Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Novinky

KOMENTÁŘ:: Fanoušci - budíček, proberte se!

6. prosince 2009 v 22:19,  Komentáře

116.jpg

Zdravím sparťani. Jelikož mě docela mrzel výkon fanoušků na letošním 3. derby v letošní sezóně, tak jsem si dovolil napsat jedno málé ohlédnutí, co se týče právě vás, fanoušků. Je mi jasné, že vás to asi nebude zajímat, ale nedalo mě to. Prostě fanoušek - kotelník, pokud jde na hokej, tak má fandit stále.

Už týden dopředu jsem se na derby a hlavně na pochod těšil jak malej kluk. Přišel pátek a já usedal do autobusu z Brna s pocitem, že si to dnes užiju a nechám na stadionu hlasivky. Předpokládal jsem, že s tímhle odhodláním na ten stadion jde každý. Je 16:30 a vyrážíme z Tesla arény směrem ke kyslíkářům. Pochodu se zúčastnilo cca  250 fanoušků SPARTY (což mě potěšilo) a cca 20 policistů (hlavně ten na motorce si to pořádně užíval). Co se týče pokřiků v pochodu, tak to byla paráda, skandovalo se snad všechno, na co jsme si vzpomněli. Jsem rád, že jsem v pochodu našel pomocníky, kteří mi vždy na chvíli podrželi transparent a já se mohl v klídku napít meruňky a zapálit si :-).

Fotogalerie z pochodu zde:

Z fandění na zápasu mám takový divný pocit. Zdálo se mi, že nás tam bylo dost, ale pokud se nefandily vulgární pokříky typu "Slávie, p*ča je", tak jsme nebyli moc slyšet a hlavně když se řvalo něco povzbuzujícího, tak nikdo nevydržel dlouho, po chvíli se to utlo. Takhle se aspoň fandilo do stavu 2:0 pro seshitce, pak se přestalo fandit úplně. Nechápu to. Když si už koupím lupen do kotle, kde se má fandit vždy, tak počítám s tím, že tam nechám hlasivky a ne, že za nepříznivého stavu se na to prostě vy*eru. S tímhle jděte do háje, to na ten hokej ani nemusíte chodit a čumět na něj doma v obýváku s lahváčem v ruce. Ale abych jen nenadával, musím pochválit mlaďochy, kteří se snažili a byli slyšet.

Suma sumárum: 
Co se týče pochodu spokojenost, co se týče fandění tak velká nespokojenost. Co se týče cesty do Prahy a zpět, tak až na to, že jsem zase málem jel až na Slovensko, spokojenost. No a závěrem bych chtěl poděkovat Czechmatovi, Kubovi a ostatním za organizaci průvodu. Dál bych chtěl ještě pozvednout trefný seshitský transparent na naše dvě přeplacené hvězdy. A závěrem k výsledku: "je mi to jedno"...

Lolek von Brno

Foto: web

Pokud chcete k novince přidat komentář, odsouhlaste prosím sociální pluginy v rámci nastavení souborů cookies. Komentáře využívají plugin Facebook.com.