Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Novinky

Martin Podlešák u mikrofonu SHS: Do Edenu, O2 Areny? Nikdy!

16. října 2009 v 09:45,  Rozhovory

65.jpg

ČÁST II. Ve druhé části rozhovoru Martin Podlešák vypráví o současné Spartě a o náladě v kabině. Prozrazuje také svůj názor na Jaroslava Balaštíka. V neposlední řadě si pak sype popel na hlavu za svou současnou produktivitu. Martin hraje za Spartu už čtvrtým rokem. Za tu dobu stihl získat jeden mistrovský titul, po vítězném finále s Pardubicemi. Co je však podstatnější, pro většinu fanoušků je symbolem bojovnosti, srdcařství a neústupnosti. Je pro ně pravým Sparťanem.

V první části rozhovoru vyprávěl Martin Podlešák o svých hokejových začátcích a o složitém odchodu do NHL, i o ranách osudu, které na něj po několik let dopadaly jako to nejtvrdší kladivo. Čtvrteční vydání si můžete přečíst: ZDE.

Závěr interview vám web SHS nabídne v sobotu.

Martine, jak se zatím díváš na dosavadní průběh sezony? Jak vidíš šance Sparty po rozpačitém úvodu?

Zatím jsme vyhráli pouze třikrát, což není moc dobré, ale urvali jsme hodně bodů v prodlouženích. Na druhou stranu je osm prodloužení na 15 zápasů hodně. Děláme často zbytečné chyby a soupeř je dokáže potrestat, jako naposledy v Pardubicích. Za dvě hrubky ve vlastní přesilovce přišlo dvakrát potrestání. Jinak máme ale výborný tým. Nejde myslet na nic jiného, než na závěrečné oslavy s pohárem. Samozřejmě je zde spousta klubů, které chtějí vyhrát. To my chceme taky. Ale nikdo to neříká nahlas a nechce to zakřiknout. Takový tým jaký máme ale musí mít ty nejvyšší ambice.

V Pardubicích jsi hrál v první lajně s Brošem a Tonem, jak se ti s nimi hrálo?

Bylo to výborné, jiné to být ani nemůže s tak skvělými hráči.

Jaké bylo stát tváří tvář Dominiku Haškovi? Mnoho tvých vrstevníků snilo o tom zahrát si proti němu.
Já to příliš nevnímal, navíc se k brankářům příliš často nedostanu (smích). Osobně se soustředím spíš na svůj výkon. Někdo to tak možná bere a snaží se ho pokořit, já však v brankářích nedělám rozdíly, jestli je to Hašek nebo ne.

Nálada v kabině asi příliš dobrá nebude, když se poslední dobou nedaří. Dlouho nepřišlo vítězství za tři body…

Otrávení jsme z posledního utkání v Pardubicích. Nálada je ale bojovná. Nechceme dělat předčasné závěry, nemyslím si, že hrajeme špatný hokej. Dáváme ale hrozně málo gólů a soupeři nás dokážou potrestat pokaždé, jakmile k tomu mají příležitost. To se musí změnit.

Vnímáš inovaci od České televize – přestávkové záběry z kabiny? Mírníte se nějak před kameramanem?
Záleží na stavu na ledě. Navíc nepouští naplno hlas. Jsou tam pouze okamžik, nijak zvlášť jim nevěnuji pozornost.

Kdo v kabině o přestávce tým nejvíc hecuje?

Hecují se všichni, každý k výkonu něco řekne. Více samozřejmě burcují ti starší. Snažím se taky, pusu v kabině moc nezavřu (smích).

Už se řadíš mezi ty zkušenější hecíře?

Právo říct si svoje k výkonu má každý. Je to týmový sport, ale to hlavní slovo mají starší spoluhráči, jako všude jinde.

V letošní sezoně jsi zatím bez bodu…

(vstupuje do řeči) Vím o tom, je to hrozný. Je to bída.

Nebude v první lajně šance na zisk bodu větší?
Tam už si příliš nezahraji, v nejbližší době se totiž po zranění vrátí Ondra Kratěna.


Co jsi říkal na aféru kolem Balaštíka z letošního léta?

Blázen… Co k tomu říct. Dostal ránu a brečí do novin. Nemá si vyskakovat a nic by se mu nestalo.

Co ostatní hráči? Máš oblíbené či nenáviděné? Na které stadiony jezdíš rád?
Nemusím se vůbec s Blatným. Rád jsem jezdil do Znojma, kde jsem se cestou podíval u babičky. Nemám to rád ve Vítkovicích a připadám si tam jak v divadle kvůli vzdálenosti tribun. Dále pak v Plzni, ten stadion mi prostě nesedí.

Sparťanská Tesla arena není zrovna ideálně řešený hokejový stadion. Jak působí na tebe?
Mám Tesla arenu rád. Pamatuji si, jak jsem odcházel do Ameriky, tak mi tu ukápla i nějaká slzička. Byl jsem z toho v rozpacích. Pamatuji si, jak jsem tu byl poprvé na hokeji proti Zlínu, plná hala, lidi fandili. Sparťanský stánek má pro mě prostě své kouzlo.

Často se ale spekuluje o přestěhování se do O2 areny.
To snad ne. Už kvůli tomu, že je to slávistický stánek bych tam nešel ani na koncert. Zrovna se mě ptal Michal Gulaši, zda bych s ním nešel na fotbal na reprezentaci do Edenu. Na to jsem mu řekl, že tam nejdu (smích).

To zní trošku jako z jazyku Tomáše Řepky.

Nejde o to, že bych se vyhýbal Vysočanům a Vršovicím, jen tam prostě nemám cestu. Hala mi nevadí, ale nechce se mi podporovat nějakou Slavii, na koncert můžu jít u nás, tady to zní taky dobře.

Sleduješ i ostatní sporty?
Jasně, sleduju všechno. Často chodím na Spartu na fotbal. S fotbalisty se ale neznám.

Dříve chodili fotbalisté s hokejisty společně do Parkhotelu, dnes už se podobné akce nekonají?
Nevím, jestli kluci. Možná Výborný, Hlinka. Michal Gulaši se také s někým zná, ale já na Spartu chodím společně s kamarádem z Berouna.

[box]O rozhovoru

S Martinem Podlešákem jsme se sešli v recepci stadionu hokejové Sparty. Předali jsme mu dárek v podobě trička s logem Sparta Hockey Supporters a vyfotili ho s ním na tribunách holešovického svatostánku. Poté jsme se přesunuli do improvizovaného studia ve "Fanklubárně".

Martin od počátku nadšeně vyprávěl o tom co v hokeji zažil. Bylo vidět, že na život za "Velkou louží" vzpomíná rád. I přes sérii zranění, které zažil. Když přišla řeč na současnou situaci Sparty, bylo vidět jak ho trápí. Zábavnou vložkou pak byla debata o Slavii. Rozhovor trval lehce přes půl hodiny. Martine, Díky.[/box]

obrazekJAK


Foto: Sparta Hockey SupportersPokud chcete k novince přidat komentář, odsouhlaste prosím sociální pluginy v rámci nastavení souborů cookies. Komentáře využívají plugin Facebook.com.