Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Novinky

Martin Podlešák u mikrofonu SHS: Slavii nemám rád od malička

17. října 2009 v 10:00,  Rozhovory

66.jpg

ČÁST III. Závěr rozhovorového maratonu s Martinem Podlešákem se zaměří na jeho pohled na fanoušky a jaký je jeho vztah k úhlavnímu rivalovi Slavii. Číslo 47 také prozradí, co dělá rád o volném čase a co pro něj znamená Sparta. Martin hraje za Spartu už čtvrtým rokem. Za tu dobu stihl získat jeden mistrovský titul, po vítězném finále s Pardubicemi. Co je však podstatnější, pro většinu fanoušků je symbolem bojovnosti, srdcařství a neústupnosti. Je pro ně pravým Sparťanem.

V první části rozhovoru vyprávěl Martin Podlešák o svých hokejových začátcích a o složitém odchodu do NHL, i o ranách osudu, které na něj po několik let dopadaly jako to nejtvrdší kladivo. Čtvrteční vydání si můžete přečíst: ZDE.

Ve druhé části rozhovoru Martin vyprávěl o současné Spartě a o náladě v kabině. Prozradil také svůj názor na Jaroslava Balaštíka. V neposlední řadě si pak sypal popel na hlavu za svou současnou produktivitu. Páteční vydání si můžete přečíst: ZDE.


Martine, pro mnoho fanoušků bude nastávající víkend jedním z vrcholů sezony. Dva domácí zápasy – s Kometou a Slavií. Jak vnímáš atmosféru derby?

Slavii odmalička nemám rád. Od mládí nám vtloukali do hlavy, že se Slavií se tady nemůže prohrávat. To prostě nejde, mám to v hlavě zafixováno, že se Slavií chci vždy vítězit.

Máš nějaké vyloženě neoblíbené hráče nebo naopak kamaráda?
Dobře se znám s Michalem Vondrkou z působení v juniorském národním týmu. Neoblíbené… Vyloženě nemám rád Slavii, to mi stačí, nepotřebuji nikoho jiného k tomu. V zápase s nimi se hodně s někým hecuješ, postrkuješ... To mi vyhovuje ze všeho nejvíc, když někomu můžu zajet do jeho nervů a trochu ho rozhodit.

Asi i pro tebe je derby výjimečné. Jak vnímáš všechen ten mumraj okolo slavného utkání?
Atmosféra při derby je unikátní. Už po rozbruslení, kdy lidé fandí, jsme nabuzení více než obvykle. Mám rád tu husí kůži na zádech z atmosféry. Je to bomba, království Prahy.

Blíží se souboj s Mickou?

Když on pořád uhýbá (smích). (pozn. red.: rozhovor vznikal pred odchodem Tomáše Micky do Českých Budějovic)

Co trenér Slavie Růžička? Vnímáš ho?

Vůbec ho neznám, nevím.

Jak moc dokážeš vnímat fanoušky soupeřů?

O těch zpravidla vůbec nevím. Akorát v Brně jsem je vnímal (smích), tam to bylo hodně hlučné. Ale i tam jsem slyšel naše fanoušky, za stavu 4:0 pro nás byli ještě více slyšet.

Máš nějaký oblíbený pokřik nebo chorál?
Moc se mi líbí hymna fanklubu, Sparto my tě nikdy neopustíme. Tu mám hrozně rád, často si jí zpívám. Dále si na konci utkání vychutnávám děkovačku. Minule jsem nutil Toňáka ať zpívá se mnou, on se ale zdráhal, že zpívá falešně (smích). Dříve hodně bavilo vymýšlet Jirku Vykoukala různé děkovačky po zápase, ale teď se to víc směřuje ke kotli, mám to hrozně rád.

Všiml sis transparentu určenému tvé osobě v prvním utkání?

Určitě. Bylo to moc hezké, byl jsem z toho dojatý. Člověk si transparentů všímá, ale spíš o komerčních přestávkách, při utkání se soustředí na svůj výkon a ne na dění v hledišti.

obrazekJAK


Jaký máš názor na pyrotechniku na stadionu? Přispěje podle tebe k lepší atmosféře?
Dříve jsem si všiml prskavek v kotli, dál jsem si ničeho nevšiml. Při nástupu na led používají u nás v hale také fontány, které ale pěkně dlouho smrdí u naší střídačky (smích).

Máš nějaký zážitek coby fanoušek hokejové Sparty z dob svého mládí?
Spíš jsem chodíval okoukat, jak hrají starší hráči. Navíc šancí moc nebylo, dojížděl jsem z Mělníka. Většinou mi ve třetí třetině odjížděl autobus, takže jsem odcházel v průběhu druhé třetiny domů. Jako fanoušek se teď chodím koukat v Berouně.

Bral bys někoho ze stávajícího kádru Berouna do Sparty?

Mám zde spoustu kamarádů, mohl bych vyjmenovat půlku týmu. Nejvíc jsem si ale rozuměl po hokejové stránce s Davidem Švagrovským, jeho ale bohužel zbrzdilo zranění.

Co děláš jinak ve volném čase? Chodíte s kabinou někam?
Jak kdy. Když je volnější program, občas někam společně zajdeme. Po Pardubicích jsme společně zašli na večeři, kde jsme si promluvili. Společného času ale moc není, až v reprezentační pauze se najde čas na nějaké posezení i s přítelkyněmi. Já teď ale nemám mnoho času, přestěhoval jsem se s přítelkyní do domu, takže pracuju kolem něj. Jinak si rád zahraji na PlayStationu, v tuhle chvíli jsem se nemohl dočkat nové FIFA10, rád čtu – poslední dobou nejvíce Viewegha. Nejoblíbenější knížka je ale hokejová.

Vnímal jsi v poslední době přestřelku kolem kapitána Davida Výborného?

O něčem jsem slyšel, četl jsem úryvek, nebo spíš nadpis článku. David je ale lídr, jeden z nejlepších hráčů české historie, několikanásobný mistr světa, hrál NHL, vyhrál bodování české, švédské ligy. Zaslouží si úctu, respekt, je to opravdu lídr. Vycházím s ním výborně, stejně jako všichni v kabině. Je to fajn člověk, nemůžu proti němu říci špatné slovo.

Co pro tebe znamená, když se řekne slovo Sparta?

Pojmenování Sparta pro mě znamená neústupnost, beze strachu jít do toho po hlavě, nebrat ohledy na to, co se stát může a nemůže. Vybavím si partu bojovníků.

Co bys rád vzkázal lidem na konec?
Ať na nás chodí v hojném počtu!

[box]O rozhovoru

S Martinem Podlešákem jsme se sešli v recepci stadionu hokejové Sparty. Předali jsme mu dárek v podobě trička s logem Sparta Hockey Supporters a vyfotili ho s ním na tribunách holešovického svatostánku. Poté jsme se přesunuli do improvizovaného studia ve "Fanklubárně".

Martin od počátku nadšeně vyprávěl o tom co v hokeji zažil. Bylo vidět, že na život za "Velkou louží" vzpomíná rád. I přes sérii zranění, které zažil. Když přišla řeč na současnou situaci Sparty, bylo vidět jak ho trápí. Zábavnou vložkou pak byla debata o Slavii. Rozhovor trval lehce přes půl hodiny. Martine Díky.[/box]

obrazekJAK

Foto: Sparta Hockey SupportersPokud chcete k novince přidat komentář, odsouhlaste prosím sociální pluginy v rámci nastavení souborů cookies. Komentáře využívají plugin Facebook.com.