Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Novinky

SERIÁL: Posily Sparty za poslední tři roky II: OBRÁNCI

14. prosince 2009 v 18:00,  Komentáře

121.jpg

Další díl hodnotícího seriálu posil našeho klubu od mistrovské sezony 2006/2007 se tentokrát zabývá problematikou obránců. V tomto období se jich ve Spartě vystřídalo několik, některá angažmá skončila naprostým fiaskem, jiná zase příjemný překvapením. Přečtěte si, jak redakce SHS hodnotí nově příchozí opory našich zadních řad.
Jaroslav Nedvěd
sezona 2007/2008
Bek, který se Spartou vyhrál dva tituly a v roce 2002 se stal dokonce nejlepším obráncem extraligy, přišel do Sparty také kvůli tomu, aby si zde zahrál se svým bratrem Petrem. Poslední angažmá ve Spartě ale skončilo velkým neúspěchem, základní část skončil v minusových bodech za účast při gólech. Pilně sbíral naopak trestné minuty a diváci nestačili počítat momenty zmaru, po kterých díky jeho přičinění končily brankou v síti Sparty. Čím si diváky naopak získal byly jeho konfrontace s hráči Slavie a vyrovnání si účtů s libereckým Čermákem, který se po údery od „Médi“ zmohl akorát na teatrální pád k ledu. Po odchodu ze Sparty vypomáhal loni Plzni i v playoff, poté se nastálo usídlil na sparťanské farmě v Berouně, kde je v tuto chvíli třetím nejproduktivnějším hráčem mužstva.
Hodnocení SHS: 4-
obrazekJAK

Aleksandrs Jerofejevs
sezona 2007/2008 - 2008/2009
Lotyšský zadák přišel do Sparty ze slovenského Popradu, předtím ale vystřídal mnoho dalších světových klubů. Působil mimo jiné v rodné Rize, nižší kanadsko-americké soutěži či ve finském Ilvesu Tampere. Reprezentoval i rodné Lotyšsko. Ve Spartě působil krom kompletní sezony 2007/2008 i část sezony nadcházející. Ve Spartě patřil však pouze k průměru, i když ve statistice hodnotící pobyt hráče na ledě při vstřelených a inkasovaných gólech obsadil celkové druhé místo mezi holešovickými beky. K duhu mu může být připočteno to, že se nebál shazovat rukavice, což dokázal jak v reprezentačním dresu, tak v dresu Sparty. Bohužel právě v derby prohrál v bitce se slávistou Vašíčkem. Odešel po opětovném angažování Karla Pilaře do ruského Nižněkamsku. 
Hodnocení SHS: 3
obrazekJAK
Karel Pilař sezona 2008/2009 Ofenzivně laděný bek se ve Spartě ukázal již potřetí. Pilař se zkušenostmi z NHL pomohl Spartě k titulu v playoff v roce 2006, naskočil i do posledního zápasu v sezoně 2007. Poté se opět vrátil do NHL, odkud přes Metallurg Magnitogorsk našel azyl znova v Holešovicích. Třetí angažmá však nevyšlo podle očekávání. Pilař patřil k nejtragičtějším obráncům a ani náznakem se nepřiblížil výkonům z let minulých a po sezoně z klubu odešel. Dnes působí v dresu Litvínova, kde již také v minulosti působil a vede si dobře, ve dvaceti zápasech nasbíral patnáct bodů. Špatná známka mu je přisouzena za jeho poslední působení v rudém dresu, předchozí sezony byl jednoznačně oporou (obzvlášť v sezoně výluky NHL 2004/2005 - 52 zápasů/28 bodů). Známka SHS: 4
obrazekJAK

Charlie Cook
sezona 2007/2008
Americký zadák přišel do Sparty s pověstí ofenzivního hráče, který se nebojí poprat. U nás však k tomu nedostal příliš příležitostí, odehrál pouhých šest zápasů, ve které nijak výrazně nevyčníval, ale ani nezaostával. Po sezoně však Spartu opustil. Fanoušci nesli rozhodnutí o neprodloužení smlouvy s americkým sympaťákem mírně nelibě. Po angažmá v našem klubu pokračuje ve finské lize, kde si ve statistikách drží na obránce velice slušná čísla. Současně působí v celku Lukko Rauma. 
Hodnocení SHS: 2-
obrazekJAK

Michal Gulaši
sezona 2008/2009 - dosud
Mladý talentovaný rodák z Ostravy s pověstí rebela. S takovou vizitkou přicházel Gulaši do Sparty a na fóru Vítkovic tehdy převládaly komentáře, že jeho odchod týmu jedině prospěje. V Praze se však stal nákup Gulašiho podle nás nejlepším trejdem, který Sparta za poslední tři roky vykonala. Michal Gulaši se stal stabilní oporou našeho mužstva, statisticky si vede výborně a není mu cizí ani tvrdší hra, kterou sparťanští fanoušci po svých hráčích požadují. Má potenciál stát se základním stavebním kamenem sparťanské defenzivy.
Hodnocení SHS: 1
obrazekJAK

Libor Procházka
sezona 2008/2009
Zkušený zadák prověřený sparťanskou i reprezentační kabinou po návratu do Sparty zůstal za očekáváním. Nechyběla mu sice důrazná hra, ale převládaly chyby a velká účast při obdržených gólech. V letošní sezoně zatím nikde nepůsobil, ve hře je prý sparťanská farma v Berouně. Procházka má však zdravotní potíže, které bude třeba nejspíš řešit operativně. 
Hodnocení SHS: 4
obrazekJAK

Stanislav Hudec
sezona 2008/2009 - 2009/2010
Příchod Stanislava Hudce byl spjatý se získáním práva na brankáře Cháberu v sezoně 2008/2009. Chábera byl totiž ihned po nákupu poslán na hostování do Plzně, odkud výměnou přišel právě slovenský bek Hudec. Ten se sice již ve svém druhém zápase ve Spartě uvedl vstřelením gólů, ve zbytku sezony si několik dalších bodů připsal. Jistě však v obraně přeci jen nepůsobil. V letošní sezoně se už pouze trápil a byl chytře vyměněn do Českých Budějovic za dalšího zadáka Vydareného. Tam má zatím za šest zápasů na bodovém účtu nulu a v +/- hodnocení je šest bodů v mínusu. 
Hodnocení SHS: 4
obrazekJAK

Lukáš Bolf
sezona 2008/2009 - dosud
Čtyřiadvacetiletý obránce mnoho příležitostí v kádru zatím nedostal. Do statistik se zapsal zatím akorát čtyřmi trestnými minutami. Naopak zápasové vytížení dohání na farmě v Berouně, kde odehrál většinu zápasů a jako jeden z mála si drží kladné +/- hodnocení. K tomu si připsal pět kanadských bodů. Od 26. kola nastupuje i za Spartu.  Má už věk na to, aby byl přínosem.
Hodnocení SHS: 3
obrazekJAK

Vasilij Vinogradov
sezona 2008/2009
Ruská posila z jindřichohradeckého Vajgaru přišla do Sparty společně s útočníkem Zykinem. Odehrál sedm utkání, ve kterých se nijak neprosadil. V play-off i kvůli zranění už nenastoupil a ve Spartě nadále nepůsobí. 
Hodnocení SHS: 4 
obrazekJAK


Jakub Vojta
sezona 2008/2009 - dosud
Sparťanský odchovanec má za sebou mimo jiné i působení v nižších amerických soutěžích. Do Sparty se vrátil po působení v týmech Ottawa 67´ a ve slovenské Nitře. V loňské sezoně odehrál pouhých deset utkání. Zajímavostí však je, že 8 z 10 z nich Sparta vyhrála. Letos má za sebou šest mistrovských zápasů a stejně jako spoluhráč Bolf působí v Berouně. Tam si ale vede o poznání hůře, jeho 11 minusových bodů je nejhorších v celém týmu. Dobrý zápas ale odehrál za Spartu v přípravě proti Slovanu Bratislava. 
Hodnocení SHS: 3-
obrazekJAK

Petr Macholda
sezona 2009/2010 - dosud
Odchovanec nenáviděného Litvínova přišel do Sparty z německé ligy, kde působil v Kasselu Huskies, Frankfurtu Lions a naposledy ve Wolfsburgu Grizzly Adams. Na svém kontě má i český titul s dalším tolik „oblíbeným“ týmem, v roce 2004 totiž působil ve Zlíně. Ve Spartě si nevede vyloženě špatně, má na kontě pět kanadských bodů a je ze stabilně hrajících obránců nejméně vylučovaný.
Hodnocení SHS: 2-
obrazekJAK


René Vydarený sezona 2009/2010 - dosud
Od posily z Českých Budějovic si fanoušci Sparty slibují dobrou střelu od modré a díky tělesným parametrům tvrdší hru v obranné fázi. Vydarený odehrál zatím pouze 13 zápasů a připsal si dvě asistence. Rozhodně působí jistějším dojmem než Hudec, jenž byl součástí výměny. Zatím se však do podvědomí fanoušků dostal nejvíc tím, že se ihned po svém příchodu zúčastnil akce Sparťanské krve.
Hodnocení SHS: 2
obrazekJAK

Jaroslav Mrázek sezona 2009/2010 - dosud
Třiadvacetiletý obránce se objevil ve Spartě už v roce 2000 v dorostu Sparty. Prošel i juniorskou kategorií, po které odešel do OHL, kde působil v dresu Toronto St. Michael\'s Majors. Poté se objevil v dresu Kladna i Vítkovic, aby se poté opět vrátil do Sparty. Z mladých obránců letos odehrál nejvíc utkání, v 26 zápasech má na kontě ale pouze jednu asistenci. V Berouně se objevil na pět utkání, stejně jako v případě Sparty si drží v +/- statistice nula bodů.  
Hodnocení SHS: 3

Pokud chcete k novince přidat komentář, odsouhlaste prosím sociální pluginy v rámci nastavení souborů cookies. Komentáře využívají plugin Facebook.com.