Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Novinky

ROZHOVOR: "Gusta Havel" o stěhování a Davidu Kočím

17. února 2012 v 12:00,  Rozhovory

367.jpg

Patří mezi ty největší legendy Sparty. Jan „Gusta“ Havel, usměvavý a vstřícný sedmdesátník, je dle statistik sparťanské kroniky druhým nejlepším střelcem hokejové Sparty se 246 přesnými zásahy. Lepší je jen Jiří Zelenka, na kterého má však pan Havel osobní pifku. Je si jistý, že gólů dal víc, jen se na ně kvůli chybným statistikám zapomnělo. Vše však řeší se svým typickým úsměvem.  Jan „Gusta“ Havel odpověděl pro web SHS na pár aktuálních témat.

O STĚHOVÁNÍ Z HOLEŠOVIC:

Stánek v Holešovicích je posvěcený a myslím si, že by bylo špatně, kdyby mělo ke stěhování, třeba do O2 arény, vůbec dojít. Tohle je prostě Sparta, lidé jsou sem zvyklí chodit. Přál bych spíš Spartě něco jiného. Kdyby se našel takový člověk, který by postavil nový stadion na Štvanici, třeba pro deset tisíc diváků. Tam jsou totiž ty nejlepší kořeny Sparty.  My musíme mít svůj stadion, abychom mohli říkat – tady jsme na Spartě.

O SPARŤANSKÉ MLÁDEŽI:

Ze svého týmu (junioři Sparty) musím říct jméno Košťálek, který už začal hrát za áčko. Přišlo mi to, že nastoupil příliš brzy, že půjde třeba až za rok, ten kluk se ještě potřebuje vyhrát. Máme tady ještě další tři velké talenty, ale nerad bych je jmenoval, nebylo by to dobré vůči nim ani vůči ostatním. Naše mládež se však uplatňuje dobře, jenom loni dvanáct. Tři jsou u áčka, čtyři v Berouně, dva v Písku… Snad se vyhrají, jsou to sparťani a budou se vracet. Když se chytnou v první lize, tak ho jistě rádi vezmou do Sparty, protože to sparťanství mají v sobě.

O DAVIDU KOČÍM A BITKÁCH V EXTRALIZE:

Davida Kočího jsem potkal už při letní přípravě. Nejsem proti tomu, aby se hráči poprali, když je někdo napadne. Pro diváky je to určitě divadlo, pakliže se nic nestane, tak lidi ho pochválí a zatleskají mu. Myslím si ale, že on sám přišel na to, že hokej se dá hrát tvrdě a nejsou k tomu zapotřebí pěsti. Zatím se mi moc líbí, hraje super. Viděl jsem incident se Štichem, hráči si prostě musí uvědomit, že tady jsou na Spartě a nebudou si tu nic dovolovat. Zjednal respekt pro tým, což je důležité. Do letošní Sparty přesně patří, je super, že mužstva sem přijedou se staženým ocáskem. Lidi dříve chodili na Jardu Šímu, který se nepral, ale byl tvrdý. Proto byl tehdy často vyprodaný stadion.

VZKAZ PRO FANOUŠKY:

Přeji fanouškům hodně úspěchů, aby měli důvod k pořádnému vykřičení, aby vyprovokovali naše hokejisty ještě k lepším výkonům. Vždycky jsem rád, že když některé legendy předávají po zápase ceny pro nejlepší hráče, fanoušci na ně nezapomenou a začnou skandovat jejich jméno. Pro nás všechny je to opět velký adrenalin. 

Text: Margera

Foto: www.hcsparta.cz

Pokud chcete k novince přidat komentář, odsouhlaste prosím sociální pluginy v rámci nastavení souborů cookies. Komentáře využívají plugin Facebook.com.