Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Novinky

Krátkodobá investice ze Švédska. Hlaváč s Hlinkou, ano či ne?

19. července 2010 v 22:45,  Komentáře

184.jpg

Může to znít trochu nafoukaně, ale příchod matadorů Jaroslava Hlinky a Jana Hlaváče do Sparty mi úsměv do tváře nahnal tak z poloviny. Daňoví experti ze švédského Lingöpingu dorazí opět na skok. Přesněji do druhé poloviny října. Poté kufry, balení, letenky a hurá do švédské nejvyšší soutěže. Budou pro rozjíždějící se Spartu přínosem?

Ohrnovat nos nad světovými šampióny, mistry republiky se Spartou to je trochu silná káva. Navíc v našich končinách, kde se bojuje o každou korunu a úsporu financí v hokeji a sportu obzvlášť. 

Jistá názorová nerozhodnost mě však dusí od doby, kdy jsem si přečetl článek volající do „světa“: „Hokejoví útočníci Hlaváč s Hlinkou vypomůžou v úvodu sezony pražské Spartě…“. Opravdu potřebujeme podobný styl pomoci?

ANO, Hlinka s Hlaváčem budou pro Spartu přínosem


Zaznělo to již v tisku. Sparta postrádá kvalitní útočníky, se kterými se počítalo. K dlouhodobě zraněnému Koreisovi se sparťanský lazaret rozrostl i o dvě letní posily. Yorick Treille a Tomáš Kůrka. ANO, v tomto případě angažování dvojice H+H chápu.

Zkušenost, kvalita, produktivita, jména v naší skromné extralize stále jedna z top, z pohledu marketingu a sportovní stránky firmy Sparta atraktivní posily, ANO tento krok vedení Sparty beru.

Konkurence. Jaroslav Hlinka s Janem Hlaváčem mají stále silné pouto ke Spartě (vynecháme teď přestřelky v novinách o možném angažmá ve Slavii atd.). Pokud by Sparta odmítla vzájemnou spolupráci, H+H by mohli kývnout jinému klubu a daňové prázdniny strávit třeba v konkurenční Slavii. Jelikož si myslím o Slavii své, z angažmá ve Vysočanech bych radost neměl. ANO.

NE, Hlinka s Hlaváčem nebudou pro Spartu přínosem


Klima v kabině. Představte si situaci. Parné léto, soustředěni, tréninkový dril. Práce, spíše tvrdá dřina. Každý hokejista se chce ukázat, zajistit si místo v sestavě, hrát! Po příchodu zlatých es může postavení pracovitých a kvalitních hráčů klesnout, stejně tak doba strávená na ledě. Tady přínos dvojice H+H nevidím, NE.

Pokud bychom mluvili o hostování na celou sezonu, mělo by to smysl. Ale takhle? Tým by si měl zvykat na zaběhnutý styl, přesilovkové formace, hlavně hráči sami na sebe. Angažmá na několik týdnů mi nepřijde ideální v jinak sympaticky se rodícím týmu, tady dávám opět NE.

Profil a status týmu hvězd. Vzpomeňte si na Real Madrid. Moc hvězd a hvězdiček pohromadě nedělá dobrotu. Výčet je opravdu kolosální: Ton, Ručinský, Výborný, Hlaváč, Hlinka, Broš, Kratěna a další…hvězdných jmen bude na soupisce opravdu dost, obávám se že místo pro nadějné skončí ve třetí a čtvrté lajně, vzhledem k trendu postupného omlazování, NE.

Frustrace z neúspěchu. Scénář může být opačný. H+H budou táhnout tým k příčkám nejvyšším. Po odchodu do Švédska a důležitých bodech na zápas na mužstvo spadne deka. Motor se zadře. Krize. Přelom října a listopadu. Klasika. Tento moment bych v letošní sezoně rád vynechal, NE.

Pokud bych sečetl PRO a PROTI vychází mi mírné "ne". Nic méně, přeji Jaroslavu Hlinkovi a Janu Hlaváčovi přesnou mušku v barvách Sparty i Lingöpingu. Jaký názor na krátké angažmá máte Vy?

Autor: KubaSFFoto: hs-sparta.cz

Pokud chcete k novince přidat komentář, odsouhlaste prosím sociální pluginy v rámci nastavení souborů cookies. Komentáře využívají plugin Facebook.com.