Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Novinky

První bod splněn: bojovníci v sestavě

6. června 2010 v 14:00,  Komentáře

180.jpg

Po vyřazení Sparty ve Vítkovicích jsme konstatovali, že kádr našeho klubu potřebuje projít jistou obměnou. Hra postrádala bojovnost, snaha o technické finesy zkušených mazáků často nepřinášela to podstatné – výhry. Vedení Sparty jako by vyslyšelo volání otrávených fanoušků po agresivní hře. Přišly nové tváře, máme se na co těšit.

Nejvíce emocí jednoznačně vzbudil příchod Tomáše Kůrky. Podlešákův sok v pěstním souboji v loňském derby působil po příchodu do Sparty na mnoho fanoušků jako červený hadr pro býka. Hráč, jenž podle mnohých postrádá cit pro klubismus, by však měl být pro tým největším přínosem. Jakožto útočník má čich na góly, kterými by si mohl získat náročné holešovické publikum. A nebo provokativním chováním, kupříkladu proti sešívaným rivalům. U diváků, kteří vyžadují emoce, bude oblíbený.

CHOREOGRAFIE: Budování nového týmu, pomozte také!

Dalším ostrým hochem, který má zapadnout do holešovické party, je Radek Smoleňák. Rodák z Kladna by měl hru oživit především přímočarostí, tahem na bránu a černou prací. Na kontě má několik bitek z nižších amerických soutěží, kde ovšem dostával často „na budku“. Na zákeřné „Máničky“ ze Zlína by však jeho boxerský um stačit mohl.

Poněkud exoticky působí jméno Yorick Treille na sparťanské soupisce. Fanouškům Sparty je ale více než známé. Právě tento francouzský mušketýr ve čtvrtfinále loňské sezony hráčům v rudém pořádně zatápěl.  Fyzicky dobře vybavený hráč s čichem na góly by se při dobré vůli mohl stát novým „Potajčukem“. Po dlouhé době cizinec v sestavě s nezbytným potenciálem.

Král střelců slovenské ligy, to je vizitka Marka Bartánuse. Pravidelný účastník mládežnických šampionátů je ve svých 23 letech velkou nadějí. Nezbývá než doufat, že nezapadne do průměru jako Tibor Melichárek, který také ve slovenské lize okupoval přední příčky tabulky kanadského bodování. Důvěru od vedení dostal, smlouva je platná až do konce sezony 2013/2014.

Hráč, který se nebojí sundat rukavice, přibyl i do obranných řad. Doug O´Brien by tak mohl přinejmenším naučit naše „uštěkané štěňátko kokršpaněla, co si o sobě myslí, že je pitbull (#38)“, jak si nenechat dát přes ústa v každém druhém derby. Kanadský bek v Plzni působil jistě, hráč se zkušenostmi ze zahraničí bude přínosem.

Brankářská rošáda: Bingo do Plzně, Pepis do Sparty

Chábera, Přikryl, Novotný, Jarina, Salfický. Pět brankářů se loni vystřídalo ve sparťanském brankovišti. Letos vedení vsadilo na osvědčeného Tomáše Pöpperleho, kterého stáhlo z plzeňského hostování. Zde si nevedl špatně a dotáhl Západočechy až k zisku Prezidentova poháru. Doufejme, že se konečně situace ve sparťanské brance ustálí a „Pepis“ bude konečně tou pravou oporou.

Přišli: Tomáš Kůrka, Radek Smoleňák, Yorick Treille, Marek Bartánus, Doug O´Brien, Tomáš Pöpperle, z nižších kategorií Dominik Pacovský a Tomáš Karpov.

Odešli: Zbyněk Hrdel, Petr Přikryl, Matěj Cunik, Tomáš Netík, Martin Látal.

Věkové rozdělení kádru:

Hráči do 20 let:              II           (2)

Hráči od 21 do 25 let:     IIIIIIIII    (9)

Hráči od 26 do 30 let:     IIIIII       (6)

Hráči od 31 do 35 let:     IIII         (4)

Hráči od 36 let:              III          (3)

Foto: hcsparta.cz

Text: =s69=

Pokud chcete k novince přidat komentář, odsouhlaste prosím sociální pluginy v rámci nastavení souborů cookies. Komentáře využívají plugin Facebook.com.