Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Novinky

Rozhovor: Podlešáka už odchod přebolel, ale chybí mu antisparťanská nenávist

13. srpna 2011 v 15:34,  Rozhovory

278.jpg

Sparta je na severském turné v rámci European Trophy, a tak vám v tomto čase, kdy není o čem příliš psát, přinášíme rozhovor s jedním z bývalých hráčů Sparty Martinem Podlešákem, který v současnosti hraje v Českých Budějovicích. Martin byl vždy brán jako hráč, který by za tým nechal na ledě duši, loni však za podivných okolností musel z Holešovic odejít.


Martine, obligátní a klasický první dotaz, jak jde příprava v Budějovicích a mohl bys ji srovnat s těmi předchozími ve sparťanském dresu?
Příprava je každý rok stejná. Chodíme dvakrát denně na led + posilovna. Myslím, že je to tak plus minus všude stejné. Začátky jsou vždycky těžké.


Jaké máš pro letošní sezonu cíle?
Nikdy si žádné cíle nedávám, a když už, tak můj jediný cíl je udělat s mužstvem nějaký dobrý výsledek a úspěch.


Myslíš, že se do budějovického týmu později připojí Jirka Vykoukal?
Jestli se Bača vrátí nebo nevrátí, netuším. Co jsem s ním mluvil naposledy, tak říkal, že by chtěl třeba konec sezony někde odehrát, ale to je jen a jen jeho rozhodnutí.


Lituješ ještě, že jsi byl ze Sparty odejit, nebo už to přebolelo a teď je pro tebe hlavní angažmá na jihu Čech?
Samozřejmě, že mě to hodně mrzelo. Dlouho jsem se s tím srovnával. Přeci jen jsem byl na Spartě od malička. Kdo mě zná, tak ví, že Sparta pro mě hodně znamenala a i nadále k ní mám určité vazby. Na jihu čech se mě i rodině hodně líbí. Máme v kabině skvělou partu a všichni věříme, že uděláme dobrou sezonu. Rozhodně si nemůžu na nic stěžovat.


Počítáš s návratem, případně chtěl by ses někdy vrátit do Sparty?
O tom jestli bych se mohl vrátit nerozhoduji já. Můžou o tom třeba v budoucnu rozhodnout moje výkony na ledě. Každopádně na to teď nemyslím a soustředím se jen na tým Mountfieldu.


Jak se díváš na změny ve sparťanském kádru z letošního léta? Tentokrát se nejednalo o přestavbu, ale rovnou spíše o revoluci a kompletní překopání týmu.
Co se dělo na Spartě, jsem moc nesledoval. Jen tak z dálky, co jsem se dočetl v novinách. Ale opravdu jsem tomu moc nevěnoval pozornost.


Kdo podle tebe bude pro Spartu největší posila?
Možná Petr Tenkrát. Je to výborný hráč. Ostatní nějak moc neznám.


Jak se díváš na potenciální angažmá jednoho speciálního hráče? Kučného ze Zlína, který je ve Spartě na zkoušce.
Ke jménu Kučný bych se moc nevyjadřoval. Je to věc Sparty a nepřísluší mi se k tomu nějak vyjadřovat.


Je něco, co ti po odchodu ze Sparty chybí?
Určitě to, jak Spartu všude nesnášeli, jak diváci ostatních klubů pískali, když se šlo na led. Taková ta nenávist ostatních klubů.


Máš nový přírustek do rodiny. Změnilo ti to nějak život?
Už je to rok, co se nám narodila dcera Alice, které je 13 měsíců a roste nám krásně před očima. Život mi to samozřejmě změnilo, a to jen k lepšímu. Nemůžu si nijak stěžovat. Je to zlaté dítě.

Autor: Anglan

foto: kasnarka

Pokud chcete k novince přidat komentář, odsouhlaste prosím sociální pluginy v rámci nastavení souborů cookies. Komentáře využívají plugin Facebook.com.