Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Novinky

Forman: Sparta má nejlepší fanoušky v extralize!

23. ledna 2011 v 18:30,  Rozhovory

no-picture.jpg?1

Je mladý, nadějný a hlavně velký Sparťan. Teprve jedenadvacetiletý Miroslav Forman zazářil zejména v úterním utkání s Plzní, které dal dva góly. Proto se k tomuto zápasu v části rozhovoru věnovaném pro stránky Sparta Hockey Supporters vrací.

Letos jsi se uvedl v nejlepším světle zejména v utkání proti Plzni. Prozraď nám, co se stalo po vstřelení tvé druhé branky, proč vznikla velká strkanice?

Úplně přesně nevím, Sacha se jel k nám radovat a v tom ho Duda nějak atakoval...

Jaký máš na Radka Dudu názor?

Hokejista je to výborný. Jako člověka ho znám jen z novin, takže nemůžu hodnotit. Ale když hraje proti Spartě, tak zápas je většinou plný emocí, a takové zápasy mám rád.

Byl jsi blízko hattricku, vstřelil si ho někdy v minulosti?

Hattrick jsem naposledy vstřelil někdy v dorostu. Škoda, docela jsem si věřil, že bych i ten třetí gól mohl přidat. Snad příště...

Ve Spartě bylo dlouho dobu zvykem, že se mladí hráči neprosazují. Cítíš, že máš pevnější pozici v týmu než na začátku sezóny? Jaké plány máš v budoucnu? Čeho bys chtěl dosáhnout?

Celkově se cítím lépe než na začátku sezóny. První zápasy jsem se snažil spíše neudělat chybu, ale teď už do zápasů chodím s tím, že chci být co nejvíce vidět, že chci dát gól a být co nejvíce prospěšný týmu. V budoucnu bych se chtěl naplno prosadit do týmu Sparty a vyhrávat s ní tituly. 

Věnuješ se v současné době i studiu, nebo preferuješ hokejovou kariéru?

Dostal jsem se na ČZU, ale vůbec tam nechodím. Snažím se momentálně dávat všechno do hokeje. Znám hokejisty, kteří zvládají při hokeji i studium, ale já mezi ně nepatřím.

Nosíš na dresu číslo 15. Mnozí fanoušci ho mají spojené s tragicky zesnulým Janem Markem. Máš k tomuto číslu nějaký speciální vztah?

Žádný vztah k tomuto číslu nemám, a i kdybych měl, tak bych si ho snad ani nevzal. Číslo mi bylo přiděleno. V juniorech jsem hrál s 12náctkou, což je moje nejoblíbenější číslo.

Máš nějaký vzor?

Vyloženě vzor žádný nemám. Spíše se snažím vzít si z každého hráče něco.

Sleduješ NHL, máš vysněný tým, za který by sis v budoucnu rád zahrál?

NHL sleduji pravidelně a mým oblíbeným týmem je New York Rangers.

Mnozí hokejisté mají své rituály, jsi jedním z nich?

V dorostu a juniorech jsem nějaké rituály měl, ale teď už nemám. Stejně mi to moc štěstí nenosilo.

Jak jsi zatím spokojen se sezónou a podporou fanoušků?

Sezóna ZATÍM asi nemohla být lepší, ale pořád nás čeká hodně těžkých zápasů. Bude důležité, abychom hráli pořád svoji hru. Fanoušci jsou skvělí, hodně nám pomáhají a já bych jim chtěl za podporu poděkovat. Celkově je známé, že máme nejlepší fanoušky v lize. A to neříkám proto, že tady hraju, ale prostě proto, že to tak je.

Co říkáš na Sparťanskou děkovačku, znáš slova?

Slova samozřejmě znám, a už z minulého roku, kdy na naše zápasy juniorky chodila početná skupina fanoušků. Bylo to hodně příjemný, když tam byly opravdový fanoušci a ne jen naši rodiče.

Text: Schaschek

Foto: Kasnarka

Pokud chcete k novince přidat komentář, odsouhlaste prosím sociální pluginy v rámci nastavení souborů cookies. Komentáře využívají plugin Facebook.com.

Následující zápasy

 • 25. února - 16:30
  6.png
  LIT (venku)
  Extraliga (49.kolo)
 • 27. února - 18:30
  15.png
  HK (doma)
  Extraliga (50.kolo)

Kalendář akcí

<<02 / 2024>>
Po
Út
St
Čt
So
Ne
 
 
 
1
3
5
6
7
8
9
10
11
12
13
15
17
19
20
21
22
23
24
26
28
29