Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Novinky

Pohled SHS: Kam Sparto, kam kráčíš?

21. října 2009 v 19:45,  Prohlášení

77.jpg

Současné dění ve Spartě není nikterak příznivé jak pro hráče, tak pro nás – fanoušky. Vše začalo rozhovorem s Davidem Výborným pro deník Sport –  „Kritika fanoušků? Je mi to jedno“. A protože nám Sparta lhostejná rozhodně není – přinášíme časovou osu podpořenou názorem redakce, týkající se současné situace v nejlepším klubu v republice, Spartě Praha.


Jak šel čas...

2.10.2009

V deníku Sport vyšel inkriminovaný rozhovor s naším kapitánem. David se v něm vyjádřil velmi nešťastně. Fanoušci se mimo jiné dozvěděli, že jako sportovní manažer a kapitán týmu neví, jaké cíle vyhlásil před sezónou Petr Bříza. Dále, že je mu jedno co si o něm myslí fanoušci v diskuzích, že Sparta ani tak špatně nehraje a že nemá výrazně kvalitní kádr oproti některým týmům v nejvyšší soutěži.

Přepis inkriminovaného rozhovoru (zdroj: deník Sport) ZDE.

[box] Názor redakce SHS:

I kdyby byly otázky špatně položené, i kdyby měl David Výborný sebehorší náladu, měl by se chovat jako profesionál. Tak jak ho zná hokejová veřejnost z reprezentace a kanadsko-americké NHL. Jeho vyjádření pro deník Sport bylo nešťastné a dotklo se mnoha sparťanů, podlomil také autoritu vedení Sparty a v neposlední řadě zklamal fanoušky. [/box]

3.10.2009

Sparta si vyžádala audio-nahrávku inkriminovaného rozhovoru a na oficiálních stránkách  uvedla, že se k celé záležitosti co nejdříve vyjádří.

8.10. 2009

Na webu hcsparta.cz e objevuje informace, o setkání fanoušků s vedením Sparty, pod názvem jako z románu – Tváří v tvář. Celá diskuze se má odehrát v tělocvičně v Tesla aréně dne 22.10.2009 od 18:30 hod.

[box] Názor redakce SHS:

Redakce Sparta Hockey Supporters si klade otázku, zda bylo datum a hodina setkání určena náhodně, nebo s určitým „cílem“. Dne 22.10. 2009 totiž hraje fotbalová Sparta na pražské Letné velmi důležité utkání Evropské ligy s rumunským FC Kluž od 19:00 hod. Je známo, že hodně příznivců z Holešovic chodí pravidelně na fotbalovou Letnou, proto se podle našich informací hodně diskutérů nebude moci zapojit. [/box]

9.10.2009

Na klubovém webu se objevuje prohlášení: „Vážení fanoušci, celou nahrávku rozhovoru s Davidem Výborným v Deníku Sport uveřejněném v minulém týdnu jsme si společně ve vedení klubu přehráli a přepsali do písemné formy s ohledem na nezřetelnost pořízeného záznamu. Jednoznačně bylo konstatováno, že uvedený záznam byl pořízen v nezvykle hlučném prostření, kdy rozhovor byl rušen například procházejícími hráči a použitá textace zejména titulku „Kritika fanoušků? Je mi to jedno“ neodpovídala vedenému rozhovoru…

10.10.2009

Na webu hcsparta.cz se objevuje videozáznam, ve kterém David popisuje svůj kladný vztah ke Spartě a fanouškům.

[box] Názor redakce SHS:

Namísto jasného a srozumitelného vyjádření se vedení Sparty situací dále nezabývá, David Výborný má být v očích fanoušků nedotknutelným kapitánem. [/box]

18.10.2009

V pořadu České televize – Buly při zápasovém rozhovoru David Výborný tvrdí, že byl Deníkem Sport špatně interpretován. Posléze přiznal, že vlastně tento rozhovor ani nečetl, že o něm slyšel jen od spoluhráčů.

[box] Názor redakce SHS:

Další zvláštní vyjádření kapitána Sparty. Když inkriminovaný článek nečetl, tak jak mohl tvrdit v rozhovoru pro ČT, že byl špatně interpretován? Opět nezachoval takt ke svému zaměstnavateli a podlomil jeho autoritu. [/box]

19.10.2009

Deník Sport zveřejnil audio-nahrávku z které je jasně patrné, že rozhovor nevznikal v nijak hlučném prostředí a ani nebyl zkreslený, tak jak nám vedení Sparty oznámilo. 

[box] Názor redakce SHS:

Je zjevné, že nám vedení Sparty sdělilo nepravdivé informace. [/box]

20.10.2009

Na webu se objevilo další oficiální vyjádření, více informací ZDE.

[box] Názor redakce SHS:

Toto vyjádření mělo přijít daleko dříve a ne v době, kdy byla Sparta po zveřejnění nahrávky tlačena příznivci do kouta. Celá tato „kauza“ už není jen o kapitánovi Sparty, nýbrž o tom, že klub vědomě zveřejnil nepravdivé informace. I přes to všechno kvitujeme toto vyjádření, byť k němu máme výhrady. Například, aby toto vyjádření někdo kompetentní podepsal. Tento článek bez podpisu kompetentní osoby je pro fanouška velmi neosobní. [/box]


I přes všechny tyto body přichází na derby pražských „S“ neuvěřitelná návštěva, v podobě 11 551 diváků, kteří hromově podporují Spartu do posledních vteřin, i přes nepříznivý stav.


V úterním utkání na ledě předposledního Liberce, Sparta ostudně prohrává bez známky bojovnosti 5:0. Tým jako by byl bez života, energie.


Plusy a mínusy dnešní Sparty dle redakce SHS:

 

+         je vidět rukopis trenéra Hynka, hraje se důrazněji

+         fanoušci Spartu neustále při zápasech podporují, i po nepřesvědčivých výkonech

+         herní nasazení zejména mladších hráčů (47, 11, 29, 28,84)

+         výkony stálic (87, 18, 71)

+         konečně se zdá, že ve Spartě je jasná brankářská jednička, Chábera se zlepšuje

 

-          objevují se informace, že vztahy v kabině nejsou ideální, především „starší hráči“ prý nemají k trenéru             Pavlu Hynkovi dostatečný respekt

-          naprosto tristní produktivita v přesilových hrách

-          kapitán není lídrem týmu, tým netáhne, v novinách se vyjadřuje nediplomaticky

-          nasazení některých hráčů naprosto neodpovídá postavení v týmu (9,26)

-          mladí hráči nedostávají tolik prostoru, jaký si svou bojovností jistě zaslouží

-          vedení podceňuje úsudek fanoušků a spoléhá na jejich bezmeznou oddanost

 

 

Budeme rádi za každou Vaší připomínku. Současná situace ve Spartě nám rozhodně není lhostejná. Chceme, aby se dařilo a mohli jsme mít ze hry našich borců radost!

 

P.S.: Redakce Sparta Hockey Supporters pevně věří, že se současné problémy a nejasnosti vyřeší a Sparta bude opět jedním pevným uskupením, hráčů, vedení, fanoušků a široké sparťanské veřejnosti.


za redakci Sparta Hockey Supporters

AdminS

(korekce textu AdminC a AdminK)

obrazekJAK


Pokud chcete k novince přidat komentář, odsouhlaste prosím sociální pluginy v rámci nastavení souborů cookies. Komentáře využívají plugin Facebook.com.