Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Novinky

SERIÁL: Posily Sparty za poslední tři roky III: ÚTOČNÍCI

23. února 2010 v 14:00,  Komentáře

151.jpg

Web Sparta Hockey Supporters pro vás připravil další díl seriálu hodnocení posil našeho týmu. Tentokrát se soustředíme na útočníky. Kvůli množství hráčů, kteří do Sparty za poslední tři roky přišli, bude článek rozdělen na dvě části. V následujícím si můžete přečíst hodnocení hokejistů, kteří přišli v sezoně 2007/2008. Bohužel žádné z těchto jmen se v kádru Sparty dlouhodobě neuchytilo. 

Pokud se vám nelíbí hodnocení či máte na hráče jiný názor, máte možnost se k tématu vyjádřit v komentářích pod článkem. Za každý názor budeme rádi. Statistiky hráčů se vám zobrazí po kliknutí na danou fotografii.


Michal Havel
sezona 2007/2008
Bojovného útočníka si Sparta vyhlédla na Kladně, kde v útoku s Paterou a Procházkou nasbíral 26 bodů. Ve Spartě se mu bohužel nedařilo, ač plnil spíše roli útočníka-obranáře a po čtyřiadvaceti zápasech se s pouhou jednou asistencí stěhoval do Ústí nad Labem. V téže sezoně odehrál ještě pár zápasů za třetiligový rakouský klub Adelhorst Kützbühel. Sezonu 08/09 odehrál Havel v Benátkách nad Jizerou a České Lípě.
Hodnocení SHS: 3-

obrazekJAK

Ľubomír Vaic
sezona 2007/2008
Subtilní útočník přišel do Sparty z Liberce, kde mu klub neprodloužil smlouvu. Ačkoliv se mu poslední sezona v městě pod Ještědem příliš nevydařila, o další sezonu zpět byl lídrem týmu a dlouhou dobu se přetahoval o titul nejlepšího střelce se sparťanským Markem. Ve Spartě nastoupil ke všem utkáním základní části i play-off. Předpoklady do něj vložené však nepotvrdil, pouhých 19 bodů jej zařadilo do průměru. Po sezoně ze Sparty odešel do Slovanu Bratislava. Zde se uchytil více než dobře, nasbíral padesát bodů a vyhrál s týmem slovenský titul. I v letošní sezoně vede kanadské bodování klubu. Tlak ve Spartě však nezvládl.
Hodnocení SHS: 4

obrazekJAK

Tibor Melichárek
sezona 2007/2008 – 2008/2009
Slovenský útočník přišel do Sparty po angažmá v Novosibirsku, kde si kvůli snížení limitu cizinců vůbec nezahrál. Přesto ho před příchodem provázela pověst kanonýra, poslední sezonu v Dukle Trenčín totiž zakončil se 60 body na kontě. Stejně jako další Slovák Vaic odehrál všechny zápasy sezony 2007/2008, ale bodově na tom skončil ještě hůř. V další sezoně odehrál za Spartu už pouze 10 zápasů a putoval postupně do Třince a následně do Českých Budějovic,  kde odehrál play-out a bodově paběrkuje dodnes.
Hodnocení SHS: 4

obrazekJAK

Petr Nedvěd
sezona 2007/2008
Další hráč, jenž má ve své kariéře zakořeněno město Liberec, přišel do Sparty s jasným cílem – stát se lídrem. Hvězdný útočník měl za sebou parádní kariéru v NHL. Při jeho odchodu byl druhým historicky nejproduktivnějším Čechem v nejlepší lize světa. Poslední sezony však spíše střídal kluby, než-li sbíral body. Ve Spartě na něj byla kladena velká očekávání. Jeho na pohled laxní přístup ke hře mnoho fanoušků nevidělo rádo a často to dávalo najevo. Nedvěd ve čtyřiceti utkáních nasbíral 25 bodů a v play-off Spartu nedovedl dotáhnout do semifinále přes mateřský Liberec, který ve čtvrtfinálové sérii zvítězil jasně 4:0. Nedvěd na sebe po konci sezony upozornil konfliktem se sparťanským fanouškem a nedlouho poté se ho Sparta zbavila. Petr Nedvěd zamířil zpátky do Liberce, kde hokejově vyrostl a dnes plní funkci kapitána týmu a bodově se umisťuje na předních příčkách svého týmu.
Hodnocení SHS: 3-

obrazekJAK

David Švagrovský
sezona 2007/2008
Hokejista, který prošel mládeží na Spartě i na Slavii přišel do Holešovic z nižších zámořských soutěží, konkrétně z klubu Arizona Sundogs. Předpokládalo se, že zařadí k mladým bojovným hráčům ve 4. formaci. Ve Spartě se však za dvacet zápasů v sezoně 2007/2008 prosadit příliš nedokázal.  Skóroval pouze jednou a byl poslán na střídavý start do Benátek nad Jizerou. Po sezoně přestoupil do Komety a v letošní sezoně hájí barvy Berouna, kde je druhým nejproduktivnějším hráčem. Sparta ho však z farmářského mužstva zatím zpátky nestáhla.
Hodnocení SHS: 4

obrazekJAK

Miroslav Hlinka
sezona 2007/2008
Slovenský bratranec Jaroslava Hlinky navázal na své předchozí pětileté působení ve Spartě (1994-1999). Po zahraničních angažmá se uchytil v Pardubicích, které vedl jako kapitán i ve finále extraligy právě proti Spartě. Po sezoně přišel výkonnostní útlum celého mužstva a po Hlinkovi sáhla Sparta. Zde se však příliš nezahřál, odehrál pouhých deset utkání, ve kterých tento bojovník vstřelil dvě branky. Přesto patřil mezi lepší hráče a jeho odchod do Chomutova mnoho fanoušků nepochopilo. Nyní působí ve slovenské extralize, konkrétně v druhém týmu tabulky – Banské Bystrici.
Hodnocení SHS: 3

obrazekJAK

Roman Vondráček
sezona 2007/2008 – 2008/2009
Sparťanský odchovanec se do Sparty vracel několikrát, většinou jako záskok za zraněné hráče. Od roku 2004 působil mimo Spartu v Plzni, Hradci Králové, než přestoupil do brněnské Komety, které pomohl do finále 1. ligy. Ve Spartě se mihl na jeden zápas v loňské sezoně a ihned vstřelil jeden ze dvou gólů v utkání semifinále s Karlovými Vary. V extralize nyní nadále pravidelně nastupuje za Kometu Brno.
Hodnocení SHS: 4

obrazekJAK

Baron Vaughn Becker 
sezona 2007/2008
Americký útočník se zkušenostmi z amerických univerzitních lig odehrál ve Spartě devět utkání. Jeho prvním zápasem za Spartu se stalo derby se Slavií, kde nastoupil po boku Petra Nedvěda. Byly na něm znát prvky kanadsko-amerického stylu hokeje, často střílel a nebál se jít do těla, přesto se v kádru Sparty neuchytil. Krátce poté působil v Kometě Brno.
Hodnocení SHS: 5

obrazekJAK

Foto: hcsparta.cz

Text: =s69=, Bobi

Pokud chcete k novince přidat komentář, odsouhlaste prosím sociální pluginy v rámci nastavení souborů cookies. Komentáře využívají plugin Facebook.com.