Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Novinky

KOMENTÁŘ: O sešívané onanii

23. ledna 2010 v 22:44,  Komentáře

139.jpg

Na začátek musím uznat jedno: hokejisté Slavie letos v zápasech derby byli lepší a zaslouženě tak vyhráli tři ze čtyř z těchto napjatých duelů. Co mě však pobavilo, byla neuvěřitelná onanie sešívaných fans nad choreem a supportem během zápasů.

 

Zaměřme se nejprve na choreo. Slávisté doma – to se musí nechat – předvedli několik působivých obrazců. Je možné namítnout, že v zhledem k potenciálu šaškárny je to téměř povinnost. Já se však ptám: kde byli jejich choreografové, když se hrálo v Holešovicích? Co předvedli u nás? NIC! Ne, vlastně ano!!! Prskavky – Bravo a třikrát hurá. Jak originální.

 

My jsme na obě derby v Šaškárně přinesli kreslené a balonkové chorea, ačkoliv nebylo jisté, že nás s nimi dovnitř vůbec pustí, slávisté byli u nás marní. Proto bych pražské červenobílé minoritě doporučoval trochu pokory. Pokora bude potřeba především v bojích o bytí a nebytí, které jejich klubu hrozí – do play out totiž mají našlápnuto více než slušně.

 

A když jsme u té minority… Ať se na mě sešívky nezlobí, ale když si vezmu návštěvy v jejich “domácí hale“ tak je to pro klub tak slavného jména ostuda, že kromě derby a zápasy s trojicí Plzeň, Pardubice, Brno na ně chodí naprosté minimum fanoušků. Pro lepší ilustraci doporučuji shlédnout web paliol.com. Prázdná místa na podélných tribunách jsou k smíchu. Jejich kotel také bývá poloprázdný, bubny radši přesunuli dolu k megafonu, kde alespoň pár srdcařů fandí.

 

A pak si vezměme situaci, kdy přijedou k nám. Sektor hostí sice naplní, ale ani jeden z megafonistů ze všelijakých důvodů nedorazí a během zápasu téměř nejsou slyšet. Netvrdím, že my jsme během zápasů venku předvedli nějak úchvatný výkon (však jsem o tom psal v posledním komentáři), ale O2 Aréna byla vždy z poloviny sparťanská.

 

A co se týče chorálů a pokřiků, co jsem tak zaslechl, tak hokejoví slávisté rezignují na jakékoliv vymýšlení vlastních chorálů a vše slepě přebírají od fotbalových ultras. Jak originální.

 

Komická je také situace okolo takzvaných pochodů. Sparťanům se letos podařilo slušně rozjet “Pochod na Derby“. Toho prvního se zůčastnila stovka fandů, toho druhého už téměř trojnásobek. Jednoznačný úspěch. Co sešívaná strana? Na oficiálním webu fanklubu sesivani.com jen výmluvy, že ve čtvrtek lidi nemůžou, na facebooku se pak k této “Události“ připojilo pět lidí. Klobouk dolů.

 

Suma sumárum, slavistickému fanklubu se podařilo dosáhnout velice solidní úrovně transparentů na domácích zápasech, ale jinak totálně zaostávají. Pro příští sezonu by to z jejich strany chtělo v derby více pokory. Pokud se tedy v extralize ještě vůbec potkáme…

 

Czechmate87

 

Foto: web

Pokud chcete k novince přidat komentář, odsouhlaste prosím sociální pluginy v rámci nastavení souborů cookies. Komentáře využívají plugin Facebook.com.