Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Novinky

Slovo do pranice: Nám to jedno není, Davide Výborný!

3. října 2009 v 16:57,  Prohlášení

51.jpg

David Výborný. Jeden z nejúspěšnějších hráčů české hokejové historie. Pětinásobný mistr světa, vítěz hokejové extraligy se Spartou. Na druhé straně mince člověk, bez notné dávky taktu a respektu k vlastním fanouškům hokejové Sparty. Ty nedávno rozezlil svým výrokem v rozhovoru pro Deník Sport: „Kritika fanoušků? Je mi to jedno!“

Kapitán týmu, reklamní tvář, nejlepší nováček extraligy, nejslušnější hráč české hokejové ligy. S tou slušností to bylo zřejmě myšleno galantností na ledě, hry bez faulů a zákeřností, kterých se David Výborný rozhodně nevyvaroval v rozhovoru s médii. A to nejhorší, nenaštval své soupeře, ale věrné příznivce hokejové Sparty!

Výrok to byl nešťastný, možná toho sám David Výborný lituje, možná je mu to jedno! Ale my, hokejový fanoušci nezapomínáme! Redakce Sparta Hockey Supporters se jednoznačně shodla na tom, že manažer a kapitán hokejové Sparty svými slovy poškodil sparťanský hokejový národ a podobné přestřelky by se neměli v budoucnu opakovat.

Malá ukázka z rozhovoru na serveru deniksport.blesk.cz, více si můžete přečíst  ZDE.

Fanoušci ovšem vaše dosavadní výkony dost tvrdě kritizují, vnímáte to?

„Tak to vůbec nevím. Já nečtu noviny ani žádné weby. Nemůžu k tomu nic říct, je mi to jedno.“

Nedovedeme si představit, že by podobná ostrá slova vyřkl při svém působením za „velkou louží“, v milionářské NHL. Názory, ať už jsou kritické, by měli hráči respektovat. Sparťanské publikum je nedílnou součástí klubu a jeho historie a podle toho by s ním mělo být jednáno.

Redakce webu Sparta Hockey Supporters, fanoušci Sparty i ostatní hokejové publikum teď netrpělivě čeká na vyústění celé situace. Vyjádření by podle našeho mínění mělo vyjít z úst někoho z vedení hokejového klubu námi tak milovaného, klubu HC Sparta Praha.


[box]Citujeme vyjádření z officiálního webu hcsparta.cz, k situaci odvíjející se po rozhovoru D. Výborného pro Deník Sport.


Vážení fanoušci HC Sparta Praha,

mrzí nás, jak se celá „kauza“ vyvinula a kam dospěla. Jsme tým, a i když v každém týmu jsou občas „třecí plochy“ a problémy, chtěli jsme se jako týmoví hráči postavit za Davida Výborného. Udělali jsme to ale nešťastně. Nelíbilo se nám, jakým způsobem byl rozhovor vedený, ale chápeme, že výběr otázek je na novináři a na hráči zase, aby si s nimi poradil. Z vlastní pracovní zkušenosti víme, že když Vám to zrovna nejde, nedaří se a hlavou se Vám honí spousta věcí, na některé podněty nereagujete adekvátně. Pak občas řeknete nebo uděláte něco, co tak ani nemyslíte, ale už to nelze vrátit. Mohli jsme se od rozhovoru distancovat, nereagovat, ale brali jsme to jako týmovou věc. David neprochází lehkým obdobím a my jsme ho chtěli podpořit. Je to spoluhráč a kapitán, nechtěli jsme ho v tom nechat samotného. Způsob jakým jsme to udělali byl chybný. Chyby se dělají, v životě jsme jich všichni udělali spoustu. Tohle je jeden z těch případů. Víme, že někteří z Vás, fanoušků, nesou celou kauzy nelibě. Mrzí nás to, protože Vy jste podstatnou součástí tohohle týmu.

Vaše Sparta[/box]


Foto: Sparta Hockey Supporters (Denik Sport)



- adminK - 

Pokud chcete k novince přidat komentář, odsouhlaste prosím sociální pluginy v rámci nastavení souborů cookies. Komentáře využívají plugin Facebook.com.

Následující zápasy

 • 25. února - 16:30
  6.png
  LIT (venku)
  Extraliga (49.kolo)
 • 27. února - 18:30
  15.png
  HK (doma)
  Extraliga (50.kolo)

Kalendář akcí

<<02 / 2024>>
Po
Út
St
Čt
So
Ne
 
 
 
1
3
5
6
7
8
9
10
11
12
13
15
17
19
20
21
22
23
24
26
28
29