Nova připravila čtyřdílný seriál o strastiplných začátcích hokejových žáčků, jako „vzorový“ klub si pak vybrala právě Slavii, kde se děj tohoto dokumentárního cyklu odehrává. Záměrem je reálný pohled na skutečné osudy mladých hráčů, kteří čelí v některých případech až fanatickému záměru svých rodičů, kteří si chtějí naplnit svůj nesplněný sen – mít v rodině slavného hokejistu. A také tvrdosti trenérů, pro které je „škola hrou“ pasé a profesionální přístup plný vulgarit a zesměšňování svých svěřenců praktikují již od začátku jejich kariéry.

Nedělejme si iluze, že podobné příběhy jsou k vidění pouze ve Vršovicích, to v žádném případě. Co na celém příběhu působí tak směšně je fakt, že Růžičkův pravděpodobný prvotní záměr ukázat Slavii v co nejlepším světle, skončil pravým opakem. Nyní jsou k smíchu, dá se říci za idioty.

CELÝ POŘAD SI MŮŽETE PROHLÉDNOUT ZDE:

Již první díl začal slibně. Tatínek Beneš, duševní troska hledající za svými ztracenými ideály jako úhlavního nepřítele režimem všude neuvěřitelně protlačenou Spartu (za komunistické éry tituly v letech 1953 a 1954), očkuje své malé děti (7 let a dvojčata předškolního věku) proti organizaci, která z jeho života udělala směšnou parodii.

Bříza: Nevymlouvejme se na Salcburk, příště musíme být lepší 

Nechtěně tak podpořil pravděpodobně sparťanský fanshop, kde zakoupil šálu, pokud ji při své vrozené agresivitě proti všemu sparťanskému někomu vítězoslavně nezcizil. Na ní dospělý muž s vizáží pošetilce učí svého syna respektu k soupeři tím, že ho na kus látky, představující nepřítele, nutí močit.

Svou předávku bláznovství synovi pak dále demonstruje učením pokřiků, přejících zabití sparťanů (jen co Sparta lehla popelem, jen co ty svině chcípli…. Sparťane bodnu tě, až půjdeš na kutě, ty rudej žebráku, poseru tě). Motivace před prvním utkáním se Spartou ve stylu: „Jdem těm rudým sviním nakopat prdel,“ ukončuje intelektuální vystoupení tohoto pseudootce, který místo životní moudrosti předává svým synům svůj zřejmě také zděděný komplex méněcennosti.

Sparťanská předsezónní abeceda. Co může nabídnout honba za titulem?

Další přehlídkou úsměvných momentů je pak počínání trenéra těchto žáčků, který neunáší potupnou prohru svých svěřenců právě se Spartou. Ač je to proti otci onoho hokejisty pouze slabý odvar, právě o jeho setrvání ve Slavii se vyjádřil na klubových stránkách Růžička po odvysílání onoho pořadu - vše prý bude řešit slávistické vedení.

Podobné praktiky jsou v hokeji běžné, což mnoho rodičů vůbec netuší. I díky tomuto pořadu je možné, že po zhlédnutí své děti přihlásí jinam, než právě na Slavii. Pravděpodobně proto se bude Čumpelík ze svých výroků zodpovídat představenstvu klubu. Jak ale bude vypadat kárání Růžičky, si můžete představit sami. Trenér, který má dlouhodobě problémy nejen kvůli vulgárním pokřikům směrem k rozhodčím, je pro své podřízené jistojistě právě tím správným vzorem.

Vyzýváme tímto sparťany: Nesnažte se prahnout po pomstě, ač je jméno a adresa této parodie na otce lehce dohledatelné. Smějme se tomu, jak se Slavie v následujících třech dílech před veřejností nadále ztrapňuje. Ukažme, že jsme nad věcí nad tímto provinčním klubem, který vidí jako smysl své existence pokoření týmu, jehož kvalit a věhlasu stěží někdy může dosáhnout. Užívejme si toho, jak ležíme těmto lidem v žaludku. Protože my jsme SPARTA, co jste vy?

Foto: tn.cz

Text: AdminJ

Pokud chcete k novince přidat komentář, odsouhlaste prosím sociální pluginy v rámci nastavení souborů cookies. Komentáře využívají plugin Facebook.com.