Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Novinky

Sparťanská předsezónní abeceda. Co může nabídnout honba za titulem?

18. srpna 2010 v 20:35,  Komentáře

191.jpg

Potěšil Vás někdy pohled do kalendáře? Mě ano! Zrovna dnes jsem zkontroloval pohledem počet zbývajících dní do startu extraligy a mile mě překvapilo magické číslo 31. Třicet jedna dní zbývá do startu soutěže, tedy prvního utkání a výjezdu Sparty na led mistrovských Pardubic. Co lze od nové sezony očekávat?

Ke konci léta mi začíná něco chybět. Plný dům, emoce, hra s pukem na ledě plném reklam. Jedním slovem, Sparta! Redakce SPARTA HOCKEY SUPPORTERS Vám přináší abecedu faktorů, které mohou sehrát ve sparťanské sezoně důležitou roli.

Adrenalin. Kvalitní hokej by měl fanouška zvednout ze sedačky. Vyvolat u diváka emoce, napětí. Atraktivní, tvrdý, silový hokej byl na Spartě přislíben již dávno, ale většinou byl opak pravdou. Letos to vypadá nadějně. Zaujme předváděná hra konečně nejen výsledkově?

Brankáři a bájný Bříza. Zní to dost děsivě, ale od dob působení Petra Břízy ve Spartě se protočilo v brankovišti hned několik jmen. Duba, Salfický, Pöpperle, Přikryl, Chábera a další. Angažmá měla povětšinou jepičí život. V Holešovicích se hledá stálice. Pokud brankáři zachytají, Sparta může jít hodně daleko.

Pozvánka: Zastaví Sparta švédské tažení Prahou?

Cíl. Na Spartě nemůže být jinak. Postup, play-off, finálové oslavy. Cesta bude dlouhá a klikatá, někdy možná strmá. Letošní kádr má potencionál na splnění met nejvyšších. Uspěje však?

Diskutovaný David. Vzpomínáte? Událost stará téměř rok. Výborný vs. fanoušci Sparty, prohlášení v tisku střídá prohlášení jiné. Dnes je vše zapomenuto. Od Davida se očekává to, co předvádí v letní přípravě. Kapitán, vůdčí osobnost, střelec a nahrávač.

Euforie z Evropy. Mezinárodní pohárová soutěž je velké lákadlo. Konfrontace s evropskou špičkou a úspěšné tažení do závěrečných kol? Tady se vybízí zužitkovat nabité zkušenosti a herní pohodu v extralize.

Fanoušci. Nedílná součást klubu a šlapajícího orchestru. Jenže dnešní fanoušek je pohodlný tvor, který očekává za vložené peníze uspokojení. Radost ze hry. Pokud bude hokejový soubor šlapat, dá se očekávat maximální support ze strany fans. Pokud ne, přichází pískot, zmar, někdy až opovržení.

Gottwaldov. Až se hokejový klub ze Zlína objeví na ledě v Holešovicích dá se očekávat ledacos. Udrží hráči nervy na uzdě, nebo se ve vzájemném souboji stane z kluziště ring a z hráčů boxeři a rváči?

Holaňův hokejový mix. Otěže má pevně v rukou. Trenér Miloš Holaň měl možnost poskládat tým dle svých představ a tak učinil. Angažoval i hokejisty cizince. Teď může očekávat ve Spartě následující. Buďto výlet na hvězdný vrchol, nebo strmý pád do pekla.

 

Choroby. Marodka, to je strašák všech klubů. Nemoci, dlouhodobé léčby zranění. Dobře rozjetou sezonu může zabrzdit vypadnutí klíčového hráče. Proto je dobré se na takovou situaci připravit dopředu a mít vhodnou alternativu.

Individuality. Ve sportu i v životě bezesporu důležitá věc. Jenže spolek individualit bez týmového ducha nemůže pomýšlet v žádném případě vysoko. Magie kabiny a dobrá pohoda v týmu mnohdy rozhoduje. Ve Spartě to bude obtížné, osobností je zde opravdu dost.

obrazekJAK


Jaroslav a Jan. Nebo-li J. Hlinka a J. Hlaváč. Na posily ze švédského Linköpingu budou fanoušci určitě zvědaví. Vyplatí se krátké angažmá zkušených borců ve Spartě?

Kafka. Mladík s číslem 66 na zádech se představil v letní přípravě se vší parádou. Pokud mu forma vydrží, má na to zabydlet se stabilně ve značné konkurenci útočníků od začátku soutěže.

Léto. Letní příprava je základ k pomyslnému úspěchu. Kvalitní trénink v hřejivých měsících dodá mužstvu potřebnou sílu na sklonku základní části. Potrénovala Sparta na Lipně pořádně, nebo ji dojde v závěru dech?

Můj dům, můj hrad. Soupeři jedoucí do pražských Holešovic se musí bát a prohrávat 1:0 už na dálnici D1 před průjezdem Průhonic. Tady bude zapotřebí kvalitní hry a značné míry podpory fanoušků v hledišti. Ano Sparťanů. Nás všech!

obrazekJAK


Nuda. Vyřknout slovo nuda během sportovního klání je alarmující. Snad předváděná hra Sparty nudit nebude!

Ordnung.
Pořádek musí být, tak je to správné! A hlavně ve vlastním brankovišti. Sjednat pořádek ke spokojenosti brankáře by neměl být problém. Alespoň pro borce typu Radka Smoleňáka, nebo Douga a Briana ze zámoří. 

Přesilovková přímočarost. Kámen úrazu loňské sezony. Oblíbená hra v rozích, piruetky, obloučky, to musí být zapomenuto. Střelba, střelba a zase střelba. Bez efektivní hry v početní výhodě se nedá pomýšlet na vítězství.  

Quarter horse. Americké plemeno koní, které je pověstné svým osvalením. Trochu to připomíná současný kádr Sparty, jenž zaujme statistiky průměrnou vahou hráče 90 kilogramů. Budeme svědky silového hokeje?

Co je to rivalita?


Rival. Ten je jako každý rok jen jeden. Slavia Praha. Uspět v derby, to by mělo být motto hráčů v rudých dresech. Doma, nebo venku, na tom nesejde. Budou to zápasy sezony.

obrazekJAK


Střelec. Který hráč nemá v této dovednosti srovnání? Ano, Petr Ton. Jeden z mála stabilních výkonnostních článků Sparty. Pan střelec. Převezme od něho gólové žezlo některý z mladších sparťanů, nebo bude opět útočit na nejlepšího střelce celé soutěže?

Transparenty. Stálice na poli supportu v Holešovicích. V minulých sezónách jsme měli možnost vidět několik skvostných kousků chorea. Jsem přesvědčen, že nám autoři předvedou znovu několik pěkných „mimo hokejových“ zážitků.

Uspět. Jedno slovíčko se objevilo v odstavcích nahoře víc než často. Je to uchu lahodící slovo úspěch. Na ten čeká Sparta od sezony 2006/2007. Bude tento ročník zlomový?

Výjezdy. Hráči podporu potřebují, sparťanští hráči fanouškovskou podporu cítí. A to nejen v domácím prostředí. Atmosféra dokáže hráče nakopnout, nezapomeňte!

Wien. Brno, zatáčka mezi Prahou a Vídní. I v letošním ročníku se očekávají nájezdy „komeťáků“ po hokejové mapě republiky. Budou duely s Brnem opět vypjaté jako loni?

Xapatan. Stejně jako v soutěžní hře „Po stopách Xapatanu“ je vrchol v podobě titulu šeredně vysoko. Sparta se musí vyrovnat s tlakem v každém zápase. Protivníci budou chtít skalp doma i venku.

Yorick. Sympatický Francouz celým jménem Yorick Treille. To je jeden z hitů přestupového léta. Prosadí se rodák ze země galského kohouta v kádru Sparty?

Závěrem. Do začátku extraligy zbývá 31 dní, poté se roztočí kolotoč ze kterého nejde vyskočit. Sparta Praha!

Autor: KubaSF

Foto: hs-sparta.cz


Pokud chcete k novince přidat komentář, odsouhlaste prosím sociální pluginy v rámci nastavení souborů cookies. Komentáře využívají plugin Facebook.com.

Následující zápasy

 • 25. února - 16:30
  6.png
  LIT (venku)
  Extraliga (49.kolo)
 • 27. února - 18:30
  15.png
  HK (doma)
  Extraliga (50.kolo)

Kalendář akcí

<<02 / 2024>>
Po
Út
St
Čt
So
Ne
 
 
 
1
3
5
6
7
8
9
10
11
12
13
15
17
19
20
21
22
23
24
26
28
29