Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Novinky

Bříza: Nevymlouvejme se na Salcburk, příště musíme být lepší

29. srpna 2010 v 19:40,  Rozhovory

199.jpg

Jednou jsi nahoře, jednou dole. Sparta se v prvním ročníku European Trophy prezentovala solidními výkony, nakonec obsadila postupovou čtvrtou pozici v Capital Division. Jenže ouha, postupová byla příčka jen na papíře. Salcburk, pořadatel finálového turnaje hrající ve druhé skupině měl postup jistý již od začátku, přestože se mezi nejlepší čtyři tým nedostal, a Spartu tak odsunul mezi nepostupující. Zeptali jsme se Petra Břízy, generálního manažera klubu, jaký má z dojem z vystoupení v soutěži, jak hodnotí návštěvy i právě na "postup nepostup" Salcburku.

 

Jak byste zhodnotil působení Sparty v European Trophy?

Musím zdůraznit, že hlavní je, že tento turnaj vůbec vznikl. Nabízí dlouhodobější konfrontaci herních stylů. Není to pozitivum jenom pro Spartu, je to dobře pro celý český hokej. V některých zápasech se nám dařilo, v některých ne, detailní hodnocení výkonu bych přenechal trenérům.

 

Sparta skončila sice na postupovém 4. místě, ale do finále nakonec postoupil Salcburk. Nevadilo vám právě toto pravidlo o jistotě jeho účasti?

Nemá cenu hledat výmluvy, zkrátka příště musíme být hlavně lepší! Když nejsme schopni dát 120 minut branku (zápasy s Linköpingem a Djurgårdenem, pozn. red.), tak se těžko vyhrává. Je logické, že Salcburk, jako pořadatel, který celý finálový turnaj zaplatil, má možnost se toho finále zúčastnit.

 

Nebyla chyba, že o tom nevěděli všichni?

My o tom, že má Salcburk jistou účast věděli, věděli to i hráči. Navíc to bylo celou dobu zmíněné na oficiálním webu turnaje, na který měl přístup každý. Chtěl bych zdůraznit, že sparťanský web navíc pokrýval turnaj ve větší míře než většina webů ostatních zúčastněných klubů.

 

Jak hodnotíte nově příchozí hráče? Kůrku, Pöpperleho, O´Briana a další…

Posily bych nechtěl hodnotit, znovu odkážu na trenéry. Těm se mají předvést. Navíc jsem nebyl na všech zápasech.

 

Jak dopadl turnaj pro Spartu finančně? Před začátkem se mluvilo o tom, že ziskový bude jen tehdy, pokud klub postoupí do finálové části.

My jsme stejně jako ostatní dali do společného “banku“ 25 000 švýcarských franků. Z toho jde 85 procent na prémie podle klíče. Dostaneme tedy nějaké peníze za čtvrté místo v tabulce, i když jsme nepostoupili do finále. Pozitivem také je, že se nám podařilo dostat všechny čtyři domácí zápasy do televize.

 

Skončilo tedy účinkování Sparty ziskem, nebo ztrátou?

V pondělí vše sečteme a uvidíme. V nákladech máme těch 25 tisíc franků, dále letenky, ubytování a stravování při výjezdech, k tomu přičtěme pořádání zápasů a dostaneme se na částku milionu a půl korun. Část jsme pokryli ze vstupenek, část ze sponzorských příspěvků a prodeje reklamních ploch. V malém minusu budeme. Já bych to ale nechtěl hodnotit jen řečí čísel. Ten turnaj nám dal osm úžasných utkání, kvalitní konfrontaci s jinými hokejovými styly. Navíc se Sparta této soutěže, která bude jistě v příštích letech pokračovat, bude účastnit dál.

 

Co jste říkal na návštěvy během utkání European Trophy? Nejsou návštěvy okolo 1500 diváků na zápas zklamáním?

Mrzí mě to, ty návštěvy byly malé. Přitom například v Německu, kde na Mannheim chodilo i deset tisíc fanoušků, to šlo. Na druhou stranu tento počet diváků nám alespoň zaplatil provozní náklady.

 

Nebyla chybou vyšší cena lístků?

Srovnejme si to s NHL. V Torontu například vyjde lístek na přátelský zápas na 150 dolarů. Vždyť těch 100 korun je cena na úrovni jednoho jídla v restauraci (při zakoupení lístků na všechny 4 utkání byla cena 100Kč, lístky zvlášť vyšly na 150Kč, pozn. red.). Jestli chce sparťanský fanoušek lístek za 25 korun, pak ale budou zápasy se soupeři typu Ústí. Toto je špičkový evropský turnaj, takže si myslím, že ta cena je adekvátní. Lidé měli možnost vidět kvalitní mezinárodní konfrontaci.

 

Jak byste hodnotil atmosféru během těchto zápasů?

Byla dobrá, divákům děkujeme za podporu. Samozřejmě, záleželo na vývoji utkání. Myslím si, že i pro fanoušky to byla dobrá zkušenost, vidět jiný styl hokeje. Některé kluby se na zápasy stěhovaly do menších hal, někdy dokonce do jiných měst. My jsme chtěli utkání European Trophy udržet doma v Holešovicích.

 

Co říkáte na to, že hráči po vítězných zápasech vynechali “děkovačku“, přestože na ni fanoušci na tribunách čekali?

Je to nepřijatelné. Tohle bude součástí hodnocení celého turnaje. Mužstvo má povinnost fanouškům za podporu poděkovat.


Autor: Cze87

Foto: archiv

Pokud chcete k novince přidat komentář, odsouhlaste prosím sociální pluginy v rámci nastavení souborů cookies. Komentáře využívají plugin Facebook.com.