Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Novinky

SERIÁL: Posily Sparty za poslední tři roky I: BRANKÁŘI

9. prosince 2009 v 00:30,  Komentáře

118.jpg

Sparta po zisku svého titulu v roce 2007 hodně obměnila svůj kádr, ale o málokterém hráči se dá říct, že by se stal opravdovou stálicí, oporou. Web Sparta hockey supporters si vám dovoluje ukázat své vlastní hodnocení posil našeho klubu z posledních tří let. Začneme na pozici nejcitlivější – u brankářů. Můžete s námi samozřejmě nesouhlasit - v tom případě máte možnost své názory napsat do komentářů u článku.

Martin Štefl
sezona 2007/2008
Vsetínský odchovanec přišel do Sparty na roční hostování, aby zacelil místo po odchodu Dušana Salfického, náhradníka Tomáše Duby. Při Dubově absenci se několikrát dostal do brány, příležitostí neměl málo. Odchytal tři velice povedené zápasy, avšak v ostatních vyhořel – hlavně první zápasy čtvrtfinále play-off. Týmu příliš nepomohl a ve Spartě dále nepokračoval. Poté se po něm trošku slehla zem, objevil se na soupisce Komety Brno, Zubrů Přerov a v neposlední řadě v extraligovém Třinci.
Známka SHS: 4
obrazekJAK

Martin Altrichter
sezona 2007/2008
Věčný optimistický náhradník přišel na výpomoc při zranění jedničky Tomáše Duby a nakonec možná byla chyba, že nezůstal v týmu až do playoff, především kvůli jeho zkušenostem. Odchytal osm zápasů s více než dobrou úspěšností zásahů 92,48 %.
Známka SHS: 3
obrazekJAK

Michal Valent
sezona 2007/2008
Ve Spartě se objevil několikrát, působil již v juniorských kategoriích. Ve čtvrtfinále v Liberci střídal právě Štefla a podával lepší výkon než on. Na začátku letošní sezony však odešel jako nechtěný do Mladé Boleslavi, kde kryje záda dalšímu sparťanskému exbrankáři Schwarzovi. Hned v prvním utkání byl vyhlášen hvězdou zápasu. Objevil se v osmi střetnutích a drží si průměr pod dva góly na zápas.
Známka SHS: 2-
obrazekJAK

Tomáš Pöpperle
sezona 2008/2009
Po angažmá v německém Berlínu, kde vychytal titul a neúspěšné misi v zámoří se vrátil v sezoně 2008/2009 do Sparty, kde měl vytvořit velice silnou brankářskou dvojici s Tomášem Dubou. Tento záměr však vedení nevyšel. Duba nebyl spokojen s rolí dvojky, na kterou ho Tomáš s vcelku spolehlivými výkony odsunul a odešel do Finska. Náhradníkem se stal Petr Přikryl. Pöpperle odchytal vcelku s přehledem téměř celou základní část. Ke konci však výkony možná z důvodu únavy a prý i zranění začaly upadat. Pöpperle se objevil v brance už jen při debaklu v semifinále ve Varech. Sparta ho uvolnila po sezóně na hostování do Plzně, které společně s dalším sparťanských exbrankářem Salfickým dopomohl k výstupu na vrchol tabulky.
Známka SHS: 3
obrazekJAK

Petr Přikryl
sezona 2008/2009 - dosud
Miláček části sparťanských fanoušků se vrátil do Sparty v průběhu sezony 08/09. Ač měl krýt pouze záda Pöpperlemu, na konci sezony se dostal do branky, chytl svou šanci za pačesy a Sparta s „Bingem“ v zádech suverénně přejela ve čtvrtfinále všemi tolik oblíbeného soupeře pro playoff – Zlín. V semifinále s Karlovými Vary upadala forma týmu i výkony Přikryla. Pokračuje i nadále ve Spartě, kde v poslední době zaskakuje za Cháberu. Ač v současné době oplývá větší formou než jednička Chábera, na to, aby byl stabilní dlouhodobou jedničkou Sparty, v dlouhodobém hledisku nestačí.
Známka SHS: 2-
obrazekJAK

Filip Novotný
sezona 2009/2010 - dosud
Nadějný mladý gólman, o kterém se mluví jako o sparťanském brankáři budoucnosti v současné době nepředvádí zrovna nejlepší výkony. Loni sice v dresu prvoligové Jihlavy doháněl hráče soupeře chvílemi až k šílenství, ale na farmě v Berouně se mu nedaří. Přestože neodchytal příliš minut, je dle statistik třetím nejhorším brankářem soutěže. Na svou příležitost v A-týmu Sparty stále čeká. Snad se předpoklady jeho talentu ještě naplní.
Známka SHS: 3-

obrazekJAK


Jan Chábera
sezona 2009/2010 - dosud
Místo ve Spartě obsadil po dlouhodobých tahanicích a přestupech. Z Budějovic přesídlil do Mladé Boleslavi, kde podával za mizernou obranou famózní výkony. V těch pokračoval i ve svém nadcházejícím angažmá v Plzni, kde byl důležitým článkem západočeské jízdy v playoff. V semifinále se Slavií ale už tak jistě nepůsobil. Ve Spartě ho určil trenér Hynek jako jasnou jedničku a i příprava a turnaj v Salcburku mu vyšel na výbornou. V sezoně to ale zatím tak slavné není. Skvělé zákroky střídá se slabými, nedá se říct, že by byl opravdovou oporou. Na účtu má i několik opravdu slabých gólů. Věříme, že své umění ještě sparťanskému publiku ukáže.

Podrobné statistiky naleznete na webu HC Sparta Praha

přímé odkazy zde:
Martin Štefl
Jan Chábera


Text: Bobi#86, Strawby

Foto: hcsparta.cz, kasnarka

Pokud chcete k novince přidat komentář, odsouhlaste prosím sociální pluginy v rámci nastavení souborů cookies. Komentáře využívají plugin Facebook.com.